enova365 dostawcą oprogramowania dla PZH

Kolejna instytucja publiczna cyfryzuje się przy wykorzystaniu rozwiązań enova365. Sprawdź nasze działania w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego!

enova365 dostawcą oprogramowania dla PZH

Dobrą wiadomością dla wszystkich, regularnie korzystających z usług instytucji publicznych, jest nowa umowa na wdrożenie systemu enova365. Cyfryzacja w obrębie tego sektora postępuje, a jej kolejnym beneficjentem stał się Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH.

Instytut badawczy z ponad stuletnią historią dołączył tym samym do szerokiego grona państwowych organizacji, korzystających z oprogramowania firmy Soneta. W ciągu ostatnich lat z rozwiązań enova365 skorzystało między innymi Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. System wykorzystywany jest również w szeregu instytucji lokalnych, takich jak oddziały Straży Miejskiej, Pożarnej, muzeach, teatrach.

Aspekty techniczne wdrożenia

Wdrożenie prowadzi Autoryzowany Partner enova365, firma inSolutions w oparciu o standardową funkcjonalność systemu enova365, jak również dodatkowych rozwiązań, dostosowanych do potrzeb PZH, m.in. moduły: Zarządzanie Nieruchomościami oraz Magazyn Odpadów. W efekcie system zostanie zintegrowany w architekturze zorientowanej na usługi, przy wykorzystaniu szyny danych.

Jednocześnie projekt obejmuje wszystkie standardowe obszary, obsługiwane przez enova365.

Instytucja przy wdrożeniu stawia nacisk na nowy, w pełni elektroniczny obieg dokumentów. Cyfryzacji ulegną formalności związane z zamówieniami publicznymi, zakupami, a także sprzedażą. Całość procesów zostanie wdrożona w oparciu o moduł Workflow, zaś analizę danych w systemie enova365 umożliwi Business Intelligence. System również zostanie zintegrowany z MS Project w zakresie realizacji budżetów projektów realizowanych przez PZH.

enova365 w sektorze publicznym

Sektor publiczny, z uwagi na powszechność dostępu i działania, jest jedną z branż, w której cyfryzacja danych jest szczególnie potrzebna. Duże natężenie informacji, gromadzonych w jego strukturach, stwarza przestrzeń do automatyzacji wielu procesów i odciążania pracowników. Dzięki wdrożeniu oprogramowania enova365, zatrudnieni w Zakładzie zyskają również dostęp do swoich danych w każdym miejscu, o każdym czasie. Dalszym ciągiem procesu jest uruchomienie Pulpitów Pracownika, dostępnych z poziomu smartfona dla każdego zatrudnionego w PZH.

Istotnym wyzwaniem przy wdrożeniu zintegrowanego systemu ERP jest przejście z wielu systemów na jeden. W przeciwieństwie do dotychczasowych, funkcjonujących w rozproszeniu, zintegrowany program scala procesy, działania i przepływ dokumentów. W ten sposób łączy ze sobą wszystkich operatorów systemu. Motyw rozproszenia i silosowości działań pojawia się już na etapie analizy przedwdrożeniowej i jest obecny aż po koncept techniczny rozwiązania. – opisuje Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju enova365.

Najważniejsze aspekty wdrożeń w sektorze publicznym

Kluczowe w procesie wdrożenia systemu informatycznego jest przemodelowanie sposobu myślenia. Następnie rozpoczynamy działanie na jednym, wspólnym systemie. – kontynuuje Jadwiga Wojtas. – Bardzo ważny aspekt wdrożenia ERP dla sektora publicznego stanowi sprawozdawczość i jej specyfika. Jest istotna zarówno przy potrzebach wewnętrznych, jak również do instytucji nadrzędnych.

Obecna na rynku od 20 lat firma Soneta wraz z grupą Autoryzowanych Partnerów rozumie potrzeby sektora publicznego. Dzięki temu sprawnie realizuje małe i duże projekty wdrożeniowe w tych instytucjach.

Wraz z Siecią Partnerów dobrze poznaliśmy potrzeby informatyczne sektora publicznego. Efektem jest podpisanie kolejnej prestiżowej umowy, a za kilka miesięcy zakończenie wdrożenia systemu na jej bazie. Umowa gruntuje nasz wizerunek jako producenta oprogramowania, będącego benefitem dla użytkownika. Dla setek podmiotów enova365 jest niezbędnym składnikiem procesu polskiej transformacji cyfrowej. – mówi Izabela Rapacz, dyrektor sprzedaży w firmie Soneta.

inSolutions – Autoryzowany Partner enova365

Firma inSolutions działa na rynku od 2005, a od trzech lat jest Autoryzowanym Partnerem enova365. Przez ten czas z powodzeniem realizuje kolejne projekty, zawierające wszystkie moduły systemu. Zespół działa z dużym zaangażowaniem, otrzymując pełne wsparcie, które udzielamy naszym Partnerom. – dodaje Izabela Rapacz.

inSolutions specjalizuje się w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań informatycznych dla systemów ERP, m.in. enova365. Produkty firmy opierają się o model omnichannel.

Dzięki szerokiej wiedzy biznesowej i własnemu zapleczu programistycznemu Partner tworzy oprogramowanie ściśle odpowiadające potrzebom Klientów. inSolutions wyróżniają kompleksowe wdrożenia systemów ERP, ich rozbudowa oraz zintegrowane z ERP autorskie rozwiązania automatyzujące i optymalizujące procesy w przedsiębiorstwie. Są nimi między innymi system WMS, POS, platformy e-commerce czy aplikacje mobilne. Dzięki swoim osiągnięciom firma ta znalazła się w gronie laureatów Deloitte Technology Fast 50.

Instytucje publiczne są jednym z najważniejszych klientów sektora IT, lecz zarazem jednym z najbardziej wymagających. Duża skala, w jakiej operuje ten sektor, wymaga od firm wdrożeniowych tworzenia rozwiązań na miarę. W efekcie często są to propozycje funkcjonalnie poszerzające zakres działania systemu, odmienne od tych, z których korzysta większość przedsiębiorstw. Soneta konsekwentnie rozszerza swoje portfolio klientów o większe firmy.

enova365 jest znana z dopracowanych rozwiązań dla kadr i płac. Dzięki temu sprawnie automatyzuje procesy księgowe. W efekcie pracownicy działów księgowości skupiają się na ważnych, bardziej złożonych zagadnieniach. To jednak dopiero początek, jeśli chodzi o możliwości enova365. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że dobrze wdrożony system ERP, który integruje wszystkie obszary firmy, otwiera nowy rozdział w firmie. Mariaż wiedzy i technologii to najlepsze połączenie dla biznesu.  – podsumowuje Izabela Rapacz.

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365