Kompletowanie zamówienia w aplikacji mobilnej dla przedstawicieli handlowych – jak to działa?

Kompletowanie zamówienia w aplikacji mobilnej dla przedstawicieli handlowych – jak to działa?

Firmy nigdy nie przestają szukać sposobów na to, by sprzedawać szybciej i więcej. A producenci oprogramowania wychodzą tym potrzebom naprzeciw, oferując narzędzia, które to ułatwiają. Jednym z nich jest aplikacja mobilna dla przedstawicieli handlowych enova365, której zastosowanie przyspiesza obsługę klientów, domykanie transakcji i kompletowanie zamówień.

Spis treści:

Program magazynowo-sprzedażowy enova365 – co obejmuje?

Program magazynowy enova365 to jeden z modułów systemu ERP enova365, który kompleksowo wspiera działania firmy w obszarze handlowo-magazynowym. Każda firma może dopasować system magazynowy enova365 do swoich potrzeb, a dzięki modułowej budowie zapewnić dostęp do funkcji, które są zgodne z jej modelem biznesowym. 

Program do obsługi magazynu i sprzedaży enova365 umożliwia, między innymi, zautomatyzowanie rejestrowania zleceń oraz zamówień. Takie rozwiązanie jest dostępne w ramach integracji z platformami e-commerce lub jako EDI. Moduł Handel enova365 pozwala też na automatyczne tworzenie wielu dokumentów handlowych. Dzięki temu generowanie dokumentów dla licznych dostawców nie jest problemem. Bez wątpienia pozwala to zoptymalizować czas poświęcany do tej pory na tworzenie zamówień.

Szybkie udostępnianie towaru do sprzedaży, możliwość śledzenia jego partii od przyjęcia, aż po wydanie oraz automatyzacja tworzenia dokumentacji to funkcje, które powinien posiadać każdy dobry program do obsługi magazynu. W wielu firmach, żeby zoptymalizować sprzedaż i obsługę magazynu konieczne jest jednak także korzystanie z narzędzi, które w ręku przedstawicieli handlowych, w siedzibie klienta, w czasie rzeczywistym integrują się z programem magazynowym. Takim narzędziem jest aplikacja mobilna dla przedstawicieli handlowych.

Program handlowo-magazynowy enova365 umożliwia dobieranie różnych modeli zamówień do konkretnych odbiorców. 

Rejestracja i kompletowanie zamówień w trakcie wizyty u klienta – wyzwania

Nowoczesne oprogramowanie biznesowe powinno wspierać funkcjonowanie przedsiębiorstwa we wszystkich jego obszarach. Ponieważ w wielu branżach, znaczna część pracowników wykonuje swoją pracę poza siedzibą firmy, programy klasy ERP muszą dostosowywać swoje funkcje także do ich potrzeb. 

Do grupy pracowników, która rzadko pracuje zza biurka – zarówno w branży B2B i jak B2C – należą przedstawiciele handlowi. Często odwiedzają oni klientów bezpośrednio w ich firmach, na targach czy w innych umówionych miejscach. Jeżeli nie mieliby przy sobie narzędzia, które umożliwia tworzenie cenników, proponowanie rabatów oraz przygotowywanie ofert bezpośrednio w czasie spotkań z klientami, traciliby nie tylko czas, ale także często szansę na domknięcie sprzedaży. 

Naprzeciw ich potrzebom wychodzi aplikacja enova365 przeznaczona dla przedstawicieli handlowych – moduł systemu ERP Przedstawiciel handlowy – która umożliwia mobilną obsługę procesów sprzedażowych, w tym szybsze kompletowanie zamówień.

Przedstawiciel handlowy enova365 to moduł dedykowany dla handlowców i wszystkich innych osób, które prowadzą aktywne działania z klientami poza siedzibą firmy

Czytaj także: Pulpit Kontrahenta w enova365 – jak wspomoże Twój biznes?

Jak działa aplikacja mobilna dla przedstawicieli handlowych enova365?

Moduł Przedstawiciel Handlowy enova365 to nowoczesne narzędzie, wspierające pracę handlowca poza siedzibą firmy, które usprawnia i przyspiesza działania poprzedzające sprzedaż i dostawę towarów. 

Przede wszystkim, rozwiązanie daje handlowcom dostęp do firmowego systemu ERP, w tym programu do obsługi magazynu i sprzedaży za pośrednictwem aplikacji mobilnej, z której można korzystać przez smartfon lub tablet. Dzięki temu handlowiec ma możliwość tworzenia dopasowanych do potrzeb klienta ofert handlowych, w tym proponowania rabatów, bezpośrednio w czasie spotkania z klientem. 

Kiedy klient zaakceptuje ofertę, przedstawiciel handlowy może zlecić realizację zamówienia jeszcze w czasie wizyty u klienta, dzięki czemu pracownik magazynu natychmiast rozpoczyna kompletowanie i wydawanie zamówienia. Jednocześnie, na podstawie informacji zawartych w systemie, księgowa wystawia fakturę zgodnie z ofertą handlową.

