Case study: Jak enova365 i DPS Systems usprawniają proces produkcji w Wuwer Sp. z o.o.

Case study: Jak enova365 i DPS Systems usprawniają proces produkcji w Wuwer Sp. z o.o.

Elastyczny system ERP i doświadczona firma wdrożeniowa to tandem, który sprawdza się, gdy potrzebne są rozwiązania technologiczne dobrze dopasowane do potrzeb. Sprawdź, jak enova365 i DPS Systems pomogły Wuwer Sp. z o.o. zoptymalizować złożony proces produkcji niepowtarzalnych urządzeń.  

Spis treści:

Najważniejsze informacje:

 • Firma: Wuwer Sp. z o.o. – lider w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań transportu wewnętrznego, automatyzacji produkcji i logistyki wewnętrznej. 
 • Wyzwanie: Efektywniejsze zarządzanie danymi i skomplikowanymi procesami produkcyjnymi.
 • Rozwiązanie: Wdrożenie enova365 przez DPS Systems oraz dopasowanie systemu do indywidualnych potrzeb klienta. 
 • Efekty: Zarządzanie produkcją, logistyką, zakupami, kontrolą jakości oraz pracami konstrukcyjnymi, projektowaniem elektrycznym i automatyzacją przy pomocy systemu ERP, który integruje wszystkie te działania.
 • Korzyści:
  • Pełne i bezbłędne specyfikacje w systemie informatycznym – brak konieczności przekazywania informacji między uczestnikami procesu.
  • Eliminacja niepotrzebnej pracy – wszystkie działy korzystają z jednego systemu.
  • Łatwe monitorowanie wszystkich działań.
  • Sprawniejsze zarządzanie – od logistyki po produkcję.

Czym zajmuje się firma Wuwer Sp. z o.o.?

Firma Wuwer Sp. z o.o. od ponad 30 lat jest liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań transportu wewnętrznego oraz automatyzacji produkcji i procesów logistyki wewnętrznej. Specjalizuje się w wewnętrznym transporcie pionowym i poziomym, szczególnie ładunków o wielkich gabarytach i tonażu. Z jej rozwiązań korzystają firmy zlokalizowane w 27 krajach, na 5 kontynentach.

„Nasze rozwiązania intralogistyczne zapewniają przepływ materiałów w zorganizowanym systemie produkcyjnym – zaczynając od magazynów, materiałów wsadowych, przez linie produkcyjne, a kończąc na liniach pakowania oraz magazynowania i dystrybucji” wyjaśnia Marian Wuwer, prezes zarządu firmy Wuwer. 

Innymi słowy, Wuwer pomaga firmom w stworzeniu takiego systemu logistycznego, żeby jak najlepiej wykorzystały możliwości zakładu produkcyjnego lub magazynu. Niezależnie od tego czy chodzi o transport między maszynami, wewnątrzmagazynowy czy jeszcze inny, specjaliści z Wuwer optymalizują przepływ materiału, maksymalizują wydajność i automatyzują proces produkcyjny.

Wyzwania Wuwer Sp. z o.o., z którymi poradzili sobie enova365 i DPS Systems

Idealne dopasowanie rozwiązań do potrzeb klientów jest dla zespołu Wuwer na pierwszym miejscu.

„Zależy nam na skutecznej realizacji zapotrzebowania klientów – począwszy od pierwszych konsultacji, przez projektowanie opcjonalnych rozwiązań, produkcję, aż po uruchomienie systemów u klienta oraz zapewnienie wsparcia serwisem pogwarancyjnym– tłumaczy Marian Wuwer.

Żeby firma mogła skutecznie wspierać klientów potrzebne były zaawansowane rozwiązania technologiczne

„Specjalizujemy się w produkcji urządzeń jednostkowych, które są niepowtarzalne i wymagają skomplikowanych procesów produkcyjnych– tłumaczy Natalia Woźny-Huchla, Marketing and Communication Specialist z Wuwer Sp. z o.o.

W związku z tym, usprawnienie produkcji w Wuwer wiązało się z wdrożeniem systemu ERP, który zintegruje wszystkie procesy produkcyjne i logistyczne.

„Naszym celem była standaryzacja działań na różnych poziomach organizacji, usprawnienie operacji i zwiększenie efektywności oraz poprawa jakości raportowania i analizy danych” tłumaczy Janusz Grzywocz, IT i Calculation Specialist w Wuwer Sp. z o.o.

Realizacja tego celu wymagała wdrożenia systemu ERP, który wiernie odwzoruje procesy. Z tego powodu ważnym kryterium wyboru systemu ERP była jego elastyczność i możliwość integracji bazy towarów i technologii w systemie ERP ze środowiskiem CAD, SOLIDWORKS oraz PDM. 

Więcej o wyzwaniach związanych z wdrożeniem systemu ERP w Wuwer Sp. z o.o. dowiesz się z poniższego filmu.

