biura rachunkowe

Program księgowy dla Biur Rachunkowych

enova365 to program księgowy najchętniej wybierany przez nowoczesne biura rachunkowe.

Zobacz, na co stać enova365 w biurze rachunkowym

Automatyzuje wszystkie rutynowe procesy księgowe.

Umożliwia jednoczesną obsługę nieograniczonej liczby klientów.

Pozwala na wymianę informacji i dokumentów z klientami 24/7.

Dostępny w wersji desktopowej, przeglądarkowej, mobilnej.

Jeden program dla biura rachunkowego – wszystkie potrzebne funkcje

praca zdalna czas realizacji zadań

Obsługuj wielu klientów jednocześnie

Program dla biura rachunkowego enova365 pozwala na przeprowadzanie operacji na wielu bazach danych jednocześnie.

Co to w praktyce oznacza? Możesz generować e-Deklaracje, JPK, konta i schematy, a także tworzyć okresy obrachunkowe jednocześnie dla nieograniczonej liczby klientów biura rachunkowego. Bo baza danych w kontekście biura rachunkowego to po prostu przestrzeń w systemie informatycznym, dedykowana danemu klientowi. Mniej klikania, więcej działania.


Automatyzacja i zdalna obsługa klienta to nowy standard w biurach rachunkowych

Biura rachunkowe przechodzą cyfrową rewolucję. Napędzają ją klienci, którzy chcą mieć stały wgląd w informacje o ich rozliczeniach podatkowych i rozrachunkach, a dokumenty kosztowe dostarczać księgowym z biura przy pomocy kilku kliknięć. Jednocześnie, standardem staje się automatyzacja procesów księgowych. Wypróbuj nowoczesny program księgowy dla biur rachunkowych i przekonaj się, że enova365 wychodzi naprzeciw wszystkim tym potrzebom.Wybierz program, który rozumie Twoje potrzeby:

Pracuj wygodnie na wersji okienkowej lub przez przeglądarkę

Zainstaluj program na serwerze lub w chmurze

Kup program na własność lub w abonamencie

Korzystaj z integracji z Krajowym Systemem e-Faktur bez dodatkowych opłat

Z enova365 pracuje m.in.

UHY
finker

Automatyzacja wprowadzania dokumentów jest genialnym rozwiązaniem.

Rachunkowość dla firm sp. z o.o.
Rachunkowość dla firm sp. z o.o.

Szybkość księgowania bieżących dokumentów stanowi kluczowy element szerszego cyklu. Wdrożone rozwiązanie w sposób niezwykle efektywny zmieniło ten proces. Obecnie, w czasie niemal rzeczywistym widzimy bieżącą sytuację finansową i majątkową spółek naszego Klienta. Automatyzacja wprowadzania dokumentów jest genialnym rozwiązaniem. 

Leszek Pałaszewski, Członek Rady Nadzorczej, Rachunkowość dla firm sp. z o.o.

Zobacz, jak enova365 sprawdza się jako program dla biur rachunkowych

pulpit-klienta

Pulpit Klienta Biura Rachunkowego

Przesyłaj dane i dokumenty między Klientem a Biurem Rachunkowym za pomocą samoobsługowej platformy do elektronicznej komunikacji.

Włącz Pulpit Klienta Biura Rachunkowego, platformę do elektronicznej wymiany dokumentów, dzięki której przedsiębiorca może dodawać skany czy pliki PDF z fakturami do swojej bazy danych w biurze rachunkowym. Księgowy w biurze rachunkowym przerzuca dokumenty przez OCR, a one są rejestrowane i dekretowane w systemie według z góry określonych zasad. Księgowy tylko weryfikuje poprawność zapisów, a wyniki wyliczeń podatków pojawiają się w panelu klienta. Może też zlecić ich wysyłkę na maila lub SMS bezpośrednio z systemu. Całe archiwum dokumentów przechowywane jest elektronicznie i zawsze dostępne do podglądu przez księgowego oraz samego przedsiębiorcę. Z enova365 prowadzenie biura rachunkowego oraz obsługa klientów jest wygodne.


