Datio Sp. z o.o.

Siedziba główna Autoryzowanego Partnera

Katowice, ul.1 Maja 88

Czym się zajmujemy?

W naszej ofercie posiadamy wieloletnią wiedzę i doświadczenie we wdrażaniu nowoczesnego systemu ERP enova365. Nasz zespół jest do dyspozycji na każdym etapie wdrożenia, od instalacji, przez migrację danych, konfigurację systemu, szkolenia, po nadzór nad pracą z systemem. Na życzenie Klientów zespół programistów tworzy rozwiązania dodatkowe. Jesteśmy otwarci na potrzeby polskich przedsiębiorstw i czuwamy nad ich rozwojem.

Wspieramy Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.

Chmura

Cloud Business Provider

Specjalizuje się w modelu subskrypcyjnym i usługach chmurowych (IaaS, SaaS)
Duża firma

Lider kompleksowych wdrożeń

Polecany do rozbudowanych instalacji systemu enova365
Specjalizacje

Lider obszaru

Specjalizuje się we wdrożeniach enova365 w obszarze: Handel, CRM, Kadry Płace, Księgowość, BI
Ilość wdrożeń

Lider wdrożeń

Ponad 275 Klientów
Elearning

Lider szkoleń

Pracownicy ukończyli dedykowane szkolenia, przygotowane przez producenta enova365
Lata

Wieloletni Partner

Współpraca od 13 lat
Referencje

Polecany przez Klientów

Posiada liczne referencje od zadowolonych Klientów
Polecany w branżach

Lider branży

Rekomendowany przez Klientów w branży: Usługi i B2B, Produkcja, Handel/ e-commerce, Organizacje pożytku publicznego, Sztuka rozrywka i media
Dlaczego my?
  • Doświadczenie i wiedza
  • Analiza przed wdrożeniowa
  • Kompleksowa obsługa wdrożenia od instalacji przez migrację danych oraz konfigurację, po szkolenia zespołu oraz nadzór nad systemem.
  • Dynamiczny zespół specjalistów
  • Realizacja indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw
  • Własne rozwiązania

 

Wdrożenia
OknoPlus Produkcja
Dawid Mickiewicz, OknoPlus
Dawid Mickiewicz, OknoPlus

Dzięki enova365, bez problemu przeszliśmy przez wdrożenie PPK, oraz intensywne zmiany w systemie podatkowym. Usprawniliśmy procesy dotyczące pracowników oddelegowanych, a także obsługę dokumentacji związanej z odzieżą roboczą, czy wyposażeniem BHP. Co więcej, enova365 pozwala na wprowadzenie pewnych personalizacji modyfikacji wynikających właśnie ze specyfiki firmy. 

Obejrzyj wideo case study z wdrożenia systemu enova365 w firmie OknoPlus.

Grupa SAPA Automotive
Grupa SAPA
Grupa SAPA

Na rynku polskim poszukiwaliśmy narzędzia nowoczesnego, umożliwiającego automatyzację, integrację z systemem zewnętrznym, z przyjaznym interfejsem i wygodą użytkowania. To co było istotne to posiadanie systemu zawsze aktualnego z polskim ustawodawstwem i szybko reagującego na zmiany w przepisach. Zdecydowaliśmy się na wybór enova365 dla biznesu ze względu na dobre opinie użytkowników, stały rozwój funkcjonalności i szybką reakcję na zmieniające się otoczenie.

Ofama Produkcja
Robert Baron, Prezez Ofama
Robert Baron, Prezez Ofama

Po poznaniu możliwości systemu enova365, zwłaszcza w kontekście automatyzacji i procesów w firmie, a także sprawnej wymianie dokumentów z biurem rachunkowym, zdecydowaliśmy się na wybór systemu ERP enova365. Na naszym przykładzie możemy potwierdzić, że jest to system elastyczny, spełniający nie tylko podstawowe potrzeby i cieszy się uznaniem wśród wszystkich pracowników.

Obejrzyj wideo case study z wdrożenia systemu enova365 w firmie Ofana

UHY ECA Usługi i B2B
Barbara Jędrzejek, Partner UHY ECA, biegły rewident, ACCA
Barbara Jędrzejek, Partner UHY ECA, biegły rewident, ACCA

Z punktu widzenia efektywności pracy enova365 pozwala na wprowadzanie licznych automatyzacji, m.in. dzięki zastosowaniu schematów księgowych, czy licznych możliwości importu danych z innych systemów do enova365, jak również bardzo przyjemny dla użytkownika i dostępny dla wszystkich użytkowników sposób eksportu danych z enova365 do Excela.

