Administrator IT

Zakres obowiązków:

  • zarządzanie lokalną usługą katalogową Active Directory oraz utrzymanie procesu synchronizacji z infrastrukturą chmurową (Azure Active Directory)
  • zarządzanie serwerem hostingowym – utrzymanie domen, witryn, baz danych, zasobów FTP oraz realizacja zamówień oraz instalacja certyfikatów SSL
  • zarządzanie środowiskami bazodanowymi i prace administracyjne w zakresie baz danych
  • zarządzanie systemami operacyjnymi z rodziny Windows, Linux
  • zarządzanie Microsoft 365 oraz obsługa innych portali administracyjnych, m.in. Centrum Partnerskie Microsoft (MPN), Teams, Sharepoint
  • zarządzanie licencjami na oprogramowanie wykorzystywane w organizacji
  • tworzenie oraz utrzymanie środowisk wirtualnych w oparciu o wykorzystywane narzędzia i technologie
  • współpraca z Konsultantem wewnętrznego wsparcia technicznego w realizacji bardziej złożonych zgłoszeń technicznych, wymagających uprawnień do konkretnych segmentów infrastruktury, wiedzy i doświadczenia
  • współpraca w ramach utrzymania wewnętrznej centrali telefonicznej (VoIP)
  • konfiguracja i utrzymanie sprzętu serwerowego – Dell, Synology, QNAP, konfiguracja macierzy RAID
  • współpraca z zewnętrznymi dostawcami usług informatycznych
  • utrzymywanie i prowadzenie dokumentacji dotyczących wewnętrznych procesów
  • rozwój wewnętrznej infrastruktury informatycznej oraz współpraca z innymi zespołami w firmie w ramach prowadzonych projektów

Wymagania:

  • doświadczenie na podobnym stanowisku
  • doświadczenie w zarządzaniu Active Directory (użytkownicy i grupy)
  • podstawowa znajomość zagadnień z obszaru sieci komputerowych
  • znajomość konfiguracji witryn i zarządzania usługami IIS
  • znajomość i doświadczenie w pracy z Microsoft Azure
  • umiejętność rozwiązywania problemów sprzętowych i systemowych
  • znajomość systemów operacyjnych z rodziny Windows oraz dystrybucji Linux
  • znajomość zagadnień związanych z administracją bazami danych MSSQL
  • znajomość PowerShell, komend wiersza poleceń i umiejętność wykorzystania ich w codziennej pracy
  • dobra znajomość budowy sprzętu komputerowego i serwerowego
  • analityczne myślenie, komunikatywność
  • umiejętność pracy pod presją czasu i otoczenia

Dodatkowym atutem będzie:

  • chęć rozwoju w obszarach administracji systemów
  • doświadczenie w pracy w środowisku Agile
  • doświadczenie w pracy z zespołami wytwarzającymi oprogramowanie
  • znajomość narzędzi i technologii VoIP
  • doświadczenie w pracy z Windows Server, QNAP, Synology, macierzami RAID itp.
  • umiejętność tworzenia skryptów PowerShell i/lub znajomość innych języków skryptowych usprawniających zarządzanie systemami
  • znajomość zagadnień związanych z administracją bazami danych MySQL, Oracle
  • doświadczenie w rozwiązywaniu problemów w sprzętach firmy Dell

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • szkolenia produktowe oraz pełne wsparcie merytoryczne
  • długoterminową współpracę
  • współpracę z doświadczonymi specjalistami
  • możliwość awansu zawodowego oraz rozwoju osobistego w obszarach działalności firmy
  • dostęp do nowoczesnych technologii
  • partnerskie relacje w zespole i dobrą atmosferę
  • po okresie próbnym ubezpieczenie medyczne i pakiet sportowy
  • pracę w modelu hybrydowym