Integracja programu BaseLinker i systemu enova365 – jak to działa?

Integracja programu BaseLinker i systemu enova365 – jak to działa?

Sprzedaż na licznych marketplace’ach pozwala e-biznesom łatwiej docierać do klientów i generować wyższe przychody. Jednak, bez automatyzacji każdy dodatkowy marketplace to praca związana z zamieszczaniem ofert czy obsługą zamówień. System ERP i jego integracja z BaseLinker sprawiają, że raz dodane oferty synchronizują się we wszystkich kanałach, a obsługa zamówień odbywa się przy pomocy kilku kliknięć. 

Spis treści:

System BaseLinker – co to jest?

System BaseLinker to platforma integracyjna. Integruje platformy typu marketplace, sklepy internetowe, kurierów, hurtownie oraz programy księgowe i systemy ERP, w tym także enova365. Dzięki temu, jest rozwiązaniem, które pozwala kompleksowo obsłużyć zamówienia internetowe, masowo wystawiać aukcje i oferty, a także w sposób automatyczny synchronizować stany magazynowe i ceny produktów. 

Główną zaletą BaseLinkera jest integracja:

  • z platformami marketplace np.: Allegro, Amazon, eBay, eMAG, Joom, OLX, Walmart,
  • ze sklepami internetowymi: PrestaShop, Shoper, WooCommerce, Magento, ShopGold, SkyShop, ClickShop, Shoplo,
  • z firmami kurierskimi: InPost, UPS, DHL, Poczta Polska, FedEx, DB Schenker, GLS,
  • z systemem ERP enova365, który umożliwia m.in. fakturowanie, rozliczenie magazynu, ewidencję VAT i księgową.
System ERP enova365 wykorzystuje platformę BaseLinker do maksymalnego usprawnienia obsługi e-commerce

Wdrożenie BaseLinkera w firmie – korzyści

Na pewnym etapie rozwoju sklepu internetowego trudno wyobrazić sobie jego funkcjonowanie bez platformy integracyjnej BaseLinkera. Choć pewne czynności, związane z obsługą sklepu, sklepów, albo platform zakupowych można wykonywać samodzielnie, to jednak skorzystanie z integracji, jakie udostępnia program BaseLinker niesie za sobą szereg korzyści. 

Najważniejszą z nich jest oszczędność czasu pracowników i eliminacja błędów, dzięki automatyzacji. Możesz kompleksowo obsługiwać wszystkie zamówienia pochodzące ze sklepów internetowych i platform marketplace w jednym miejscu, przy czym w większości działań wyręczy Cię automat. Dla przykładu, system BaseLinker może automatycznie, czyli bez udziału człowieka:

  • pobierać zamówienia i nadawać im odpowiednie statusy,
  • zmniejszać stany magazynowe po zakupie,
  • rozpoznawać wpłaty, rodzaje wysyłek oraz płatności,
  • wysyłać powiadomienia e-mail i SMS do klientów.

Inne procesy, takie jak nadawanie paczek, pobieranie etykiet i protokołów przekazania paczek możesz znacząco usprawnić, bo wykonasz je przy pomocy zaledwie kilku kliknięć. Szybkie jest także drukowanie paragonów za pomocą podłączonej drukarki fiskalnej czy wystawianie faktur. Gdy te ostatnie są gotowe, system automatycznie wysyła je klientom oraz przekazuje do systemów księgowości online. Warto dodać, że paragony i faktury można przesyłać bezpośrednio z enova365 do BaseLinkera.

Poza wymienionymi wyżej funkcjami dużym ułatwieniem dla pracowników e-commerce jest możliwość skorzystania z rozbudowanego edytora wydruków i eksportów, co pozwala stworzyć samodzielnie niemal dowolny wydruk lub eksport. E-biznesy mogą także wysyłać klientom linki do indywidualnych stron o zamówieniach oraz dowolnie tworzyć ich wygląd, a także analizować statystyki sprzedaży, klientów, produktów i pracowników.

W systemie możesz także nadawać pracownikom uprawnienia, zgodne z ich rolami.

Integracja systemu BaseLinker i systemu enova365 – jak to działa?

Wiesz już co potrafi program BaseLinker? Teraz wyjaśnimy, dlaczego wzbogacenie modułu systemu ERP enova365 e-Sklepy o integrację z BaseLinkerem jest ciekawym rozwiązaniem z punktu widzenia każdego biznesu, który działa w branży e-commerce. 

