Co to jest system ERP

poznaj szerokie możliwości jakie oferuje dla biznesu

Co to jest system ERP
Co to jest system ERP

System ERP (ang. Enterprise Resource Planning) to oprogramowanie, służące do kompleksowego zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Pomaga w gromadzeniu, przechowywaniu i interpretacji danych, które pochodzą z podejmowanych procesów biznesowych. Charakteryzuje się wspólną bazą danych oraz spójnym interfejsem, umożliwiającym wygodną pracę we wszystkich obszarach.

Na czym opiera się idea ERP
Na czym opiera się idea ERP

Idea oprogramowania ERP opiera się na automatyzacji procesów wewnętrznych i zapewnieniu przepływu danych w obrębie przedsiębiorstwa. Dzięki zróżnicowanym poziomom uprawnień każdy pracownik ma dostęp do niezbędnych informacji z perspektywy zajmowanego stanowiska.

Proces wdrożenia
Proces wdrożenia

Proces wdrożenia systemu ERP do przedsiębiorstwa pozwala na zdefiniowanie potrzeb i precyzyjne dopasowanie funkcji systemu do charakterystyki firmy, przez co dla każdej z osobna będzie posiadał unikatową konfigurację. Elastyczna budowa w oparciu o moduły pozwala na rozszerzanie dostępnych funkcji wraz z rozwojem firmy i jej nowymi potrzebami. Dzięki temu system może rosnąć razem z przedsiębiorstwem.

Łatwa rozbudowa
Łatwa rozbudowa

Wdrożenie systemu enova365 daje Ci możliwość rozszerzenia instalacji o dodatkowe moduły – bez konieczności wymiany całego systemu. Korzystasz z tych funkcji, których potrzebujesz, a rozbudowa dotyczy tylko nowych!

Kamienie milowe rozwoju ERP

Z naszego punktu widzenia jest to produkt, który ma za zadanie wsparcie wszystkich obszarów w biznesie. 

Historia naszego ERP-a zaczyna się od pomysłu trzech inżynierów, działających w branży IT. Priorytetem było utworzenie systemu dla dużego i wymagającego Klienta, na minimum 100 stanowiskach komputerowych. 

Oprogramowanie w takiej wersji ma pełną funkcjonalność i udostępnia użytkownikowi wszystkie narzędzia.

Tak powstała wersja platynowa, a następnie złota i srebrna. Każdy z tych wariantów odpowiada na inne potrzeby przedsiębiorstwa. W zależności od rozwoju firmy, system rośnie wraz z nią. Dzięki temu można zniwelować koszty.

Przełom lat 50/60

Opracowanie przez pozarządowe Amerykańskie Stowarzyszenie Sterowania Produkcją i Zapasami (ang. Amercian Production and Inventory Control Society) standardu oprogramowania MRP (Material Requirements Planning, ang. Planowanie Zapotrzebowania Materiałowego).

Lata 70

Oprogramowanie typu MRP pomaga w planowaniu i organizowaniu surowców do produkcji przemysłowej.

Rok 1989

Utworzenie standardu oprogramowania MRP II generacji. Główne funkcjonalności systemu  to zarządzanie produkcją oraz logistyką.

Lata 90

Powstanie systemów ERP I generacji (ang. Enterprise Resource Planning, Zarządzanie Zasobami Przedsiębiorstwa), które oprócz zarządzania produkcją wspierają także pracę back office (głównie księgowości).

Rok 2000

Pojawienie się systemów ERP II generacji, czyli oprogramowania podłączonego do sieci wraz z dostępem do danych
w czasie rzeczywistym. Dostępne funkcjonalności zostają poszerzone o obszary, związane z dystrybucją i łańcuchem dostaw CSM, ang. Chain Supply Management) oraz sprzedażą (CRM, ang. Customer Relationship Management).

Koniec pierwszej dekady XXI wieku

Rozwój systemów ERP w kierunku integracji z chmurą obliczeniową.

Z czego składa się system ERP?

modułowa budowa na życzenie Klienta

Dla biznesu na każdym etapie rozwoju
Business Intelligence
Finanse i księgowość
Sprzedaż i CRM
Kadry i Płace
Handel i Magazyn

Dla biznesu na każdym etapie rozwoju

System ERP może zaoferować nam tyle możliwości ile sami zechcemy. Moduły, czyli różne narzędzia z jakich się składa, pozwalają rozbudować oprogramowanie w dowolnym kierunku. 

Sprawdzi się zarówno w małej, średniej i dużej firmie. System ERP enova365 jest dostępny z poziomu wielu urządzeń: smartfonów, tabletów i innych. Rozwiązanie, które wznosi firmę na wyższy poziom.


Business Intelligence

Największe ryzyko jakie ponoszą nowe firmy, wiąże się z inwestycją. A gdyby tak dało się obliczyć,

w jaką gałąź przemysłu warto zainwestować? Pójść o krok dalej i przewidzieć ryzyko na kilka lat do przodu?

Do takich predykcji i analiz danych służy system Business Intelligence, który jest jednym z wielu modułów.