Obejrzyj wideo case study z wdrożenia systemu enova365 w firmie UHY ECA

Agrofirma Szczekociny Produkcja
Jarosław Polcyn, Zastępca Głównego Księgowego
Jarosław Polcyn, Zastępca Głównego Księgowego

Zaczęliśmy poszukiwać nowego systemu ze względu na wymogi prawne, takie jak np. wdrożenie JPK. Mieliśmy świadomość, że wdrożenie nowego systemu będzie wyzwaniem zarówno dla nas, jak i dla firmy wdrażającej. Każdy nasz dział funkcjonuje jako odrębna jednostka. Po wielu prezentacjach zdecydowaliśmy się na wybór systemu enova365, ponieważ dawał nam największe możliwości dostosowania do specyfiki naszej działalności.

Obejrzyj wideo case study z wdrożenia systemu enova365 w firmie Agrofirma Szczekociny

SumiRiko Automotive

Dotychczasowy system, z którego korzystaliśmy generował wiele manualnych działań, a koszty jego automatyzacji były zbyt wysokie. Informacji o systemach poszukiwaliśmy w Internecie oraz na grupach dla kadrowych w mediach społecznościowych. Poszukiwaliśmy narzędzia nowoczesnego, umożliwiającego automatyzację, z przyjaznym interfejsem i wygodą użytkowania. Rekomendacje użytkowników oraz najlepszy stosunek jakości do ceny skłoniły nas do wyboru systemu enova365.

Ofama Produkcja
Robert Baron, Prezes firmy Ofama
Robert Baron, Prezes firmy Ofama

Po poznaniu możliwości systemu, zwłaszcza w kontekście automatyzacji procesów w Firmie, a także sprawnej wymiany dokumentów z biurem rachunkowym, zdecydowaliśmy się na wybór enova365. Na naszym przykładzie możemy potwierdzić, że jest to system elastyczny, spełniający nie tylko podstawowe potrzeby i cieszy się uznaniem wśród użytkowników.

ARBENA sp. z o.o. Usługi i B2B
Bożena Krzywoń, Główna Księgowa
Bożena Krzywoń, Główna Księgowa

Zdecydowaliśmy się na usługę w chmurze, gdyż było to dla nas najwygodniejsze rozwiązanie. Dzięki takiemu modelowi korzystania z systemu mamy dostęp do danych w każdej chwili, z każdego urządzenia z dostępem do Internetu. nie martwimy się o infrastrukturę, bezpieczeństwo danych, czy kopie zapasowe. to zapewnia nam dostawca usługi. Korzystanie z systemu ERP enova365 jest wygodne, a interfejs użytkownika zapewnia takie same możliwości i funkcje systemu jak standardowy. 

radio opole wdrożenie systemu enova365
Radio Opole Sztuka, rozrywka i media
Łukasz Klag, Główny Księgowy
Łukasz Klag, Główny Księgowy

enova365 to system o dużych możliwościach, pomagający w codziennej pracy. 

agrofirma logo case study enova365
Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny Produkcja
Jarosław Polcyn Zastępca Głównego Księgowego Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny
Jarosław Polcyn Zastępca Głównego Księgowego Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny

System zgodny z obowiązującymi przepisami. Elastyczny, dający wiele możliwości. Nowoczesny i ułatwiający codzienną pracę. Jesteśmy zadowoleni z wyboru enova365.

Polskie Radio Katowice Sztuka, rozrywka i media
Paweł Małysz, Główny Ksiegowy
Paweł Małysz, Główny Ksiegowy

enova365 to produkt rozwojowy. W Polsce funkcjonuje 17 Regionalnych Rozgłośni Radiowych Polskiego Radia z czego j 7 posiada ten system. Oceniam go jako przyjazny i funkcjonalny, dający wiele możliwości. 

Norman sp. z o.o. Produkcja
Andrzej Bartosiewicz, Dyrektor Finansowy- Prokurent
Andrzej Bartosiewicz, Dyrektor Finansowy- Prokurent

Wdrożenie enova365 wymagało sprostania kilku  wyzwaniom. Kazdy garnitur uszyty w naszej fabryce posiada unikalny kod, w którym zagnieżdżone sa informacje, np. o rodzaju przeszycia, czy użytych elementach. Miesięczna zdolność produkcyjna zakładu to 12 500 sztuk marynarek oraz 13 000 sztuk spodni. System musiał podołac wyzwaniu zmagazynowania bardzo dużej ilości informacji oraz umożliwienia swobodnego operowania danymi. Kolejnym wyzwaniem był proces importu oraz eksportu akordów czasu pracy we współpracy z innym systemem. W trakcie wdrożenia dostosowano również wydruki do naszych indywidualnych wymagań.