Obsługa księgowa Klientów

Jednolity Plik Kontrolny i Deklaracje VAT

Rozliczenia kadrowo-płacowe

Obsługa biura i komunikacja z Klientem

Obsługa księgowa Klientów

Oprogramowanie dla Biur Rachunkowych enova365 umożliwi Ci zarządzanie jednocześnie wieloma bazami danych bez limitu. Program pozwala obsługiwać setki klientów w ramach jednego systemu.


 • Program do Biura Rachunkowego enova365 automatyzuje powtarzalne czynności. Dane są wprowadzane szybciej. 
 • Program dla Biur Rachunkowych enova365 to również możliwość przeprowadzania operacji jednocześnie na wielu bazach. Dzięki niemu możesz generować e-Deklaracje, JPK_VAT, konta i schematy, a także tworzyć okresy obrachunkowe
 • Użytkownik programu dla Biur Rachunkowych zyska również systemowe wspomaganie w rozpoczynaniu pracy z bazą nowego Klienta.
 • Moduł DMS zagwarantuje szybki dostęp do dokumentów - przyspiesza ich obieg. Wprowadzaj potrzebne dokumenty poprzez skanowanie, wykorzystując technologię OCR. Przechowywanie informacji w formie cyfrowej pozwoli eliminuje ryzyko ich zgubienia lub zniszczenia. Zarządzanie obiegiem dokumentacji stanie się łatwiejsze również dzięki funkcjom Workflow.

bi-raportowanie

Jednolity Plik Kontrolny i Deklaracje VAT

Program księgowy dla Biur Rachunkowych enova365 obsługuje wszystkie czynności związane z rozliczaniem podatku od towarów i usług. Dlaczego oprogramowanie enova365 jest lepsze niż inne programy dla biur rachunkowych?


 • Oprogramowanie dla Biur Rachunkowych enova365 ułatwia przygotowanie i przesyłanie plików JPK_VAT do bramki Ministerstwa Finansów.
 • Dzięki oprogramowaniu dla Biur Rachunkowych enova365 zyskasz również możliwość generowania, podpisywania i wysyłania e-Deklaracji i JPK_V7 jednocześnie w wielu bazach. Bez problemu utworzysz również rejestr ewidencji na podstawie JPK_VAT pochodzącego z bazy Klienta.
 • W ramach aktualnej gwarancji na program enova365 otrzymujesz gwarancję dostępu do ewentualnych zmian w strukturze plików JPK.
 • Program dla Biur Rachunkowych enova365 umożliwia obsługę wszystkich 7 struktur plików (ewidencja VAT, wyciągi bankowe, ewidencja dekretów, zapisy w PKPiR, zapisy w ryczałcie i magazynowe JPK_MAG i JPK_FA). System zapewnia również bezpieczeństwo w przypadku kontroli skarbowej.
 • Oprogramowanie dla Biur Rachunkowych enova365 umożliwia rozliczanie VAT metodą kasową i memoriałową, a także szczególnych przypadków rozliczania VAT dzięki ewidencji VAT.
 • enova365 ułatwia generowanie oraz wysyłkę e-Deklaracji dla VAT-UE oraz CIT-8.

jpk w systemie erp enova365 screen

Rozliczenia kadrowo-płacowe

Program księgowy dla Biur Rachunkowych enova365 zapewnia obsługę list płac i deklaracji biurom, które oferują pełen zakres usług kadrowo-płacowych