Najlepiej działa w połączeniu z innymi modułami, które odpowiadają za różne obszary, na przykład: kadry i płace, 

sprzedaż, produkcja, handel czy finanse. 

gif business intelligence

Finanse i księgowość

Jest to jeden z podstawowych obszarów, które wspiera system ERP. Pozwala na prowadzenie rozrachunków księgowych zgodnie z obowiązującymi przepisami handlowymi oraz stanowi wsparcie dla osób, zajmujących się finansami w firmie.

gif ksiegowosc

Sprzedaż i CRM

Dzięki takim funkcjonalnościom jak CRM (ang. Customer Relationship Management) możliwa jest dokładna analiza sprzedaży oraz etapów transakcji. Dane gromadzone są w bezpiecznym systemie, w jednym miejscu. System CRM ułatwia codzienną pracę dyrektorom handlowym., specjalistom ds. sprzedaży i marketingu. Zastosowań jest tyle, ile pomysłów na wykorzystanie tego modułu.

sprzedaz crm gif

Kadry i Płace

Funkcjonalność obszaru Kadry i płace jest przydatna w każdej firmie niezależnie od jej rozmiaru. Pozwala na ewidencję pracowników, tworzenie wirtualnych kartotek oraz wspiera obieg dokumentów personalnych. Obszar pozwala na rozliczanie etatów oraz zleceń zgodnie z wymogami prawnymi. Ponadto automatyzuje rutynowe działania działu HR. Przejrzysta i funkcjonalna ewidencja pracownicza znacząco ułatwia pracę osób, które zajmują się kadrami w firmie.

gif rozwiązania kadry płace

Handel i Magazyn

Ten obszar odpowiada za zarządzanie łańcuchem dostaw oraz stanów magazynowych w firmie, a także ułatwia dokładną analizę rozchodów towarów. Ponadto automatyzuje rejestrację zamówień, pochodzących ze zintegrowanych systemów, jak np. sklep internetowy. Ten obszar jest szczególnie przydatny dla handlowców oraz pracowników magazynu.

Sprawdź kto wdrożył system ERP enova365

Ponad 70 stron z case studies

Różne możliwości licencjonowania.

Model zakupu odpowiedni dla Twoich możliwości i potrzeb

Zakup
Zakup

Standardowa forma, dzięki której stajesz się dożywotnim właścicielem licencji z możliwością aktualizacji oprogramowania do nowych wersji. W cenie zakupu otrzymujesz 12-miesięczną gwarancję. To rozwiązanie dla tych, którzy preferują formę zakupu na własność, lub otrzymują dotację bądź leasing na wdrożenie systemu.

Abonament
Abonament

Możliwość wynajęcia oprogramowania w modelu opłat abonamentowych za korzystanie z wybranych modułów systemu. Opcja idealna dla małych i średnich firm o dynamicznej strukturze zatrudnienia.

Chmura
Chmura

Oferta oprogramowania w chmurze to model usługowy. Obejmuje wynajem modułów w abonamencie wraz z serwerem w chmurze Microsoft Azure, aktualizacjami i backupami za abonamentową, miesięczną opłatę. Rozwiązanie polecane dla firm, które nie chcą inwestować w zaplecze IT.

8 korzyści z wdrożenia systemu ERP do firmy

enova365 księga podatkowa
Zauważalna redukcja kosztów
enova365 pulpit kierownika
Efektywne zarządzanie czasem pracy
enova365 crm
Skalowalność systemu
enova365 wyporzyczalnia
Wysokie bezpieczeństwo przechowywania danych
enova365 platforma managera
Możliwość rozbudowy pakietu
enova365 rozrachunki koszty projektow
Wygodny miesięczny abonament
enova365 importy ksiegowe
Szybki dostęp do analiz biznesowych
enova365 ksiega handlowa
Eliminacja ryzyka błędu

Jak wybrać system ERP?

wypełnij ankietę a uzyskasz odpowiedzi

Otrzymasz kompletny poradnik pliku pdf, z którego dowiesz się:

  • z jakich rozwiązań klasy ERP korzystają firmy w Twojej branży,
  • na co zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania,
  • jak rozliczyć zwrot z inwestycji.

Wyniki przygotowane są na podstawie raportów przedsiębiorstw oraz badania zrealizowanego przez firmę Soneta wśród firm używających systemów ERP.

Demo

Wypełnij formularz i otrzymaj dostęp do bezpłatnej wersji demo
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Soneta sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. J. Kustronia 44A, w celu dostarczenia bezpłatnej wersji demonstracyjnej systemu enova365 oraz w celach marketingowych. * Oświadczam, iż dane zostały podane dobrowolnie i zapoznałem się z poniższą klauzulą informacyjną oraz pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawienia. Jestem świadomy, iż moja zgoda może być w każdym czasie odwołana. Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż Administratorem Pana/Pani Danych Osobowych jest [more] - Soneta spółka z o. o., z siedzibą w Krakowie, ul. J. Kustronia 44A, 30-432 Kraków; - z Inspektorem Ochrony Danych osobowych, można się skontaktować pod podanym adresem e-mail iod@enova.pl; - podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczenia bezpłatnej wersji demonstracyjnej systemu enova365 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; - Pana/Pani dane osobowe będą przechowywane do momentu odwołania zgody; - przysługuje Pani/Panu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody; - w przypadku stwierdzenia, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO, osoba której dane dotyczą ma prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; - podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie oznaczonych danych osobowych może skutkować brakiem możliwości zamówienia wersji demonstracyjnej systemu enova365; - Pana/Pani dane będą przechowywane na serwerach spoza europejskiego obszaru gospodarczego – Stany Zjednoczone. - dane osobowe będą przetwarzane także w sposób zautomatyzowany w formie profilowania na podstawie wyrażonej przez użytkownika zgody (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO). Konsekwencją profilowania będzie otrzymywanie wyselekcjonowanej informacji marketingowej; - Pana/Pani dane będą przetwarzane również w celach marketingowych;
Demo
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365