W kolejnym etapie przedstawiciel handlowy może także śledzić stopień realizacji zamówień oraz stan płatności. 

Podsumujmy najważniejsze funkcje aplikacji do mobilnej obsługi sprzedaży enova365:

  • planowanie wizyt u klientów, 
  • rejestrowanie swoich zadań, związanych z obsługą kontrahentów,
  • prowadzenie i obsługa korespondencji za pomocą poczty CRM,
  • przygotowywanie ofert handlowych, w tym ustalania rabatów,
  • tworzenie cenników dla kontrahentów,
  • wystawianie i przeglądanie wybranych dokumentów z obszaru sprzedaży: zamówienia, oferty, zapytania,
  • monitorowanie realizacji zamówień i płatności. 

Jak korzystanie ze wspomnianych wyżej funkcji przekłada się na efektywność obsługi magazynu i kompletowania zamówień?  

Mobilna obsługa procesów sprzedażowych – korzyści

Najważniejsze korzyści z korzystania z modułu Przedstawiciel handlowy enova365 to przede wszystkim przyspieszenie procesu sprzedaży i kompletacji zamówień. Handlowcy przebywający u klienta nie muszą już dzwonić do firmy, żeby sprawdzić stan zapasów, bo program magazynowy jest dla nich cały czas dostępny na tablecie lub smartfonie. Nie muszą pytać nikogo w firmie o stan realizacji zamówień, bo sami w każdej chwili mogą to sprawdzić. Takich korzyści jest jednak więcej i omówimy je poniżej.

Usprawnienie procesu sprzedażowego

Wyposażenie przedstawicieli handlowych w narzędzie, dzięki któremu mogą mieć dostęp do wszystkich informacji pomocnych w procesie sprzedaży, w czasie rzeczywistym powoduje, że domykają oni więcej transakcji. Szybszy przepływ informacji przekłada się też na szybsze kompletowanie zamówień i ich realizację, szybsze wystawienie dokumentów magazynowych i sprzedażowych, a w efekcie szybsze wygenerowanie przychodu. 

Redukcja kosztów

Korzystanie z mobilnej aplikacji do obsługi, która jest zintegrowana z systemem ERP, praktycznie eliminuje rutynowe czynności, takie jak dzwonienie do biura w celu zasięgnięcia informacji, ręczne notowanie zamówień i wprowadzanie ich do systemu w czasie pobytu w biurze oraz wiele innych. Znacząco zmniejsza to nakład pracy pracowników.

Lepsze relacje z klientami

Aplikacja mobilna dla przedstawicieli handlowych daje im wgląd do całej historii zamówień każdego z klientów. Pozwala też szybko i wyczerpująco odpowiedzieć na ewentualne pytania klientów oraz ułatwia przedstawienie oferty, która dobrze wpisuje się w ich potrzeby. W efekcie klienci są bardziej zadowoleni z jakości obsługi, co przekłada się na ich większą lojalność. 

Większa liczba domkniętych transakcji

Aplikacja mobilna do obsługi procesów sprzedażowych to narzędzie, które zapewnia przedstawicielom handlowym dostęp do wszystkich informacji, potrzebnych do ewentualnego domknięcia transakcji. Nie muszą już oni umawiać kolejnego spotkania z klientem, w czasie którego dostarczą mu brakujących informacji, bo wszystko, co potrzebne mają zawsze pod ręką.  

Ponieważ w wielu branżach klienci robią internetowy research jeszcze przed spotkaniem z przedstawicielem handlowym, często są już oni gotowi do podjęcia decyzji sprzedażowej w czasie takiego spotkania. A aplikacja mobilna dla przedstawicieli handlowych daje im wszystko, co potrzebne, żeby rozwiać ewentualne wątpliwości klienta i przedstawić mu ofertę, którą będzie mógł zaakceptować. 

Zobacz też: Integracja programu BaseLinker i systemu enova365 – jak to działa?

Kompletowanie zamówienia przez handlowców – sposób na usprawnienie obsługi sprzedaży

Mamy nadzieję, że ten artykuł pokazał, że mobilna obsługa procesów sprzedażowych, przy pomocy narzędzi, zintegrowanych z systemem ERP, przyspiesza proces sprzedaży i skraca czas potrzebny na dotarcie towarów do klienta, co zwiększa ich zadowolenie. 

Aplikacja mobilna enova365 lepiej niż inne programy magazynowe dla firm pomaga handlowcom kompletować zamówienia bezpośrednio w systemie już podczas wizyty u klienta. Dzięki temu mogą od razu przygotować specyfikację do gotowego wydania magazynowego według wytycznych klienta. Żeby sprawdzić, jak działa to narzędzie jeszcze dziś przetestuj enova365 przez 14 dni za darmo.

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365