 • enova365 umożliwia sporządzanie list płac oraz obsługę wszystkich deklaracji podatkowych (PIT-11, 4R, 8AR, 40, R, 8C, a także IFT-1R i IFT-1), zgłoszeń ubezpieczonych (ZUA, ZIUA, ZZA, ZWUA, ZCNA) i rozliczeniowych (DRA, RCA, RSA, RZA). 
 • Program dla Biur Rachunkowych enova365 usprawni wprowadzanie i rozliczanie ewidencji czasu pracy, rozliczanie nadgodzin, zwolnień chorobowych czy delegacji.
 • Program księgowy do Biur Rachunkowych enova365 umożliwia dodatkowo eksport deklaracji ZUS do programu Płatnik. Wbudowane raporty ułatwiają przygotowanie deklaracji Z-03, Z-06, DG-1 dla GUS.
 • Pulpity dla Klientów enova365 pozwalają między innymi na zdalne składanie wniosków dotyczących delegacji czy urlopów. Oferują także dostęp do informacji o wynagrodzeniu.
 • Co ważne, program dla Biur Rachunkowych enova365 umożliwia również przechowywanie danych kontrahentów i ich pracowników w zgodzie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO).
samoobsluga-pracownicza

Obsługa biura i komunikacja z Klientem

Program dla biur rachunkowych enova365 oferuje kompleksową obsługę wszystkich procesów wewnętrznych w Biurze Rachunkowym. 


 • Program enova365 umożliwi Ci zarządzanie wieloma bazami Klientów. Możesz również pracować na bazie współdzielonej w przypadku Klientów korzystających z systemu enova365.
 • Korzystaj w enova365 z mechanizmów wspierających przekazywanie i pozyskiwanie danych. Eksporty i importy księgowe pomogą Ci usprawnić komunikację z Klientem, który nie pracuje na współdzielonej bazie.
 • Moduły DMS oraz Workflow w enova365 usprawnią przepływ dokumentacji wewnątrz Twojego Biura zgodnie z ustalonymi procedurami.
 • Wbudowany system CRM enova365 umożliwi Ci obsługę procesów marketingowo-sprzedażowych, które prowadzi Twoje Biuro.
przeplyw-ewidencja

Najczęściej zadawane pytania o program dla Biur Rachunkowych enova365

Jakie funkcje ma program księgowy dla Biur Rachunkowych enova365?

Program dla Biur Rachunkowych enova365 charakteryzuje się przede wszystkim modułową budową. Każdy z modułów ma usprawnić komunikację, obieg informacji, a także samo tworzenie i przechowywanie dokumentów. 

Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność OCR, która odpowiada za automatyczne wczytywanie zeskanowanych pism. Dzięki temu oszczędzamy czas, który normalnie spędzilibyśmy na wprowadzaniu danych do systemu. Informacje te trafiają do modułu DMS, który odpowiada za ewidencję wszystkich dokumentów w firmie. Obieg informacji między Twoją firmą a Klientem usprawni również Pulpit Klienta Biura Rachunkowego. Dzięki temu użytkownik może w każdej chwili sprawdzić istotne dla niego informacje. Platforma do elektronicznej wymiany informacji poprawi komunikację. Moduł Elektroniczne Wyciągi Bankowe ułatwi pracę księgowych odpowiedzialnych za rozliczenia w Twojej firmie. 

Warto zaznaczyć, że program księgowy enova365 umożliwia generowanie i wysyłanie bezpośrednio do bramki Ministerstwa Finansów dokumentów księgowych, takich jak JPK_VAT czy e-Deklaracje. Jest również gotowy na przesyłanie nowego pliku JPK_V7, który będzie obowiązkowy dla wszystkich płatników od 1 października 2020 roku.

Czy program dla Biur Rachunkowych enova365 jest dostosowywany do nowych przepisów?

enova365 zagwarantuje Ci dostęp do oprogramowania zgodnego z aktualnymi przepisami prawa. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się ręcznym wprowadzaniem nowych szablonów dokumentów księgowych. Kiedy pojawiają się nowe informacje o zmianach podawane przez Ministerstwo Finansów, nasi eksperci od razu rozpoczynają prace nad dostosowaniem oprogramowania enova365 do wprowadzonych modyfikacji. Dzięki temu w cenie gwarancji, na wykupiony pakiet modułów otrzymujesz dostęp do aktualizacje systemu zgodnego z obowiązującymi przepisami. 

Czy program enova365 sprawdzi się w małych Biurach Rachunkowych?

