Aplikacje mobilne dla firm – czy można prowadzić biznes przez telefon?

Jak szybciej podejmować trafne decyzje w biznesie? Zarządzaj firmą z dodatkową pomocą smartfona. Dowiedz się, jak w codziennej pracy wykorzystać aplikacje mobilne.

Aplikacje mobilne dla firm – czy można prowadzić biznes przez telefon?

Jeśli w dziedzinie technologii coś wydaje się całkowicie futurystycznym pomysłem, zwykle potrzeba ledwie kilku lat, aby stało się obowiązującym standardem. Tak jest m.in. z urządzeniami mobilnymi. Ich intensywny rozwój doprowadził do tego, że dziś możesz korzystać z rozwiązań klasy ERP przy pomocy smartfona.

Mobilne aplikacje w służbie biznesowi

Gdyby ktoś spytał Cię jeszcze dekadę temu, jakiego sprzętu potrzebujesz do pracy, pewnie mógłbyś wymienić długą listę gadżetów, bez których nie możesz się obyć przy codziennym wykonywaniu obowiązków. Obecnie do tego wszystkiego wystarczy komputer lub – co zdarza się coraz częściej – jedynie smartfon ulubionej marki z zainstalowanym zestawem aplikacji biznesowych, w tym mobilną wersją systemu ERP.

Rozwój technologiczny sprawił, że pracownicy wielu przedsiębiorstw nie potrzebują już biura w firmowym budynku, aby realizować cele biznesowe. Całe biuro mogą zmieścić w kieszeni lub torebce pod warunkiem, że mają dostęp do sieci internetowej i kilku aplikacji mobilnych, także tych wyposażonych w oprogramowanie ERP.

WSKAZÓWKA: Bez względu na to, czy jesteś właścicielem firmy, menedżerem czy specjalistą – wiele codziennych zadań wykonasz już nie tylko z poziomu komputera, ale także z niewielkiego urządzenia przenośnego, jakim jest smartfon lub tablet. Warunkiem jest wdrożenie dopasowanych do potrzeb rozwiązań mobilnych.

Wykorzystanie mobilnych systemów ERP - statystyki

Dedykowane aplikacje mobilne – zarządzanie w zasięgu ręki

Dzisiejszy telefon komórkowy daje nie tylko możliwość wykonywania połączeń. Każdy z nich posiada również moduł łączący go z internetem, dzięki czemu lista jego funkcjonalności znacznie się wydłuża. Połączenie z siecią umożliwia przede wszystkim instalację dodatkowych aplikacji – nie tylko poczty firmowej czy wydajnego komunikatora – smartfona możesz wykorzystać także do obsługi systemu ERP.

Innymi słowy, nie tylko codzienna praca, ale również zarządzanie firmą wyłącznie przy pomocy urządzenia mobilnego z dowolnego miejsca jest dziś równie łatwe, jak wykorzystanie do tego celu laptopa. Co więcej, dla wielu osób może być skuteczniejsze, biorąc pod uwagę kilka cech smartfonów.

Smartfon jako narzędzie do zarządzania firmą – zalety

 1. Lekkie. Są znacznie lżejsze i mniejsze od laptopów, przez co łatwiej przenosić je z miejsca na miejsce.
 2. Wygodne. Dzięki nowoczesnym ekranom dotykowym zapewniają wygodę użytkowania.
 3. Funkcjonalne. Mają wydajne podzespoły i wbudowane systemy operacyjne z licznymi funkcjonalnościami.
 4. Wydajne. Mają efektywne baterie, które pozwalają na wielogodzinną pracę bez potrzeby ładowania, co w przypadku laptopów nie jest tak powszechne.

Wszystkie te zalety docenią szczególnie osoby, które prowadząc biznes, dużo podróżują. Smartfon jest zawsze pod ręką. Mieści się w torebce, kieszeni marynarki lub spodni. Stanowi więc sprzęt mogący wesprzeć nas nie tylko w zarządzaniu firmą, ale również jej rozwoju. Pomagają w tym dodatkowo aplikacje mobilne dla firm, które dostarczają niezbędne przedsiębiorcy funkcje.

WSKAZÓWKA: Najważniejszym elementem w zarządzaniu firmą przy pomocy urządzenia przenośnego jest wyposażenie go w odpowiednie narzędzia. Przykładem może być mobilny system klasy ERP enova365. Wersja mobilna systemu w niczym nie ustępuje swojemu desktopowemu odpowiednikowi.

