enova365 wychodzi naprzeciw nowoczesnym biurom rachunkowym

Spotkaj się z nami na Międzynarodowym Kongresie Biur Rachunkowych. Nasi eksperci wezmą udział w debatach, prezentacjach case study oraz warsztatach dla właścicieli biur rachunkowych.

enova365 wychodzi naprzeciw nowoczesnym biurom rachunkowym

Tegoroczny Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych odbędzie się 26 i 27 października (środa-czwartek). W gronie Złotych Sponsorów ponownie znalazła się enova365, jeden z najczęściej wybieranych programów dla biur rachunkowych w Polsce.

Eksperci enova365 będą do dyspozycji gości targów nie tylko na firmowym stoisku. W pierwszym dniu Kongresu zaznaczymy swoją obecność podczas debat, prezentacji case study oraz warsztatów dla właścicieli biur rachunkowych.

W obliczu globalnych wyzwań

Październikowe spotkanie branży księgowo-rachunkowej w tym roku organizowane jest pod hasłem „Globalnie czy lokalnie?”. Odpowiedzi na to pytanie poszukamy, między innymi, podczas panelu case study. Przedstawiciele enova365 opowiedzą podczas niego, między innymi, o międzynarodowym wymiarze oprogramowania.

Soneta zawsze dba o potrzeby swoich klientów. W związku z sytuacją na Ukrainie w ciągu dwóch miesięcy przygotowaliśmy pełne tłumaczenie naszego oprogramowania z języka polskiego na ukraiński – mówi Joanna Walentek, kierownik projektu Kadry i Płace w Sonecie, producenta enova365.

W efekcie, od maja bieżącego roku enova365 dla biur rachunkowych jest systemem trójjęzycznym, dostępnym w wersjach polskiej, angielskiej i ukraińskiej. To otwiera przedstawicielom tej branży możliwość zatrudniania kolejnych grup pracowniczych – tym razem obcojęzycznych. Poszerza też możliwości działań operacyjnych na polu międzynarodowym.

Odpowiadając na lokalne potrzeby

Istotne dla biur zmiany zachodzą również w kontekstach ściśle lokalnych. W 2023 r. obligatoryjne stanie się korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur. Jednak, centralna baza ustrukturyzowanych dokumentów funkcjonuje już teraz, a z jej rozwiązaniami mogą się zapoznać wszystkie zainteresowane osoby.

Odpowiednio długi czas na testowanie nowego systemu jest szczególnie ważny i enova365 wychodzi temu naprzeciw. Mianowicie, już od początku 2022 r. jest gotowa na KSeF. Więcej o obsłudze tego rozwiązania dowiesz się z jednego z warsztatów. Poprowadzi go Agnieszka Opalińska, ekspert projektu Księgowość enova365.

Zmiana oczekiwań klientów

enova365 zauważa także przeformatowanie oczekiwanej roli biura rachunkowego w obsłudze klientów. Zmieniający się rynek nakłada na biura rachunkowe nowe obowiązki.

Biura Rachunkowe coraz częściej poszerzają spektrum swojej pracy. Obsługa klienta przestaje być tematem czysto technicznym i nie ogranicza się już do samego księgowania – obejmuje stałe wsparcie w działaniu. Podczas Kongresu przedstawimy sposoby, jakimi enova365 wspiera budowanie relacji z klientem, opartych na stałej komunikacji – zapowiada Agnieszka Opalińska.

Pokażemy również, jak system upraszcza procesy zachodzące w biurze rachunkowym. Wszystko dzięki automatyzacji powtarzalnych czynności i wykorzystaniu elektronicznych źródeł danych, między innymi integracji z Krajowym Systemem e-Faktur – pointuje.

Zagadnieniom automatyzacji procesów poświęcony będzie drugi z warsztatów enova365. Obydwa warsztaty w całość łączy przyświecające im hasło „enova365 w biurze rachunkowym w dobie wyzwań technologicznych i zmian prawnych„.

Jadwiga Wojtas, Dyrektor Produkcji i Rozwoju Soneta Sp. z o.o. wystąpi jako prelegent na Międzynarodowym Kongresie Biur Rachunkowych w Kielcach

Poszukując ważnych odpowiedzi

Automatyzacja oraz digitalizacja procesów będą także ważnymi punktami jednej z debat, prowadzonych podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych. Dyskusja pod hasłem „Digitalizacja księgowości zamiast księgowości dokumentów księgowych” zaplanowana została już na pierwszy dzień Kongresu. W dyskusji zabierze głos Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju w Sonecie.

Digitalizacja to pojęcie odmienione przez wszystkie przypadki w świecie IT. A jak ten proces przebiega w usługach księgowych? Jakie potrzeby w zakresie transformacji cyfrowej odczuwają właściciele, pracownicy biura rachunkowego? Na co liczą klienci w związku ze zmianami, które niesie technologia cyfrowa? Wśród ekspertów będziemy rozmawiać o praktycznym wymiarze zastosowania technologii do podniesienia jakości usług, kontroli kosztów, a także budowania konkurencyjności oferty dla klientów – zapowiada Wojtas.

O Międzynarodowym Kongresie Biur Rachunkowych

Kieleckie spotkanie przedstawicieli branży biur rachunkowych organizowane jest już po raz trzeci. Wydarzenie trwale wpisuje się w kalendarz biznesowych spotkań tego sektora. Wraz z edycją 2022 Kongres bije również kolejny rekord liczby wystawców.

W ostatniej edycji udział wzięło 300 przedstawicieli biur rachunkowych, 40 prelegentów, a na uczestników czekało 14 godzin merytorycznych wykładów i warsztatów oraz 16 wystąpień eksperckich i paneli tematycznych. Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze lepiej, bo do udziału w wydarzeniu już zgłosiła się rekordowa liczba wystawców, sponsorów i partnerów. – mówi wiceprezes zarządu Targów Kielce Bożena Staniak.

Głównym celem wydarzenia jest dostarczenie właścicielom polskich biur rachunkowych wiedzy, technologii i informacji niezbędnych do podnoszenia jakości, efektywności i poszerzania zakresu świadczonych usług. Złotym Sponsorem Kongresu niezmiennie pozostaje enova365, która reprezentowana będzie zarówno na szczeblu debat, prelekcji i warsztatów, jak i wystawienniczym. Przez dwa dni Kongresu na gości czeka stoisko enova365, a na nim – eksperci enova365 i ich nowoczesne spojrzenie na działalność biur rachunkowych.

Spotkajmy się w Kielcach już 26 października!

Poznaj enova365 – jeden z najczęściej wybieranych programów dla biur rachunkowych

Testuj bezpłatnie

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365