ERP w chmurze, pracuj mobilnie

ERP w chmurze, system ERP w chmurze

Poznaj oprogramowanie do rozwoju biznesu dostępne w chmurze, z dowolnego miejsca i urządzenia! Sprawdź benefity dla Twojej firmy i wykorzystaj potencjał pracy mobilnej.

bestincloud enova365 najlepszym produktem ERP/CRM

enova365 najlepszym produktem ERP w chmurze

Computerworld Polska co roku organizuje konkurs, który promuje rozwiązania chmurowe. W 2020 roku enova365 wygrała w kategorii najlepszy produkt ERP/CRM w chmurze.

Co to jest chmura obliczeniowa?

Na czym polega umieszczenie danych w chmurze obliczeniowej i jak wygląda wykorzystanie chmury w biznesie?

Co oznacza cloud computing?

Chmura obliczeniowa (ang. cloud computing) to model korzystania z usług IT, który charakteryzuje się umieszczeniem wszystkich lub części zasobów firmy na zewnętrznym serwerze, który nie jest bezpośrednio zarządzany przez organizację.  Usługa jest dostarczana za pośrednictwem Internetu i jest dostępna z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Jak działa chmura obliczeniowa?

W zależności, który z zasobów umieszczasz w chmurze obliczeniowej, nie zmienia się sposób w jaki z nich korzystasz a jedynie ich lokalizacja. W chmurze możesz uruchomić oprogramowanie ERP, narzędzia do wykonywania kopii zapasowych wraz z ich przechowywaniem oraz infrastrukturę IT (serwery i oprogramowanie baz danych).

System ERP w chmurze

Korzystanie z oprogramowania umieszczonego w chmurze nazywa się często modelem SaaS (ang. Software as a service) i jest to jedna z możliwości licencjonowania systemów klasy ERP.

Dzięki umieszczeniu oprogramowania ERP w chmurze użytkownicy otrzymują spersonalizowany system, który może korzystać ze wszystkich zalet technologii cloud computing, tj. mobilności, możliwości użytkowania na wielu interfejsach i wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych.  

Wspólna baza danych i oprogramowanie znajduje się na zewnętrznym serwerze a Ty zyskujesz dostęp do zasobów Twojej firmy z dowolnego urządzenia o każdej porze! Jedyny warunek to dostęp do Internetu.

system ERP w chmurze - urządzenia ze screenami z systemu enova365

System umieszczony w chmurze to duża wygoda dla osób pracujących zdalnie, np. przedstawicieli handlowych. Ponad 50% Klientów enova365, którzy korzystają z usługi SaaS to Użytkownicy obszaru Handel i Magazyn.

infrastruktura IT w chmurze - system ERP enova365 na infrastrukturze w chmurze - ilustracja do opisu modelu instalacji

Infrastruktura IT w chmurze

Aby system ERP działał niezawodnie wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego i sprzętowego.

Przed podjęciem decyzji o wyborze systemu ERP należy sprawdzić czy jest on gotowy do pracy w chmurze. Dzięki temu przedsiębiorca uniknie wysokiej inwestycji w sprzęt IT i wygodnie rozłoży ją w czasie. Bieżące środki będą zatem dostępne do wykorzystania na równie pilne, bieżące potrzeby.

Decyzja o przejściu do chmury powinna być dostosowania indywidualnie do potrzeb i tempa przedsiębiorcy. Na początek dobrym rozwiązaniem będzie chmura hybrydowa – połączenie posiadanego już środowiska IT z zasobami w chmurze dla systemu ERP.

Back’up bazy danych w chmurze

Wykorzystaj bezpieczeństwo zapewnione przez chmurę obliczeniową do przechowywania swoich danych firmowych.

W trakcie użytkowania oprogramowania ERP powstaje baza danych, która na bieżąco jest zasilana nowymi danymi wprowadzanymi przez użytkowników. To jeden z najważniejszych elementów działania sytemu ERP, dlatego należy ją odpowiednio zabezpieczyć.

Jednym ze sposobów jest możliwość przechowywania kopii zapasowych w chmurze.  Dostawcy chmury są zobligowani do spełnienia standardów bezpieczeństwa na najwyższym poziomie (np. klimatyzowane serwerownie z ognioodpornymi materiałami). 

