Pniemy się w górę – Soneta kolejny rok w czołówce producentów ERP w raporcie TOP 200 Computerworld 

Pniemy się w górę – Soneta kolejny rok w czołówce producentów ERP w raporcie TOP 200 Computerworld 

Od ponad 20 lat Soneta zdobywa uznanie firm jako producent oprogramowania enova365. Plasuje się także w czołówce dostawców rozwiązań dla biznesu w branżowych rankingach. W raporcie Computerworld TOP 200, w kategorii „Najwięksi dostawcy systemów Enterprise Resource Planning (ERP)”, Soneta już kolejny raz z rzędu znalazła się w pierwszej dziesiątce.

W 2023 roku firma awansowała o jedną pozycję w zestawieniu, zajmując obecnie 9. miejsce. Dynamika wzrostu sprzedaży wyłącznie oprogramowania własnej produkcji, wdrażanego przez ogólnopolską Sieć Autoryzowanych Partnerów, osiągnęła wartość 20% względem poprzedniego roku.  

Soneta jest jedynym producentem ERP w Polsce, który w produkcie enova365 daje swoim klientom bardzo szeroki wachlarz możliwości, zarówno pod względem funkcjonalnym, technologicznym, jak i handlowym. Jest to bardzo ważny wyróżnik na rynku oprogramowania klasy ERP w Polsce” – mówi Robert Czuła, Prezes Zarządu Soneta sp z o.o.

Klienci doceniają możliwość wyboru najbardziej odpowiadającego im rozwiązania z oferty Sonety. Mogą skorzystać z zakupu licencji na własność, w modelu abonamentowym, jak też zainstalować system na swoich serwerach lub korzystać z chmury. Mają możliwość pracy w wersji desktopowej, mobilnej lub hybrydowej, która łączy dwa pierwsze interfejsy. Nie jest to przypadek, to konsekwencja w budowaniu strategii rozwoju produktu opartego o najnowsze trendy technologiczne, ale także wsłuchiwanie się w potrzeby klientów dotyczące użytkowania systemu jako narzędzia do prowadzenia firmy” – wyjaśnia.

Robert Czuła, Prezes Zarządu Soneta sp. z o.o.

Prowadzimy transparentną politykę wobec klientów, na bieżąco informując o zakresie aktualizacji systemu enova365 pod kątem zmieniających się przepisów prawa gospodarczego. Jako producent, Soneta zawsze zapewnia wersje oprogramowania zgodne z aktualnymi wymogami legislacyjnymi. Aktualizacje przeprowadzane są niezależnie od ilości zmian prawnych w danym roku, ale dla klienta opłata jest stała, dokonywana raz do roku.   

Współpracujemy od kilku lat ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polce, a od niedawna również z Polską Izbą Biegłych Rewidentów oraz wieloma księgowymi i przedsiębiorcami. Wszystko po to, aby nasze oprogramowanie jak najlepiej zaspokajało potrzeby polskich firm, zarówno od strony merytorycznej, jak i użytkowej.  

Na kanwie doświadczeń i rozmów z klientami, którzy od 20 lat korzystają z naszego oprogramowania, rozszerzyliśmy ofertę o drugi produkt o nazwie TRIVA. Zaspokaja on potrzeby większych podmiotów, o złożonej strukturze oraz dużej liczbie użytkowników. Wprowadzając nowy produkt na rynek, wykorzystaliśmy dostępne aktualnie rozwiązania oraz technologię. W ten sposób zbudowaliśmy system ERP klasy premium, oparty o technologię webową, z nowoczesnym, przyjaznym interfejsem użytkownika. Do portfolio TRIVA dołączają kolejne renomowane marki, jak Międzynarodowe Targi Poznańskie i Muzeum Narodowe w Krakowie. 

Jesteśmy zaufanym dostawcą i partnerem biznesowym dla 17 000 klientów i 254 Autoryzowanych Partnerów, którym zapewniamy produkty i wsparcie doceniane wysokim wskaźnikami zaufania. W efekcie aż 87% ankietowanych klientów enova365 potwierdza, że poleciłoby nasz produkt innym firmom. 

Nieustannie inwestujemy w rozwój, a przede wszystkim w produkty. Przebudowaliśmy cały system enova365 w oparciu o platformę .NET6. Działanie to było podyktowane zarówno wstrzymaniem przez Microsoft rozwoju platformy Framework .NET, jak też chęcią zwiększenia potencjału działań dla naszych klientów – technologicznego, na przykład poprzez możliwość integracji, ale także funkcjonalnego. Pozwoli nam to również budować nowe moduły dla firm produkcyjnych czy administracji publicznej. Zmiana wpłynie korzystnie na ekonomię naszych rozwiązań, szczególnie na optymalizację zużycia zasobów chmurowych, coraz częściej wybieranych przez firmy stosujące rozwiązania ERP.   

Dbamy o przyszłość, nieustanie udoskonalając teraźniejszość. Już dzisiaj dajemy klientom wersję systemu enova365, dzięki której mogą zaznajomić się z działaniem KSeF (Krajowy System eFaktur), choć zacznie on obowiązywać dopiero w 2024 roku. Wspieramy w ten sposób szczególnie biura rachunkowe, które muszą odpowiednio się przygotować na tę zmianę, co w praktyce oznacza rewolucję w przetwarzaniu danych setek podmiotów. 

Należy podkreślić, że należymy do nielicznych dostawców oprogramowania, którzy konsekwentnie wywiązują się z obowiązku aktualizacji do prawa gospodarczego – niezależnie od tego, czy zmiany dotyczą przepisów podatkowych, prawa pracy, czy innych reform związanych z działalnością polskich firm. Jako producent jesteśmy zapraszani do konsultacji społecznych w zakresie zmian wynikających z prawa, realizowanych przez systemy informatyczne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy ministerstw. 

Jako software house myślimy również o Autoryzowanych Partnerach, dostarczając narzędzia, które pomagają efektywnie wdrażać nasze produkty.  

Stworzyliśmy platformę SELF (Software Elevator Level Framewok), która daje możliwość komunikacji, edukacji, ale przede wszystkim optymalizacji i standaryzacji rozwiązań tworzonych z myślą o konkretnych branżach oraz klientach obsługiwanych przez partnerów Soneta. Ponadto weryfikuje ona kompatybilność rozwiązań z daną wersją systemu. 

Pracujemy obecnie nad integracją z narzędziami low-code, aby proces tworzenia kodu był bardziej wydajny, szczególnie w dobie ograniczonych zasobów programistycznych na rynku. Jesteśmy pewni, że pomoże to naszym partnerom efektywniej prowadzić z nami projekty wdrożeniowe. 

Pniemy się w górę, zachowując nasze wartości jako organizacji, która jest stabilnym partnerem biznesowym – nawet w trudniejszych dla gospodarki czasach. 

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365