POLOK Usługi i B2B
Piotr Polok, Wiceprezes
Piotr Polok, Wiceprezes

System enova365 uporządkował uprawnienia miedzy księgowymi, poprzez nieograniczona możliwość ich nadawania z poziomu konfiguracji systemu. Zespół wdrożeniowy firmy Datio charakteryzuje się dynamiką w działaniu oraz komunikatywnością. Zarówno system enova365, jak i firma Datio są godne polecenia.

COMEF Aparatura Naukowo-Badawcza Handel/ e-commerce
Andrzej Wiśniewski
Andrzej Wiśniewski

Wdrożenie systemu enova365 był to dla nas krok w stronę innowacji. Oszczędzony czas możemy wykorzystać na nowo postawione cele.

Euro-job sp. z o.o. Outsourcing pracowników
Agnieszka Matysiak, Prezes zarządu
Agnieszka Matysiak, Prezes zarządu

Wraz z powiększeniem zespołu pracowniczego poszukiwaliśmy systemu ERP do obsługi kadr i płac, który odpowiadałby naszemu systemowi rozliczeń. Dotychczas nie korzystaliśmy z profesjonalnego programu kadrowo- płacowego, co w znaczny sposób utrudniało nasza prace. System enova365  umożliwił nam przede wszystkim bezbłędne naliczanie list płac, sporządzanie wszelkich raportów, wystawianie zaświadczeń oraz pism. enova365 oferuje nam szeroki wachlarz możliwości związanych z  prowadzeniem kadr i płac.”

Biuro Rachunkowe Zasada Biura rachunkowe
Grażyna Zasada, właściciel
Grażyna Zasada, właściciel

Dzięki wdrożeniu systemu enova365 możemy cieszyć się dalszym rozwojem, wygodą pracy i zadowoleniem naszych Klientów. Nowoczesne rozwiązania, które oferuje system pozwalają na skrócenie czasu potrzebnego do realizacji procesów w firmie i zwiększają efektywność pracy. Nie musimy się także martwić o zmiany w prawie. System enova365 jest na nie zawsze przygotowany.

Lifor sp. z o.o. Utilities/ użyteczność publiczna

Partner wdrażający: Datio sp. z o.o. zobacz wizytówkę

Piotr Kędzierski, Prokurent
Piotr Kędzierski, Prokurent

Wybraliśmy moduły: Handel, CRM, Serwis oraz Delegacje. Automatyzacja procesów w naszej firmie była równoznaczna z poprawą skuteczności i efektywności naszych działań. Istotne dla nas jest budowanie trwałych relacji z Klientami oraz łatwy dostęp do informacji, co umożliwia nam moduł CRM. Za pośrednictwem jednego narzędzia możemy również dokonywać kompleksowej obsługi biznesowej.

Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzetami „Nadzieja na Dom” Organizacje pożytku publicznego

O wyborze programu enova365 zadecydowały przede wszystkim bardzo dobre rekomendacje naszego biura księgowego. enova365 usprawniła wiele obszarów naszej działalności. Program daje nam możliwość wystawiania faktur, prowadzenia ewidencji dokumentów, środków pieniężnych oraz pojazdów. Do tej pory przedstawiciele Stowarzyszenia prowadzili ta dokumentacje na osobnych drukach. system enova365 jest dodatkowo łatwy w obsłudze.

wdrożenie ERP enova365 womitet Ochrony Praw Dziecka
Komitet Ochrony Praw Dziecka Organizacje pożytku publicznego
Paulina Pydzik, Ksiegowa TKOPD w Sosnowcu
Paulina Pydzik, Ksiegowa TKOPD w Sosnowcu

System dał nam możliwość oceny przychodów i kosztów w danej chwili. Posiada szeroka funkcjonalność w zakresie rozliczania zaliczek, przychodów pochodzących z 1% oraz darowizn dla których mamy  tworzone konta księgowe.

ARMA - EX Logistyka i spedycja
Mirosław Szplit, prezez zarządu
Mirosław Szplit, prezez zarządu

Jesteśmy zadowoleni z wyboru enova365 i możemy polecić ten system innym firmom jako nowoczesny i intuicyjny.

