Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris

Wdrożenie systemu ERP enova365 w branży produkcyjnej

dr irena eris wdrożenie systemu ERP enova365

Partner wdrażający: Alt One zobacz wizytówkę

Dzięki intuicyjnemu narzędziu dział kadr raportuje z jednego, nowoczesnego systemu, a przebieg procesów – między innymi w zakresie zasad zatrudnienia i wynagradzania – został ujednolicony. Wdrożenie  systemu enova365 zwiększyło efektywność pracy oraz znacznie usprawniło i przyśpieszyło naliczanie płac, które obecnie może wykonać jeden pracownik.

Opis wdrożenia systemu ERP enova365 w branży produkcyjnej

Charakterystyka firmy:

Polskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją kosmetyków a także pracami rozwojowymi i badawczymi w branży kosmetycznej. To nowoczesne laboratoria, znakomici naukowcy oraz niezwykle  wysoki poziom prowadzonych, zaawansowanych badań. W ciągu 30 lat firma przekształciła się w koncern kosmetyczny znany w Polsce i za granicą, zatrudniający około 800 pracowników, z asortymentem blisko 500 produktów, sprzedający 25 mln sztuk kosmetyków rocznie. 

Wyzwania postawione przed systemem:

Poprzedni system kadrowo-płacowy nie był na tyle elastyczny by go dostosowywać do zmieniających się realiów i przepisów prawnych. Nie spełniał oczekiwań pracowników i zamiast  ułatwiać obsługę, przysparzał dodatkowej pracy. Kolejnym zagadnieniem było pracochłonne ręczne kontrolowanie i uzupełnianie kluczy podziałowych. Nie było możliwości by w łatwy i szybki sposób podzielić składniki  wynagrodzenia na więcej niż jeden MPK. Natomiast obsługa czasu pracy do tej pory funkcjonowała w rozproszonych plikach Excel.  

Zarząd Spółki podjął decyzję o wymianie systemu także ze względu na brak możliwości zbiorczego raportowania danych ze wszystkich spółek, brak portalu do komunikacji z pracownikami oraz brak narzędzia do zarządzania strukturą organizacyjną. 

Korzyści:

  • zapewnienie zgodności procesu z wewnętrznymi regulacjami
  • automatyczne powiadamianie odpowiednich komórek w organizacji o zmianach związanych ze zmianami warunków zatrudnienia przez pracowników
  • standaryzacja procesów zmiany warunków zatrudnienia
  • eliminacja ryzyka związanego z nadużyciami w zakresie zmian warunków zatrudnienia pracowników w organizacji
  • automatyczny zapis w systemie kadrowo – płacowym danych związanych z oceną okresową
ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365