Zacznijmy od przypomnienia, że największą zaletą systemu ERP jest to, że łączy on dane z wszystkich obszarów działania przedsiębiorstwa. Integracja z BaseLinker sprawia, że Twój biznes może nie tylko zautomatyzować szereg procesów potrzebnych do efektywnego zarządzania e-commerce, takich jak zamieszczanie ofert czy pobieranie zamówień, ale także zintegrować je z back-office – księgowością czy magazynem.

Mówiąc prościej, integracja e-commerce z systemem ERP umożliwia płynny przepływ danych i synchronizację wszystkich procesów. Po prostu, wprowadzasz dane raz, w jednym systemie i są one dostępne dla każdego, kto korzysta z oprogramowania, dzięki synchronizacji. Jak to działa?

Czytaj także: Omnichannel i centralne zarządzanie danymi produktowymi – co mają wspólnego?

Integracja BaseLinker i systemu enova365 polega na przetwarzaniu zamówienia złożonego w serwisie sprzedażowym, powiązanym z platformą integracyjną. Obsługiwany jest również proces pomocniczy, który polega na wysłaniu towaru do platformy, w której dalej wystawiane są oferty na ten towar. Poniżej możesz sprawdzić, jak przebiega podstawowy proces obsługiwany przez platformę.

Integracja BaseLinker i systemu enova365 pozwala na przetwarzanie zamówień, złożonych w serwisie sprzedażowym i obsługę procesów pomocniczych

Właściciele biznesów, którzy sprzedają w kanale internetowym i korzystają z modułu e-Sklepy enova365 mogą współpracować z wieloma platformami – wystarczy je zdefiniować w enova365. Mogą także między innymi: 

  • wysyłać do platformy towary ze zdjęciami oraz przypisywać je do określonych grup (wysyłanie towarów odbywa się łącznie z synchronizacją grup towarów);
  • pobierać listę towarów z platformy i parować je z towarami w enova356 lub dodawać je do bazy enova365;
  • wysyłać stany towarów w magazynach, określonych w konfiguracji platformy,
  • pobierać zamówień z platformy i aktualizować ich statusy – co więcej, podczas pobierania zamówień następuje automatyczne zakładanie kart kontrahentów, jeśli są nimi firmy;
  • pobierać z platformy informacje o przesyłkach powiązanych z zamówieniami.

Co ważne, wszystkie te procesy przebiegają automatycznie, bez udziału pracownika. Pozwala to więc nie tylko zredukować do minimum czas potrzebny do zarządzania dowolną liczbą e-sklepów i marketplace’ów, ale także wyeliminować błędy

BaseLinker – koszt integracji z programem ERP

Zastanawiasz się, ile kosztuje integracja systemu ERP z BaseLinker? Koszt integratora oraz sposób rozliczeń zależny jest od dostawcy oprogramowania ERP. 

W enova365 korzystanie z integracji z platformami integracyjnymi – w tym z BaseLinkerem – wymaga licencji na dodatek e-Sklep Konektor. Instalacja musi też mieć co najmniej jedną licencję modułu Handel Złoty. Ceny tych licencji kształtują się następująco – enova365 e-Sklep Konektor– 3 550 PLN, a enova365 Kurierzy – 2 250 PLN.

Czytaj także: Oprogramowanie dla hurtowni – case study firmy, która usprawniła sprzedaż, dzięki narzędziom IT

BaseLinker – integracja, która usprawni każdy e-commerce!

Czy BaseLinker, który współpracuje z systemem ERP to rozwiązanie, które usprawniłoby działanie Twojego e-commerce? Naszym zdaniem tak, a najważniejsze korzyści z jego zastosowania przypominamy poniżej:

  • w biznesie typu e-commerce, integracja systemu ERP z BaseLinkerem pozwala zautomatyzować obsługę wielu kanałów sprzedaży internetowej,
  • zamiast wprowadzać oferty na każdej platformie sprzedaży internetowej czy w każdym sklepie internetowym, robisz to raz, a wszystkie oferty zostają uaktualnione,
  • wiele czynności takich, jak aktualizacja stanów magazynowych, rozpoznawanie wpłat, importowanie przelewów z banku czy wysyłanie e-maili lub SMS-ów do klientów może odbywać się całkowicie bez udziału człowieka; inne – takie jak zlecanie wysyłek wymagają tylko kilku kliknięć;
  • rozwiązanie pozwala znacząco zredukować czas potrzebny na obsługę wielu kanałów sprzedaży internetowych.

Jeśli chcesz przetestować, jak enova365 sprawdzi się w Twoim e-commerceumów się na bezpłatną prezentację, w czasie której pokażemy Ci wszystkie funkcje usprawniające pracę i przyspieszające rozwój sklepu internetowego.

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365