Przeczytaj więcej: Jak prowadzić biznes z użyciem systemu ERP?

Mobilny system ERP – dlaczego zwiększa produktywność?

Mobilna aplikacja enova365 przygotowana została z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą mieć stały wgląd w sytuację firmy – bez względu na to, gdzie się znajdują. Dostosowana do systemów iOS i Android pozwala wygodnie korzystać z wszystkich funkcji systemu ERP.

WSKAZÓWKA: Niezależnie od tego, w jakie moduły wyposażony jest twój system ERP, możesz zarządzać wybranymi obszarami firmy bezpośrednio przez smartfona, bez potrzeby posiadania dostępu do komputera.

Przy pomocy mobilnej aplikacji dla firm enova365 możesz m.in.:

 • monitorować aktualne informacje dotyczące przedsiębiorstwa,
 • generować raporty Business Intelligence na podstawie wewnętrznych danych,
 • nadzorować procesy biznesowe,
 • tworzyć oferty handlowe,
 • zarządzać pracownikami mobilnymi,
 • obsługiwać system CRM,
 • przeglądać dokumenty, nad którymi pracujesz,
 • delegować zadania podwładnym, a także odbierać zadania od przełożonych i raportować ich przebieg,
 • tworzyć zamówienia dla kontrahentów oraz wystawiać im dokumenty księgowe,
 • księgować faktury zakupowe,
 • zarządzać wnioskami pracowniczymi składanymi do działu HR,
 • sprawniej komunikować się ze współpracownikami (m.in. przy pomocy powiadomień otrzymywanych z aplikacji bezpośrednio na telefon).
Dzięki mobilnej aplikacji ERP możesz zarządzać firmą z każdego miejsca – nawet lecąc balonem

Jak oprogramowanie ERP w wersji mobilnej jest oceniane przez użytkowników?

Zdecydowaliśmy się na usługę w chmurze, gdyż było to dla nas najwygodniejsze rozwiązanie. Dzięki takiemu modelowi korzystania z systemu mamy dostęp do danych w każdej chwili, z każdego urządzenia z dostępem do Internetu. Nie martwimy się o infrastrukturę, bezpieczeństwo danych, czy kopie zapasowe. To zapewnia nam dostawca usługi. Korzystanie z systemu ERP enova365 jest wygodne, a interfejs użytkownika zapewnia takie same możliwości i funkcje systemu jak standardowy. 

Arbena Sp. z o.o.

Możemy śmiało stwierdzić, że zmiana systemu obsługi magazynowej na enova365 była trafną decyzją. Głównym celem wdrożenia systemu było przyspieszenie komunikacji pomiędzy sklepem internetowym obsługującym B2B a systemem magazynowym. Dzięki wdrożeniu aktualizacja stanów na stronie działa online. Dodatkowo system enova365 zawiera obsługę zdjęć do produktów, które są eksportowane na stronę. Nasi handlowcy dzięki dostępowi Multi uzyskali możliwość pracy podczas wizyt u Klientów rozsianych po całym kraju. 

Grupa BMB Prosta SA 

Mobilne systemy ERP – 4 fakty do zapamiętania

1. Nawet rozbudowany system ERP zmieści się w smartfonie – na rynku systemów ERP znajdziesz rozwiązania, takie jak enova365, które to umożliwiają.

2. Mobilny ERP nie zawsze znaczy nowy ERP. Żeby móc zarządzać firmą przez telefon nie zawsze musisz wdrożyć nowy system ERP – sprawdź, czy Twój aktualny system ERP jest dostępny w wersji na urządzenia mobilne.

3. ERP dla małych i dużych. Mobilne systemy ERP idealnie nadają się do obsługi systemu ERP dużych oraz małych firm.

4. Mobilność to wyższa efektywność. Oprogramowanie ERP w wersji mobilnej przyczynia się do szybszego rozwoju firm, bo zapewnia łatwy dostęp do danych firmowych i przyspiesza proces podejmowania kluczowych decyzji.

Zastanawiasz się, jak wybrać system ERP?

Skorzystaj z rozwiązania mobilnego enova365 i zyskaj mobilny dostęp do informacji potrzebnych do zarządzania firmą.

Chcę zarządzać firmą przy pomocy smartfona

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365