Program dla Biur Rachunkowych enova365 sprawdzi się doskonale w każdej firmie. Nawet jeżeli obsługujesz niewielu Klientów, zyskasz wiele korzyści dzięki systemowi enova365 w wersji srebrnej dla mikro- i małych przedsiębiorstw. Sam zdecydujesz, które moduły będą dla Ciebie odpowiednie. W ten sposób zwiększysz efektywność pracy swojego biura rachunkowego, zoptymalizujesz koszty, a przede wszystkim poprawisz komunikację między swoją firmą a Klientem. enova365 pozwoli Ci na skrócenie czasu wykonywania cyklicznych czynności. Dzięki temu możesz mieć szansę na obsługę większej liczby Klientów.

Czy program do pełnej księgowości enova365 umożliwia wykonanie wszystkich niezbędnych wyliczeń?

Program do pełnej księgowości enova365 umożliwia tworzenie sprawozdań finansowych. Na podstawie danych dostępnych w systemie możesz otrzymać wynik zestawień księgowych, takich jak bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych. Automatyczne wyliczenia obejmują również ewidencję VAT, karty wynagrodzeń pracowników, ewidencję środków trwałych itd. Po wprowadzeniu danych system enova365 wykona niezbędne obliczenia.

Ile trwa wdrażanie oprogramowania dla Biur Rachunkowych?

Czas wdrażania oprogramowania enova365 zależy od wielu czynników. Wśród nich znajdują się między innymi liczba modułów czy wielkość firmy. Cały proces może trwać od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy. Na początku we współpracy z Autoryzowanym Partnerem enova365 wybierasz moduły dopasowane do Twoich potrzeb. Następnie przychodzi czas na przygotowanie odpowiedniego środowiska, przetestowanie rozwiązań. Po stworzeniu w pełni skonfigurowanego i działającego oprogramowania przychodzi czas następuje na uruchomienie. 

Kiedy wdrożenie oprogramowania enova365 dobiegnie końca, nadal masz gwarancję możesz korzystać ze wsparcia powdrożeniowego w ramach obsługi Twojego Partnera.

Funkcjonalne oprogramowanie dla Biur Rachunkowych enova365

enova365 ksiega handlowa
Księga Handlowa

Ergonomiczne i nowoczesne narzędzie dla księgowości, pozwala ewidencjonować dokumenty i sporządzać deklaracje oraz sprawozdania bieżące i okresowe. 

enova365 księga podatkowa
Księga Podatkowa

Rozwiązanie w systemie enova365 do prowadzenia księgowości w uproszczonej formie.

enova365 kadry płace
Kadry i Płace

Kadry i Płace w enova365 usprawnią zarządzanie zasobami ludzkimi w firmach zatrudniających od kilku do kilkuset pracowników.

enova365 przeliminarz esp
Ewidencja Środków Pieniężnych

Pozwala zaprezentować prognozę płatności na podstawie terminów oraz wprowadzić plany przepływów finansowych.

enova365 księga inwentarzowa
Księga Inwentarzowa

Moduł Księga Inwentarzowa w enova365 umożliwia prowadzenie ewidencji majątku firmy według Krajowych (KSR) lub Międzynarodowych (MSR) Standardów Rachunkowości.

enova365 pulpit klienta br
Pulpit Klienta Biura Rachunkowego

enova365 udostępnia również platformę do elektronicznej komunikacji pomiędzy Biurem Rachunkowym i jego Klientami.

enova365 dms
DMS

Moduł DMS enova365 wspiera i automatyzuje proces obiegu dokumentów w organizacji.

enova365 eksporty ksiegowe
Importy i Eksporty Księgowe

enova365 umożliwia eksport i import kompletu dokumentów księgowych wraz z opisem analitycznym z odrębnej bazy danych lub innego systemu.

W dowolnym momencie mamy możliwość udostępnienia naszym Klientom platformy do komunikacji.

Biuro Rachunkowe Buchalteria
Biuro Rachunkowe Buchalteria

W dowolnym momencie mamy możliwość udostępnienia naszym Klientom platformy do komunikacji. Dostęp on-line do danych o podstawowych rozliczeniach księgowo-podatkowych związanych z działalnością Klienta zapewnia efektywność pracy i pewność przekazywania informacji na czas.