Presyłanie kopii zapasowych baz danych firmy do chmury - ekran z systemem erp enova365 i symbol uploadu do chmury

Wykorzystaj możliwości które daje Ci chmura obliczeniowa w biznesie

Sprawdź jakie zalety ma wdrożenie oprogramowania ERP w chmurze!

Niskie koszty wdrożenia chmury
Niskie koszty wdrożenia chmury

Koszt wdrożenia systemu ERP w chmurze jest niższy niż zakup licencji na własność. Jest to szczególnie ważne dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie chcą inwestować we własną infrastrukturę IT.

Zawsze aktualny
Zawsze aktualny

Utrzymanie i aktualizacja oprogramowania ERP w chmurze znajdują się po stronie dostawcy usługi. Otrzymujesz gwarancję, że zawsze korzystasz z najnowszej wersji systemu ERP. To duża zaleta np. w aspekcie zmieniających się przepisów prawa.

Elastyczny i dostępny
Elastyczny i dostępny

System ERP w chmurze dopasuje się z łatwością do Twojej firmy. Szybko i łatwo rozbudujesz oprogramowanie o kolejne moduły i stanowiska w dowolnym momencie – a dostęp do swoich danych masz z dowolnego urządzenia.

Bezpieczny i stabilny
Bezpieczny i stabilny

Chmura zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych biznesowych. Co więcej aktualizacja oprogramowania oraz regularne backup'y wykonywane są automatycznie przez dostawcę technologii.

Chmura obliczeniowa w biznesie

Systemy ERP w chmurze: korzyści, przewagi, możliwości

Przeczytaj nasze bezpłatne opracowanie i dowiedz się jak technologia cloud computing może wspierać polskich przedsiębiorców.

Z naszego e-booka dowiesz się:

  • czym jest transformacja cyfrowa i jak przebiega w Polsce?
  • jak często firmy przenoszą się do chmury?
  • jak działa technologia cloud computing i jakie przewagi daje?
  • czym różni się chmura prywatna od chmury publicznej? 
  • ... i wiele więcej!

erp w chmurze - ebook

Oprogramowanie ERP enova365 w chmurze Microsoft Azure

Sprawdź naszą ofertę wynajmu oprogramowania w chmurze publicznej Microsoft Azure

Obok tradycyjnego modelu zakupu licencji na własność, udostępniamy również ofertę dostępu do systemu enova365  w chmurze publicznej. 

Korzystając z takiego rozwiązania wynajmujesz wybrane moduły wraz z serwerem na platformie Microsoft Azure. W cenie wynajmu zyskujesz dostęp do oprogramowania, natomiast wydajność systemu jest zapewniona przez dostawcę usługi. Twoja firma nie ponosi więc kosztów związanych z infrastrukturą IT, modernizacją sprzętu, aktualizacją licencji, obsługą techniczną oraz innych kosztów operacyjnych (jak. np. energia elektryczna, wentylacja, wynajem powierzchni).

Płacisz jedynie miesięczny abonament, odpowiedzialność za prawidłowe działanie aplikacji znajduje się w całości po stronie dostawcy.

schemat system erp enova365 pracujący w chmurze. Ikony serwerów, komputerów, smartphona połączone pracą w chmurze

Poznaj system enova365

Wypełnij formularz  i otrzymaj bezpłatny dostęp
do wersji demonstracyjnej systemu na 14 dni!


Poznaj atuty enova365:

  • Intuicyjny interfejs

Sprawdź intuicyjny interfejs - korzystaj z enova365 na dowolnym urządzeniu

  • Możliwości systemu ERP

Korzystaj z pełnej funkcjonalności enova365, dowiedz się jakie obszary wesprze w Twoim biznesie i wybierz czego potrzebujesz

  • Przekonaj się sam!

Poznałeś już enova365 i chcesz wiedzieć jak może wspierać Twój biznes? Umów się na bezpłatną prezentację systemu w Twojej firmie>

Demo enova365 w modelu chmurowym

Wypełnij formularz i otrzymaj dostęp do bezpłatnej wersji demo

  • Pana/ Pani dane osobowe będą przetwarzane przez Soneta sp. z o.o. w celu wysyłania informacji handlowych. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w Poiltyce prywatności.

  • Ta strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA. Więcej: Polityka prywatności.