Rachunkowość dla firm
Wdrożenie systemu ERP enova365 w biurze rachunkowym

logo rachunkowosc dla firm

Partner wdrażający: Agemit sp. z o.o. zobacz wizytówkę

Leszek Pałaszewski, Członek Rady Nadzorczej Rachunkowość dla firm sp. z o.o.
Leszek Pałaszewski, Członek Rady Nadzorczej Rachunkowość dla firm sp. z o.o.

Głównym celem było wdrożenie rozwiązania, które znacznie przyspieszy wczytywanie dokumentów z oprogramowania sieci aptek obsługiwanej przez naszego klienta. Zaproponowałem import  dokumentów poprzez pliki JPK_FA z wykorzystaniem dodatkowego modułu enova365 EDI. Pliki generowane przez systemy apteczne są wczytywane codziennie za poprzedni dzień. Dzięki wdrożeniu modułu CRM oraz  wykorzystaniu dodatku Harmonogram zadań, proces działa w pełni automatycznie. Cel został osiągnięty.

Opis wdrożenia systemu ERP w biurze rachunkowym:

Charakterystyka firmy:

Rachunkowość dla firm Sp. z o.o. świadczy usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych w podstawowym zakresie, oferuje także wykonywanie audytów. Dużym podmiotom, mającym w swojej strukturze dział księgowości, oferowane jest pełnienie funkcji nadzoru nad tym pionem. W firmie klienta dział księgowości najczęściej zostaje zreorganizowany, pracownicy wykonują określone zadania, a nad rzetelnym prowadzeniem ksiąg rachunkowych oraz poprawnymi rozliczeniami podatkowymi czuwają wykwalifikowani specjaliści. Klient zyskuje pewność, że pod względem finansowo-rachunkowym, jego biznes jest w dobrych rękach.

Wyzwania postawione przed systemem:

  • Spółka Rachunkowość dla firm początkowo korzystała jedynie z modułu Księga Handlowa. Wraz z rozwojem firmy system był rozbudowywany o dodatkowe moduły takie jak Handel, Kadry i Płace,  sięga Podatkowa. Biuro rachunkowe pozyskiwało do grona swoich klientów coraz większe firmy. Ręczne wprowadzanie dokumentów wiązało się z coraz wyższymi kosztami i jednocześnie  zwiększało ryzyko popełnienia błędu. 
  • W ramach bieżącej obsługi serwisowej tworzone były dodatkowe rozwiązania, które umożliwiały import danych do systemu enova365 z plików o zróżnicowanym formacie, w zależności od klienta  końcowego. Były to rozwiązania proste, na miarę ówczesnych potrzeb.
  • Punktem zwrotnym okazał się rok 2019, kiedy do klientów biura rachunkowego dołączyła grupa kapitałowa składająca się z sieci aptek. Obsługa księgowa branży farmaceutycznej sama w sobie  jest wyzwaniem pod względem złożoności prawnej czy współdziałania z Narodowym Funduszem Zdrowia. W tym przypadku niebagatelna była także skala – miesięczna ilość dokumentów  (sprzedaży i zakupu łącznie) przekraczała 30.000.

Korzyści z wdrożenia systemu ERP w biurze rachunkowym

  • Automatyzacja procesu wczytywania faktur zredukowała czas obsługi tych dokumentów o 94% (z 360 do 20 godzin). 
  • Mechanizm wykrywania duplikatów w znacznym stopniu wpłynął na polepszenie jakości danych.
ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365