System do obsługi auto detailingu – jak działa?

Jak prowadzić biznes na czterech kółkach specjalizujący się w auto detalingu? Za pasją do luksusowych samochodów stoją solidne, biznesowe narzędzia. Poznaj system ERP, który sprawdził się w firmie Limak Auto Spa.

System do obsługi auto detailingu – jak działa?

Polerowanie lakieru, woskowanie, renowacja kloszy i lamp, detaling wnętrza samochodu, nakładanie powłok nanotechnologicznych czy mikrozarysowań lakieru – zakres usług jest szeroki. Auto detaling to nie tylko pranie tapicerki, ale przede wszystkim zabiegi, które mają poprawić walory estetycznie samochodu oraz przedłużyć jego żywotność. Dla właścicieli luksusowych samochodów detaling to norma, a dla kierowców, którzy chcą w najbliższym czasie sprzedać swój samochód, to sposób na poprawę wyglądu swoich czterech kółek. Poznaj system obsługi auto detailingów, który ułatwia codzienną pracę.

Studio Renowacji Samochodów Limak Auto Spa z Bielska-Białej w ostatnich miesiącach zyskuje na popularności. W związku z tym na bieżąco wzrasta liczba projektów, nad którymi pracuje zespół firmy. Zakres pracy przy pojazdach jest różnorodny, przez co każdy samochód wymaga innego podejścia — pracy i danych do przetworzenia przybywa.  

Całą historię detalingu, zakres usług, wybrane produkty, porządkuje oprogramowanie enova365. System, który na potrzeby firmy wdrożył XDEFT, wspiera Limak Auto Spa w zarządzaniu informacją. Dzięki temu przed Studiem otworzyły się nowe, szersze perspektywy rozwoju. 

System obsługi auto detailingów

enova365 to elastyczny system ERP, od księgowość po analizę danych. Daje dostęp do danych organizacji niezależnie od miejsca, w jakim znajdują się pracownicy. Dzięki temu każdy użytkownik może pracować w obrębie swoich pulpitów z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. System wspiera w ten sposób pracę kilkunastu tysięcy firm i organizacji. 

Po wprowadzeniu enova365 Limak Auto Spa kataloguje wszystkie pojazdy na bazie numeru identyfikacyjnego VIN oraz tablicy rejestracyjnej. Dzięki temu łączą się z firmowym kodem QR, a całość stale rejestruje system ERP. Pracownicy zauważają przez to codzienne korzyści, które płyną z kumulowania wiedzy w ramach jednego, przejrzystego programu:  

enova365 jest bardzo intuicyjnym programem. Czystym, klarownym, pokazującym „co i jak”. Dokładnie wiemy, co zmieniliśmy, kiedy, i jaki jest stan samochodu. Dzięki połączonej bazie z GUS, wszystko jest zaczytywane do jednego programu — opowiada właściciel firmy, Kamil Szuszkiewicz. 

Kodem QR zawsze określamy dany pojazd i to, co z nim dokładnie robimy. Samochód może przejść zmianę koloru lakieru lub listew. Mogą to być prace nad silnikiem, może to być mycie. Każdy detal i fragment naszej pracy jest udokumentowany i zapisywany na serwerach wewnętrznych firmy — doprecyzowuje. 

Całościowe usprawnienie działania

enova365, który jest skonfigurowany jako system obsługi auto detailingów i auto myjni, połączył dane wewnętrzne firmy w całość. System rejestruje nie tylko same auta, nad którymi pracuje serwis, lecz również części samochodu. W enova365 firma na bieżąco kataloguje między innymi opony: 

Dzięki enova365 możemy drukować etykiety do opon, co bardzo pomaga nam w codziennej pracy. Pracownik na tej podstawie charakteryzuje każdą oponę — każdego klienta wpisujemy do raportu. Używając kodów QR, łączymy wszystko w całość — wyjaśnia Kamil Szuszkiewicz. 

Wyposażona w oprogramowanie firma może sprawniej działać. Wiedza, którą dotychczas gromadziła w drodze pracy jednostek, jest teraz agregowana w systemie, co pomaga zarządzać większą liczbą projektów. System enova365 wpływa tym samym na dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa i pomaga mu sprawniej działać. 

Wdrożenie systemu ERP poprzedziła analiza przedwrożeniowa, co pozwoliło dostosować bardzo rozbudowane oprogramowanie do potrzeb firmy: 

Nasza zaprzyjaźniona firma detalingowa, Limak Auto Spa, zwróciła się do nas z prośbą o wdrożenie systemu, który pomoże zarządzać coraz większą liczbą projektów oraz samochodów, które ma w bieżącej obsłudze. Zaproponowaliśmy system enova365. Za pomocą wdrożenia modułów Serwis i Wypożyczalnia udało się nam zrealizować założone cele — opowiada o przebiegu współpracy właściciel firmy wdrożeniowej XDEFT, Krzysztof Pacek.

Efekty wdrożenia modułów enova365

Wykorzystane moduły zezwoliły pracownikom Limak Auto Spa na usystematyzowanie spływających danych. Szczególnie istotną rolę w tym procesie odgrywa narzędzie Serwis. Dzięki niemu przyjmowane zlecenia są nie tylko automatycznie rejestrowane w systemie, lecz również na bieżąco wiązane z procesem obsługi. Moduł zapisuje pełną historię działań w ramach danego zlecenia, informując klienta mailowo lub SMSowo o zmianie jego statusu. Zaoszczędzony przez automatyzację czas wykorzystywany jest na pracę, co realnie zwiększa możliwości firmy.

Zobacz referencje

Automatyczna ewidencja prowadzona jest również w obrębie urządzeń wypożyczonych. W enova365 odpowiada za to moduł Wypożyczalnia, który rejestruje oraz aktualizuje bieżący stan danego zasobu. Podobnie jak w wypadku rozwiązania serwisowego, firma otrzymuje wgląd do bieżących informacji o stanie danego urządzenia. Szybkie uzyskanie wiedzy na temat tego, jak wieloma zasobami dysponujemy w danym momencie, przekłada się na usprawnienie procesów decyzyjnych.

Obydwa moduły wyposażono w mechanizmy, które łączą się z pozostałymi elementami systemu enova365. Dzięki temu bezpośrednio z ich poziomu możliwe staje się rozliczanie wypożyczeń oraz zleceń serwisowych.

Wdrożenie w Limak Auto Spa przeprowadzała ulokowana również w Bielsku-Białej firma informatyczna XDEFT. To wieloletni partner enova365, który pracuje z systemem ERP nieprzerwanie od 2004 roku. Efektem 18-letniej współpracy są setki klientów. 

Dużym atutem wdrożeń, które prowadzą pracownicy XDEFTu jest szeroka gama autorskich rozwiązań, wypracowanych przez długie lata praktyki. Firma tworzy również własne dodatki do enova365, które oferuje Partnerom w całej Polsce.  

Autor: Piotr Worobiej, Młodszy Specjalista ds. Marketingu enova365

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365