EMERES-PRODUKT Produkcja
Ryszard Malman
Ryszard Malman

Specyficzny model działania naszej firmy wymagał zastosowania indywidualnych rozwiązań. Zdecydowaliśmy się na system enova, ponieważ idealnie wpasował się w nasze potrzeby, oferując przy tym wiele ciekawych i nowatorskich funkcjonalności, W naszej firmie zostały wdrożone moduły: Handel, Księgowość, Kadry i Płace oraz Księga Inwentarzowa.

Mineral Water Production sp. z o.o. Produkcja
Bogdan Wieczorek, Prezes zarządu
Bogdan Wieczorek, Prezes zarządu
Jako, że działamy w branży produkcyjnej bardzo istotnym elementem naszej codziennej pracy jest handel i kontakt z klientem. Aby usprawnić te obszary i zwiększyć wydajność oraz efektywność naszej pracy zdecydowaliśmy się na wdrożenie dwóch modułów systemu enova365 w wersji złotej: Handel oraz CRM. Decyzja o wdrożeniu systemu enova365 była poparta własnymi preferencjami oraz rekomendacjami.
Szatan Dystrybucja Mięsa i Wędlin sp.j. Handel/ e-commerce
Agata Szatan
Agata Szatan

Możemy śmiało stwierdzić, że wdrożenie systemu było bardzo trafną decyzją. Wszystkie aspekty przedsiębiorstwa zostały usprawnione, a wydajność znacznie wzrosła. W naszej branży niezmiernie liczy się szybkość realizacji zamówień i dzięki zakupu zintegrowanego systemu enova jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporą ilość czasu oraz być bardziej konkurencyjnymi.

Objectivity Bespoke Software Specialists Usługi i B2B
Adriana Kaczor, Payroll Specialist
Adriana Kaczor, Payroll Specialist

Polecamy zarówno wybór systemu enova365 jako niezawodnego systemu ERP do zarządzania firmą oraz firmy Datio sp. z o.o. z Katowic.

Forsolis Usługi i B2B
Wiesław Malik
Wiesław Malik

Wszystkie działania wykonane przez Datio sp. z o.o. sprostały naszym wymaganiom. Profesjonalne i indywidualne podejście do klienta sprawia, że dobrze nam się współpracuje. Z czystym sumieniem możemy polecić tego Partnera oraz system enova, który w dużym stopniu usprawnił proces w naszej firmie.

Uni-Art Group sp. z o.o. sp.k. Usługi i B2B
Wiesław Malik, Prokurent
Wiesław Malik, Prokurent

Wszystkie działania wykonane przez Datio sp. z o.o. sprostały naszym wymaganiom. Profesjonalne i indywidualne podejście do klienta sprawia, że dobrze nam się współpracuje. Z czystym sumieniem możemy polecić tego Partnera oraz system enova, który w dużym stopniu usprawnił procesy w naszej firmie.

Biuro Podatkowe HALEX Biura rachunkowe
Edward Orzechowski, doradca podatkowy
Edward Orzechowski, doradca podatkowy

Wybrane przez nas moduły księgowe enova365 pracują jako spójny, jednorodny system. Zauważamy przede wszystkim oszczędność czasu operacji księgowych,co za tym idzie zwiększenie efektywności czasy pracy oraz znaczną poprawę obiegu dokumentów w biurze.

Akademia WSB Edukacja/ szkolenia
prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB
prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB

System enova365, a w szczególności moduł kadry płace jest programem nowoczesnym, spełniającym wszystkie wymagania prawne oraz ergonomiczne związane ze sprawna obsługa w zakresie księgowości, handlu oraz kadr i płac. System enova365 jako jeden z nielicznych na rynku kadrowo - płacowym umożliwia generowanie deklaracji PFRON w zakresie wpłat obowiązkowych, jak również deklaracji w zakresie  otrzymywania dofnansowań do wynagrodzeń pracowników niepełno - prawnych (SODIR).

PRAGMA Biura rachunkowe
Zdzisława Koziara, Właścicielka biura
Zdzisława Koziara, Właścicielka biura

Dzięki enova365, dysponujemy narzędziem do obsługi nawet najbardziej wymagających Klientów. System jest intuicyjny i spełnia wszelkie wymogi prawne. To co doceniamy to bieżące aktualizacje bez względu na dynamikę zmian w przepisach. System jest na tyle elastyczny, że jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby - nasze i naszych Klientów.