Ofama
Wdrożenie systemu ERP enova365 w branży metalowej/hutniczej. 

Partner wdrażający: Datio zobacz wizytówkę

Robert Baron, Prezes firmy Ofama
Robert Baron, Prezes firmy Ofama

Po poznaniu możliwości systemu, zwłaszcza w kontekście automatyzacji procesów w Firmie, a także sprawnej wymiany dokumentów z biurem rachunkowym, zdecydowaliśmy się na wybór enova365. Na naszym przykładzie możemy potwierdzić, że jest to system elastyczny, spełniający nie tylko podstawowe potrzeby i cieszy się uznaniem wśród użytkowników.

Charakterystyka firmy:

Tradycje OFAMY sięgają 1886 roku, kiedy to powstał zakład mechaniczny produkujący maszyny i urządzenia oraz konstrukcje stalowe. Wieloletni rozwój i ekspansja na inne rynki stworzyły możliwość, aby dziś firma oferowała bogaty wachlarz w zakresie usług projektowania, doradztwa, produkcji i montażu w dziedzinie techniki wibracyjnej, transportu technologicznego, mieszania i rozdrabniania różnego rodzaju medium.

Doświadczona i wykwalifikowana kadra biura konstrukcyjnego zapewnia nowatorskie rozwiązania korzystając z profesjonalnych stanowisk do projektowania. Wszystkie produkty opatrzone znakiem firmowym OFAMA wykonywane są przez pracowników o wysokich kwalifikacjach, w oparciu o nowoczesny sterowany numerycznie park maszynowy. Zakładowe laboratorium jest wyposażone w stanowisko prób, które służy do analizy materiałów pozwalając na dokładne rozpoznanie potrzeb Klienta oraz optymalny dobór urządzeń.

Wyzwania postawione przed systemem:

Poszukiwaliśmy programu między innymi w celu organizacji działań handlowych i zarządzania produkcją. Konieczne było uporządkowanie gospodarki magazynowej oraz wdrożenie systemu zarządzania technologią. System enova365 zarekomendowało nam Biuro Rachunkowe, z którym współpracujemy.

Opis wdrożenia

Korzyści:

Rozwiązanie w sposób bardzo ergonomiczny pozwala na rejestrację czasu pracy każdego pracownika produkcji w ujęciu konkretnego zlecenia oraz konkretnego stanowiska pracy. Odbywa się to poprzez stanowiska rozlokowane na halach produkcyjnych, gdzie za pomocą kodów kreskowych pracownik ma za zadanie rejestrować rozpoczęcie i zakończenie pracy.
System dodatkowo uwzględnia pracę konstruktora, który tworzy numer zlecenia i kontroluje czas poszczególnych etapów projektu.
Kierownik dysponuje zbiorem wszystkich danych wraz z kalendarzem pracy produkcji oraz ich zadaniami. Dane są przechowywane w tabelach dodatkowych enova365, gdzie w skuteczny sposób można kontrolować koszty projektów i określić ich rentowność.

Wykorzystane we wdrożeniu moduły

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365