logo balcerzak

Balcerzak sp. z o.o.
Wdrożenie systemu ERP enova365 w branży produkcyjnej

Partner wdrażający: Ekspert Systemy Informatyczne sp. z o.o. zobacz wizytówkę

Wioletta Lisiewicz, Kierownik Działu Kadr
Wioletta Lisiewicz, Kierownik Działu Kadr

Nasza firma ma bardzo rozbudowany system wynagradzania i premiowania. Wdrożenie systemu ERP enova365 znacznie usprawniło proces obliczania miesięcznych wynagrodzeń i sporządzania list płac. To, co dla nas niezwykle istotne to odejście od papierowego obiegu dokumentów. Pulpit Pracownika i Kierownika znacząco zautomatyzował aspekty związane z urlopami oraz nadgodzinami. Przyczyniło się to do oszczędności czasu i wyeliminowania błędów mogących wystąpić przy ręcznym wpisywaniu danych, czy powstających na skutek złego przepływu informacji.

Prace zrealizowane w ramach wdrożenia przebiegały sprawnie. Mogliśmy liczyć na duże wsparcie i pełen profesjonalizm konsultantów Eskpert przy tym projekcie.

Charakterystyka firmy:

Firma została założona w 1996 roku, a jej pierwszy właściciel, Klaudiusz Balcerzak, zbudował zakład od podstaw i tym samym rozpoczął tworzenie marki Balcerzak. Obecnie zatrudnia około 500 osób, produkuje do 80 ton wyrobów na dobę, w ofercie posiada asortyment ponad 120 różnych produktów i jest liderem branży mięsnej w Polsce. Głównymi odbiorcami firmy są hurtownie, sklepy detaliczne, supermarkety, hipermarkety, a także sieci dyskontowe.

Wyzwania postawione przed systemem:

 • Poprzednio używany system kadrowo-płacowy w firmie Balcerzak przestał nadążać za zmieniającymi się przepisami, regulacjami i otoczeniem biznesowym.

Dalszymi czynnikami sygnalizującymi potrzebę zmian były rosnące wymagania wobec oprogramowania ERP pod kątem:

 • podniesienia efektywności pracy i usprawnienia procesu naliczania list płac,
 • eliminacji błędów przy wyliczaniu podstawy wynagrodzenia chorobowego,
 • projektowania nowych elementów wynagrodzeń o różnych wartoćiach dla znacznej ilości pracowników,
 • usprawnienia komunikacji pomiędzy pracownikiem a działem HR
 • zgodnego z założeniami i polityką firmy rozliczania czasu pracy i nadgodzin
 • automatyzacji wypełniania i składania wniosków urlopowych
 • automatyzacji powiadomień o kończących się umować, badaniach lekarskich oraz szkoleniach BHP
 • możliwości wprowadzania mechanizmu ocen pracowniczych oraz umożliwienie jego obłsugi przez pracowników i kierowników bezpośrednio w zintegrowanym systemie

Korzyści

Wdrożenie systemu enova365 pozwoliło na osiągnięcie wielu korzyści nie tylko w szeroko pojętym obszarze kadrowo-płacowym, ale również w firmie jako całości:

 • gwarancja zgodności ze wszystkimi, zmieniającymi się przepisami kadrowo-płacowymi,
 • wprowadzenie automatyzacji w zakresie przygotowania list płac oraz rozliczania pensji pracowniczych,
 • uproszczenie procedur rozliczania urlopów i dni wolnych pracowników,
 • szybki i intuicyjny dostęp do pełnej informacji o pracowniku, dzięki czemu można łatwo prześledzić całą historię osób zatrudnionych w firmie
 • umożliwienie samoobsługi pracowniczej, dzięki czemu pracownik jest zawsze na bieżąco. Pulpit Pracownika znacząco usprawnił przepływ informacji pomiędzy działem HR, a pracownikami. Pracownik zyskał możliwość przeglądania swoich danych osobowych oraz informacji płacowych, jak również otrzymał funkcjonalność obsługi wniosków urlopowych i innych,
 • elastyczna obsługa systemu wynagrodzeń - enova365 pozwoliła na odwzorowanie bardzo złożonego systemu wynagrodzeń oraz jego ewentualną modyfikację np. przez dodanie jednego dkładnika wynagrodzeń do wielu osób czy możliwość wklejania premii, ad hoc, prosto z Excela
 • łatka, intuicyjna i dwukierunkowa (kopiowanie i wklejanie) współpraca z arkuszem Excel, co pozwoliło zastąpić wiele wcześniejszych raportów, jak również pozwoliło na analizowanie danych przy użyciu tego popularnego narzędzia. Obsługa importu z Excela w wielu przypadkach dała możliwość samodzielnej realizacji zadań przez dział HR bez potrzeby angażowania działu IT.

Wykorzystane we wdrożeniu moduły

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365