Efektywna obsługa klienta w biurze rachunkowym czyli Pulpit Klienta Biura Rachunkowego

Efektywna obsługa klienta w biurze rachunkowym czyli Pulpit Klienta Biura Rachunkowego

Klienci Twojego biura rachunkowego oczekują spersonalizowanej obsługi, a Twoi pracownicy mają coraz więcej pracy? Spokojnie, sprawna obsługa klienta i automatyzacja pracy księgowych to cele, które da się zrealizować równocześnie. Wystarczy wdrożyć dobry program dla biura rachunkowego.

Spis treści:

Obsługa klienta i inne wyzwania dla biur rachunkowych

Wszechobecny postęp technologiczny wymusza zmiany także w biurach rachunkowych. W efekcie, nowoczesna obsługa klienta w tej branży, czyli współpraca na linii biuro rachunkowe – klient, nie może już przebiegać bez wsparcia nowoczesnego oprogramowania. Jednocześnie, dobre programy księgowe dla biur rachunkowych wychodzą naprzeciw potrzebom biur, umożliwiając automatyzację wielu czynności i procesów. Jakim dokładnie wyzwaniom muszą podołać?

Czego oczekują klienci biur rachunkowych?

Zacznijmy od tego, czego od biur rachunkowych oczekują klienci. Po pierwsze – obsługi finansowo-księgowej i kadrowej, zgodnej z obowiązującym prawem oraz profesjonalnego doradztwa w zakresie prowadzonej działalności. Równie ważna dla nich jest jednak także sprawna komunikacja. Zwykle chodzi tutaj o możliwość współpracy z biurem rachunkowym przy wykorzystaniu narzędzi, które umożliwiają m.in.:

 • przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną,
 • szybką wymianę informacji na linii klient-biuro rachunkowe online,
 • wgląd w dane swojej firmy w dowolnym momencie i z dowolnego urządzenia, w tym dostęp online do informacji o rozliczeniach księgowo-podatkowych i rozrachunkach związanych z działalnością klienta,
 • kontrolę pracy biura rachunkowego, poprzez podgląd statystyk wprowadzanych dokumentów,
 • eksport przygotowanych przez biuro rachunkowe przelewów do pliku, zgodnego z formatem banku.

Ponieważ taki zakres usług powoli staje się standardem, biura rachunkowe, które chcą dotrzymać kroku konkurencji coraz częściej korzystają z systemów ERP, które umożliwiają zaoferowanie klientom tych funkcji.

Czego od programu dla biur rachunkowych oczekują właściciele firm księgowych?

Właściciele biur rachunkowych coraz częściej rozumieją, że w newralgicznych elementach pracy z klientem, takich jak wprowadzanie dokumentów czy komunikacja konieczne jest wsparcie nowoczesnych technologii. Dodatkowo, jednak, oczekują, że oprogramowanie dla biur rachunkowych zagwarantuje bezpieczeństwo przetwarzanych danych oraz zautomatyzuje tak dużo czynności i procesów, jak to możliwe.

Dlaczego nie skorzystać z programu dla biur rachunkowych, który zaspokaja wszystkie te potrzeby?

Dobre programy księgowe dla biur rachunkowych wychodzą naprzeciw wszystkim tym oczekiwaniom, tym samym zaspokajając potrzeby zarówno biur rachunkowych, jak i ich klientów. Jednym z nich jest system ERP enova365 –  innowacyjne rozwiązanie skupione wokół modułów księgowych oraz kadrowo-płacowych. Zobacz listę funkcji, jakie oferuje ten program dla biura rachunkowego.

Jakie funkcje powinien dostarczać dobry program księgowy dla biur rachunkowych?

Wiesz już, że dobre oprogramowanie dla biur rachunkowych przenosi obsługę klienta na wyższy poziom, jednocześnie automatyzując pracę księgowych.  Jakie dokładnie funkcje są niezbędne?

