OknoPlus wdraża enova365 i modeluje procesy kadrowo-płacowe na swoją miarę

OknoPlus wdraża enova365 i modeluje procesy kadrowo-płacowe na swoją miarę

Możliwość dostosowania programu kadrowo-płacowego do potrzeb firmy to w wielu przypadkach kluczowy element sukcesu wdrożenia. Moduł Kadry Płace enova365 został dostosowany do specyficznych wymogów OknoPlus, dzięki czemu zapewnia firmie komfort pracy i znacząco usprawnia obsługę kadrowo-płacową.

Spis treści:

Wyzwania w OknoPlus

Produkowanie okien, które zapewniają domownikom komfort, zdrowie, spokojny sen i ciszę to najważniejszy cel i jednocześnie wyzwanie dla firmy OknoPlus – polskiego producenta okien i drzwi. Nie da się tego osiągnąć bez wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników.

Siłą naszej marki są ludzie, a okna i drzwi, które produkujemy są wynikiem pracy całego, zgranego zespołu– mówi Dawid Mickiewicz, dyrektor zarządzający OknoPlus.

Jako odpowiedzialny producent stolarki aluminiowej i PVC naszych wyrobów nie postrzegamy wyłącznie w kategorii produkt, wymiar, cena, lecz poprzez pryzmat jakości estetyki, innowacyjności, funkcjonalności, bezpieczeństwa czy ekologii– wyjaśnia. 

Takie podejście przynosi efekty. W 2023 r. linia okien OknoPlus Reveal Unique otrzymała Złote Godło QA International w kategorii JAKOŚĆ PRODUKTU oraz Laur Konsumenta za ekologiczne rozwiązania w biznesie.

W trosce o wysoką wydajność procesów kadrowo-płacowych, firma OknoPlus poszukiwała programu, który wniesie nową jakość do pracy działu kadr i HR w firmie. 

Chcieliśmy mieć pewność, że za wdrożonymi funkcjami programu będą stały wydajność i komfort pracy. W związku z nieustannie zmieniającym się porządkiem prawnym zależało nam też na dostawcy, który szybko reaguje na zmieniające się przepisy– tłumaczy Dawid Mickiewicz.

Znalezienie programu kadrowo-płacowego, który można dostosować do potrzeb OknoPlus

Jako firma produkcyjna OknoPlus musi obsłużyć pod kątem kadrowo-płacowym wiele różnych grup pracowników. Należą do nich między innymi:

  • pracownicy biurowi,
  • zespoły produkcyjne,
  • pracownicy magazynowi,
  • grupy montażowe, także delegowane poza Polskę,
  • osoby zatrudnione w zewnętrznych, firmowych salonach sprzedaży.

Takie zróżnicowanie powoduje, że system kadrowo-płacowy wykorzystywany w firmie musi być elastyczny. Obsłużenie różnych systemów czasu pracy, różnych okresów rozliczeniowych oraz różnych typów składników wynagrodzeń – to najważniejsze stawiane przed nim wymagania. Kolejna kwestia, z którą program musi sobie poradzić to zróżnicowane formy opodatkowania oraz obsługa pracowników, znajdujących się poza terenem kraju.

Ponieważ system ERP enova365 jest wysoce konfigurowalnym oprogramowaniem, które można dopasować do potrzeb różnych biznesów, firma OknoPlus zdecydowała się na jego wdrożenie. 

Po wykonanej przez firmę Datio prezentacji byliśmy pewni, że program spełni nasze oczekiwania” – wyjaśnia dyrektor firmy.

 

Kompetentna firma wdrożeniowa przyczynia się do sukcesu wdrożenia enova365

Wdrożenie enova365 w firmie OknoPlus przeprowadziła firma Datio – Autoryzowany Partner enova365. OknoPlus zdecydowała się na wdrożenie modułu Kadry Płace, a także Pulpitów Pracownika i Kierownika, które umożliwiają wdrożenie samoobsługi pracowniczej. 

Zespół Datio nie tylko wdrożył wspomniane wyżej moduły, ale także zajął się dostosowaniem oprogramowania do specyficznych potrzeb OknoPlus. Jednym z zaproponowanych  rozwiązań jest sprawna obsługa grup montażowych, wykonujących swoją pracę na terenie Niemiec.  

„Specyfika działalności firmy OknoPlus pod kątem rozliczenia wynagrodzeń wymagała wdrożenia odpowiednich rozwiązań. Do obsługi grup montażowych delegowanych na terenie Niemiec zastosowany został niestandardowy mechanizm naliczania wynagrodzeń” mówi Tomasz Ojrzyński, prezes zarządu firmy Datio. 