Magdalena Siewiorek, Właścicielka Biura Rachunkowego Buchalteria

Publikacja

Wdrożenie systemu ERP enova365 w Biurze Rachunkowym - case study

 • Poznaj case study z wdrożeń systemu ERP w Biurach Rachunkowych
 • Dowiedz się, jak przyspieszyć przebieg procesów wewnętrznych
 • Sprawdź jak zapewnić Klientowi nowe sposoby komunikacji 
Wdrożenie systemu ERP enova36 w biurach rachunkowych - bezpłatny casebook

Publikacja

Wyzwania nowoczesnych biur rachunkowych - dobre praktyki

Z naszej publikacji m.in. dowiesz się, jak:

 • sprostać współczesnym wyzwaniom Biur Rachunkowych,
 • zautomatyzować rutynowe czynności,
 • zorganizować współpracę Biura z Klientem,
 • sprawnie zarządzać wieloma bazami Klientów.

Mockup ebook dla Biur Rachunkowych prygotowany przez ekspertów systemu do księgowości enova365

Dzięki enova365 czuję, że moja firma jest bezpieczna.

Infinity Solutions
Infinity Solutions

Po wprowadzeniu zmian, miesiąc po testach próbnych, obliczyliśmy już wszystkie płatności w systemie enova365. O skuteczności systemu świadczy fakt, że zapewniamy usługi kadr i płac dla ponad 3 000 osób. Dzięki enova365 czuję, że moja firma jest bezpieczna.

Małgorzata Polcyn, CEO Infinity Solutions

Dostosuj program dla Biur Rachunkowych enova365 do swojego biznesu

W programie dla Biur Rachunkowych enova365 samodzielnie dobierasz moduły. Dzięki temu otrzymujesz system całkowicie dostosowany do charakteru prowadzonej przez Ciebie działalności. Wybierz liczbę stanowisk, formę licencjonowania oraz instalacji - rozszerzaj oprogramowanie w dowolnym momencie

 • abonament: opłata miesięczna | roczna
 • zakup na własność
 • SaaS | IaaS | Archiwizator Azure 
 • wersja przeglądarkowa | desktopowa (okienkowa) | aplikacja mobilna Android, iOS

banner-obszar-1

Możemy realizować każdy śmiały pomysł naszej firmy.

Finker
Finker

Oprogramowanie enova365, to system, który zapewnia duże możliwości, a w rękach odpowiednio przygotowanych osób staje się narzędziem, dzięki któremu możemy realizować każdy śmiały pomysł naszej firmy. Wybraliśmy model abonamentowy, co pozwala nam uruchamiać nowe funkcjonalności bez istotnych nakładów finansowych.

Paweł Ruka, CEO, Finker

biura-rachunkowe-video

Zobacz jak enova365 sprawdza się w Biurze Rachunkowym. O wdrożeniu systemu w Four Tax Group sp. z o.o. sp. k. opowiada Aneta Pełko - Prezes Zarządu firmy.

Mamy większą kontrolę nad procesami zachodzącymi w naszej księgowości oraz księgowości naszych Klientów.

Warido Accounting sp. z o.o.
Warido Accounting sp. z o.o.

enova365 pozwoliła naszej firmie zebrać wszystkie usługi i dane w obrębie jednego programu co pozwoliło zarówno zmniejszyć koszty licencji jak i również zaoszczędzić czas naszych pracowników, a za sprawą tego zwiększyć wydajność ich pracy. Mamy również większą kontrolę nad procesami zachodzącymi zarówno w naszej księgowości jak i księgowości naszych Klientów.

Katarzyna Lisowska, prezes zarządu, Warido Accounting sp. z o.o.enova365 wybrało ponad 17 000 przedsiębiorstw

logo stowarzyszenie księgowych w polsce
logo infinity case study z wdrożenia systemu ERP enova365
logo roszak
logo alwis

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Umów bezpłatną prezentację naszego systemu, sprawdź ceny lub skontaktuj się z nami: 12 349 28 71

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365