Dwukierunkowa komunikacja online na linii klient-biuro rachunkowe

Program, który wspiera komunikację na linii biuro rachunkowe-klient to Pulpit Klienta Biura Rachunkowego enova365. Pulpit Klienta Biura Rachunkowego to samoobsługowa platforma służąca do dwukierunkowej komunikacji biura rachunkowego z klientami. Oznacza to, że biuro rachunkowe może udostępnić swoim klientom oprogramowanie, dzięki któremu mogą oni z każdego miejsca z dostępem do internetu przekazywać i odbierać dokumenty księgowe oraz wiadomości z biura.

Innymi słowy, użytkownik pulpitu, czyli właściciel biura rachunkowego lub jego pracownicy mają online:

 • wgląd w informacje o podstawowych rozliczeniach księgowo-podatkowych, związanych ze swoją działalnością,
 • możliwość przekazywania przez Pulpit dokumentów kosztowych do biura oraz wystawiania własnych faktur sprzedaży,
 • dostęp do całej dokumentacji, rozliczeń oraz danych dla biura i klientów.
Jak działa Pulpit Klienta Biura Rachunkowego w enova365

Automatyzacja pracy księgowego

Równocześnie, program dla biur rachunkowych enova365 usprawnia każdy obszar pracy biura rachunkowego, związany z obsługą rachunkową firm, zmniejszając nakład pracy księgowych i ryzyko popełnienia błędów. Przede wszystkim, jest to możliwe dzięki temu, że pracownicy biura rachunkowego mogą obsługiwać wielu klientów jednocześnie. Moduł enova365 Praca na wielu bazach umożliwia na przykład zbiorczą wysyłkę e-deklaracji, albo automatyczne generowanie wielu list płac jednocześnie. Program automatyzuje też ewidencjonowanie i dekretację dokumentów.

Komunikacja online na linii klient-biuro rachunkowe

Pełna obsługa klientów prowadzących KPiR oraz Księgę Handlową

Specjalny pakiet dla biur rachunkowych od enova365 pozwala obsługiwać klientów prowadzących księgę przychodów i rozchodów oraz księgę handlową. Umożliwia pełną obsługę kadrową i płacową, ewidencję środków trwałych, rozliczanie delegacji oraz prowadzenie prognoz przepływów pieniężnych. Co więcej, pakiet ten można poszerzyć o moduły dodatkowe, które na przykład umożliwiają:

 • import plików z wyciągami wyeksportowanymi z banku,
 • import dokumentów handlowych, magazynowych i księgowych do ewidencji dokumentów enova365,
 • wymianę danych między różnymi bazami danych.

„Pulpit Klienta Biura Rachunkowego eliminuje nadmiar dokumentacji papierowej, automatyzuje proces udostępniania danych Klientowi, dostarcza informacje 24h/dobę oraz gromadzi wszystko w jednym miejscu” – podsumowuje Konrad Spryńca, kierownik zespołu ds. działań z rynkiem enova365.

Przykład wykorzystania Pulpitu Klienta Biura Rachunkowego

Jak przebiega proces ewidencji dokumentów przy wsparciu Pulpitu Klienta Biura Rachunkowego? Poniżej wyjaśniamy, jakie kroki trzeba wykonać, żeby wysłać elektronicznie dokumenty do biura rachunkowego, korzystając z Pulpitu Klienta Biura Rachunkowego.

Przeglądanie listy dokumentów

Na liście dokumentów dostępnej w folderze Ewidencja dokumentów można przeglądać, dodawać i modyfikować dokumenty zakupu i sprzedaży. Są na niej widoczne zarówno te dokumenty, które dodaje użytkownik pulpitu (pojedynczo lub zbiorczo przy pomocy czynności Dodaj dokumenty księgowe dostępnej w Panelu użytkownika), jak również dokumenty zakupu i sprzedaży dodawane przez księgowego w biurze rachunkowym.

