Stowarzyszenie WIOSNA
Wdrożenie systemu ERP enova365 w organizacji non-profit

lubie_ludzi_biale_tlo_w_logotypie
Dominika Langer-Gniłka, Wiceprezes Zarządu
Dominika Langer-Gniłka, Wiceprezes Zarządu

W Stowarzyszeniu WIOSNA ważna jest dla nas otwartość na rozwój, a także ciągłość w ulepszaniu narzędzi, które pozwalają nam na skuteczniejszą pomoc tysiącom potrzebującym rodzin. Do tej pory system ERP sprawdził się w długofalowej współpracy, a współpraca z producentem systemu w ramach partnerstwa biznesowego przebiegała bez zarzutu. To właśnie te sprawy były i są najistotniejsze w pracy z systemem enova365.

Opis wdrożenia systemu ERP w organizacji non-profit

Charakterystyka firmy:

Stowarzyszenie WIOSNA to organizacja non-profit, powstała w 2001 roku w Krakowie. Misją Stowarzyszenia jest propagowanie solidarności z potrzebującymi oraz pośredniczenie w organizowaniu pomocy i współtworzenie społeczeństwa obywatelskiego. Akcje opierają się na mechanizmie pośredniczenia - Stowarzyszenie tworzy struktury i narzędzia, dzięki którym darczyńcy oraz wolontariusze mogą dzielić się z potrzebującymi. Do tej pory ze Stowarzyszeniem współpracowało łącznie 80 tys. wolontariuszy. Wśród wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych projektów realizowanych przez Stowarzyszenie wymienić można SZLACHETNĄ PACZKĘ – ogólnopolską akcję pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej oraz AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI – ogólnopolski program, oparty na unikalnej metodologii Systemu Motywatorów Zmiany, skupiony na dzieciach i wierze w ich potencjał.


Wyzwania postawione przed systemem ERP:

  • Rosła konieczność coraz lepszego zarządzania organizacją i jej finansami, a co za tym idzie monitorowania wydatków i przychodów, poziomu środków i skali budżetu oraz bieżących informacji o realizacji wydatków oraz wpływów od darczyńców. 
  • Procesy związane z obszarem HR, zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz obiegiem dokumentacji wewnątrz organizacji powinny zostać usystematyzowane.

Korzyści z wdrożenia systemu ERP w organizacji non-profit

  • Oszczędność czasu oraz kontrola budżetu księgowego.
  • Wszyscy pracownicy mają na bieżąco dostęp do danych, co znacznie przyspiesza ich pracę
System ERP enova365 wspiera organizacje non-profit

Zobacz jak enova365 usprawnia pracę w Stowarzyszeniu WIOSNA

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365