Wdrożenie enova365 w Wuwer Sp. z o.o. – Case Study | DPS Systems

Co obejmowało wdrożenie w Wuwer Sp. z o.o.?

Po gruntownych analizach i porównaniach dostępnych na rynku rozwiązań wybór padł na system ERP enova365 oraz firmę wdrożeniową DPS Systems – Autoryzowanego Partnera firmy Soneta. 

DPS Systems nie tylko wdrożył 8 modułów systemu ERP enova365, w tym moduły: Handel, Kadry Płace, Księga Handlowa, Księga Inwentarzowa, Produkcja, Projekty, Serwis i Windykacja oraz BI w Pulpitach, Pulpity Pracownika i Kierownika. Bardzo ważne dla osiągnięcia celów klientów było dopasowanie programu enova365 do specyficznych potrzeb Wuwer, w tym wzbogacenie go o dodatkowe funkcje. Konieczna była, między innymi wspomniana już integracja środowiska CAD, SOLIDWORKS oraz PDM z bazą towarów i technologii w enova365. DPS Systems wykorzystała do tego autorskie rozwiązanie – Konektor ERP+. 

Te działania doprowadziły do stworzenia rozwiązania IT, które idealnie wpisuje się w potrzeby firmy Wuwer.

„DPS Systems jest dla nas jak dobry krawiec. Wziął z półki system enova365 i – krok po kroku – dopasował go do naszych potrzeb i do naszego trybu działania, tworząc w ten sposób najlepszy instrument pracy dla nas– wyjaśnia Marcel Wuwer, Operations manager. 

Efekty wdrożenia enova365 w Wuwer i dopasowania go do potrzeb firmy przez DPS Systems

Najważniejszym efektem wdrożenia systemu enova365 w Wuwer i rozbudowania go zgodnie z potrzebami tej firmy było to, że złożony proces produkcyjny został zintegrowany w jednym systemie. Teraz można z łatwością identyfikować i monitorować wszystkie działania, takie jak: 

 • ewidencja zapytań ofertowych, 
 • zamówienia, 
 • przyjęcie materiałów na magazyn, 
 • wydanie materiałów do produkcji, 
 • rejestracja operacji roboczych,
 • kontrola jakości gotowych urządzeń. 

Dzięki temu zarządzanie produkcją, logistyką, zakupami, kontrolą jakości oraz pracami konstrukcyjnymi, projektowaniem elektrycznym i automatyzacją odbywa się teraz przy użyciu ujednoliconej i spójnej dokumentacji. 

Jak przebiega proces produkcji w Wuwer po wdrożeniu nowych rozwiązań wyjaśnia Marcel Wuwer, Operations Manager. 

Konstruktor – tworząc element w naszym programie CAD – od razu wprowadza go do systemu ERP, razem ze wszystkimi szczegółami. Na przykład, z potrzebnym surowcem i z krokami produkcyjnymi, jakie należy wykonać. Teraz te dane od początku procesu są dostępne dla wszystkich. W ten sposób unikamy błędów przy przekazaniu informacji, niepełnych specyfikacji i powtarzaniu pracy w innych działach przy planowaniu zakupów lub planowaniu procesu produkcyjnego. System ERP jest naszym narzędziem codziennej pracy”.

Korzyści z wdrożenia są zauważane w różnych obszarach działania firmy. 

 1. System ERP stał się codziennym narzędziem pracy i integruje w jednym miejscu wszystkie dane i procesy. 
 1. Wyeliminowano wąskie gardła i nieefektywności. Pracownicy nie mają już problemu z niepełnymi specyfikacjami, ani nie dublują swoich działań. Nie muszą przekazywać sobie informacji, więc nie ma ryzyka, że powstaną przy tym błędy.
 1. Łatwo monitorować postępy prac. Można szybko sprawdzić, na jakim etapie znajduje się dowolny proces.
 1. Wzrosła wydajność. Firma działa szybciej i sprawniej we wszystkich obszarach – od logistyki po produkcję.

Po dwóch latach użytkowania systemu enova365 jesteśmy w pełni zadowoleni z jego funkcjonalności we wszystkich obszarach działalności naszej firmy” – podsumowuje Janusz Grzywocz, IT i Calculation Specialist.

W dzisiejszym środowisku biznesowym zastosowanie technologii, które integrują i usprawniają wszystkie procesy to w branży produkcyjnej nie opcja, lecz konieczność. 

Jeżeli myślisz, że w Twojej firmie jest przestrzeń na usprawnienie produkcji i procesów logistycznych, jeszcze dziś, porozmawiaj z naszymi konsultantami. W czasie bezpłatnej prezentacji zaprezentują Ci oni możliwości enova365 – systemu ERP dla produkcji i wielu innych branż – oraz opcje dopasowania go do Twoich potrzeb. 

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365