Dokumenty ewidencjonowane w Pulpicie Klienta Biura Rachunkowego enova365

Wybór rodzaju dokumentu

Pod przyciskiem plusa po prawej stronie okna wybieramy rodzaj dokumentu – zakup lub sprzedaż, który będzie dodawany. Pojawi się formularz dokumentu, podzielony na dwie części. Po lewej stronie część związana z dokumentem systemowym, po prawej sekcja przeznaczona do dołączania plików dokumentów.

Dodawanie nowego dokumentu w Pulpicie Klienta Biura Rachunkowego enova365

Wprowadzanie danych na formularzu

Po podłączeniu załącznika można przystąpić do wprowadzania danych na formularzu. Pola pogrubione są obowiązkowe do uzupełniania. Domyślnie dokument ustawiony jest w tryb faktury (dokumentu ze stawkami VAT), jeżeli zostanie włączony parametr Rachunek, będzie można dodać dokument bez tabeli VAT (np. Rachunek, lub dokument zakupu z unii).

Formularz kosztu z podłączonym załącznikiem w Pulpicie Klienta Biura Rachunkowego enova365

Oprogramowanie Pulpit Klienta dla biura rachunkowego – dlaczego warto?

„Udostępnianie klientowi informacji w Pulpicie Klienta Biura Rachunkowego podnosi konkurencyjność biura rachunkowego, zwiększa bezpieczeństwo przekazywanych informacji i pozwala zaoszczędzić czas pracownika przeznaczony na komunikację z klientem.

Klient korzystający z Pulpitu Klienta Biura Rachunkowego ma dostęp do niezbędnych informacji w jednym miejscu z dowolnego urządzenia o dowolnej porze. Ponadto, może samodzielnie przygotowywać niektóre wydruki dla zewnętrznych instytucji oraz realizować przelewy bankowe” – stwierdza Konrad Spryńca, kierownik zespołu ds. działań z rynkiem enova365. 

Wykorzystanie Pulpitu Klienta Biura Rachunkowego to obustronne korzyści – dla biura rachunkowego i dla jego klientów.

Korzyści z zastosowania Pulpitu Klienta Biura Rachunkowego przez biuro rachunkowe

System enova365, a w szczególności wykorzystanie Pulpitu Klienta Biura Rachunkowego:

 • redukuje koszty wprowadzania dokumentów do systemu przez biuro rachunkowe i przechowywania dokumentów, dzięki pracy z dokumentami elektronicznymi,
 • podnosi prestiż biura rachunkowego – obsługa online to nowoczesny, ale oczekiwany już przez firmy sposób obsługi klientów przez biuro rachunkowe,
 • oszczędza czas – ogranicza potrzebę kontaktu bezpośredniego,
 • ułatwia ofertowanie, bo daje nowe możliwości budowania cennika i negocjowania umów z klientami.

Jakie korzyści dla klienta wynikają z zastosowania Pulpitu Klienta Biura Rachunkowego przez biuro rachunkowe?

Program enova365, a w szczególności wykorzystanie Pulpitu Klienta Biura Rachunkowego:

 • daje stały dostęp do informacji związanych z prowadzoną działalnością,
 • umożliwia wystawianie własnych faktur sprzedaży,
 • gwarantuje bezpieczeństwo danych,
 • ogranicza potrzebę kontaktu bezpośredniego.

Podsumowując, Pulpit Klienta Biura Rachunkowego, czyli program dla biur rachunkowych wesprze Cię zarówno w prowadzeniu biura rachunkowego, jak i w obsłudze klienta. Dzięki temu Twoje biuro rachunkowe będzie pracować wydajniej, klienci będą bardziej usatysfakcjonowani, dane łatwiej dostępne, a działania bardziej zyskowne. Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem swojej firmy na zupełnie nowy poziom rozwoju jeszcze dziś przetestuj wersję demo enova365.

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365