System enova365 został także wzbogacony o gotowe raporty, dostosowane do potrzeb pracowników działu kadr i płac w OknoPlus.

W ramach wdrożenia przygotowaliśmy dedykowane raporty. Dzięki nim dział HR w każdym momencie może uzyskać informacje, dokładnie w takiej formie, jaka jest pożądana. Szybkie raportowanie jeszcze bardziej podkreśla efektywność pracy z nowoczesnym systemem– wyjaśnia Tomasz Ojrzyński.   

Pracownicy OknoPlus są zadowoleni z wdrożenia enova365, przeprowadzonego przez Datio, w szczególności z tych prac, które są związane z adaptacją programu do ich indywidualnych potrzeb.

„Datio to zespół profesjonalistów, który oferuje najlepsze rozwiązania i skutecznie je wdraża. Umożliwia nam też wykorzystywanie atutów programu do rozwiązywania bieżących problemów” – potwierdza Dawid Mickiewicz.

Efekty wdrożenia enova365 w OknoPlus

Szybsze i prostsze zarządzanie zasobami ludzkimi

Moduł Kadry Płace enova365 usprawnia pracę działu HR w codziennych obowiązkach. Obejmuje to nie tylko rozliczanie czasu pracy, wynagrodzeń, czy wysyłkę eDeklaracji PIT do bramki MF. Program umożliwia także prowadzenie e-teczek pracowniczych, obsługę PPK i współpracuje z Programem Płatnik czy PUE ZUS.  Co więcej, pozwala także na obsługę pracowników oddelegowanych, szkoleń BHP oraz ewidencję odzieży roboczej czy wyposażenia BHP.

Usprawniliśmy procesy dotyczące pracowników oddelegowanych, a także obsługi dokumentacji, związanej z odzieżą roboczą czy wyposażeniem BHP. Zarządzanie zasobami ludzkimi jest prostsze, a obieg dokumentów znacznie przyspieszył. Dodatkowym atutem okazał się przyjazny interfejs oraz duża intuicyjność w obsłudze programu” – ocenia Dawid Mickiewicz.

Gotowość na zmiany w przepisach

Nad systemem enova365 czuwa zespół ekspertów, którzy nieustannie monitorują zmieniające się regulacje. Dzięki temu, system jest na bieżąco dostosowywany do zmieniających się przepisów, ale także podlega stałemu rozwojowi. W efekcie pracownicy działu kadrowo-płacowego mogą korzystać z zawsze aktualnych rozwiązań.

Dzięki enova365 płynnie przeszliśmy przez wdrożenie PPK oraz duże zmiany w systemie podatkowym” – potwierdza szef OknoPlus.

Usprawnienie zarządzania urlopami i innymi wnioskami pracowniczymi

Dzięki wdrożeniu Pulpitów Pracownika i Kierownika, wnioski pracownicze są składane i obsługiwane całkowicie online. Wniosek złożony przez pracownika w dedykowanym Pulpicie enova365, trafia bezpośrednio do jego przełożonego, natomiast po jego akceptacji, przekłada się on na czas pracy pracownika, co jednocześnie wyręcza dział kadrowy. Nie ma tutaj miejsca na pracochłonne przeliczanie urlopów, bo enova365 robi to automatycznie.

Potwierdza to Dawid Mickiewicz.

 „W codziennej pracy cenimy sobie także funkcjonalności Pulpitów Pracowniczych. Ich uruchomienie miało ogromny wpływ na usprawnienie zarządzania urlopami w naszej firmie.” 

Idealne zaspokojenie kadrowo-płacowych potrzeb OknoPlus

Dzięki temu, że enova365 ma bardzo duże możliwości adaptacyjne, na etapie wdrożenia wzbogacono program o funkcje, stworzone specjalnie z myślą o zaspokojeniu potrzeb firmy. Firma OknoPlus otrzymała dokładnie taki program kadrowo-płacowy, jakiego poszukiwała. 

„enova365 pozwoliła na wprowadzenie modyfikacji wynikających ze specyfiki firmy. Zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa, komfort pracy i wysoki standard obsługi kadrowo-płacowej” – podsumowuje Dawid Mickiewicz.

Jeżeli Twoja firma także chce usprawnić procesy kadrowo-płacowe przy pomocy elastycznego, intuicyjnego, zawsze zgodnego z przepisami oprogramowania, jeszcze dziś umów się na prezentację i powiedz nam o swoich potrzebach.

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365