Sklep internetowy — jak zacząć i jak zwiększyć konwersję

Zaczynasz przygodę z e-commerce, a może prowadzisz już sklep internetowy? Jeśli szukasz informacji o tym, jak zwiększyć konwersję oraz w jaki sposób może pomóc Ci w tym system ERP - dobrze trafiłeś.

Sklep internetowy — jak zacząć i jak zwiększyć konwersję

Automatyzacja procesów sprzedażowych jest dziś koniecznością, by zachować konkurencyjność. Istotna jest także analiza zachowań klientów oraz wykorzystywanie wszystkich danych do prowadzenia i tworzenia kampanii marketingowych. Wszystko to powinno być powiązane z obsługą logistyczną, by działało jak dobrze zaprojektowany mechanizm. Z systemem ERP jest to możliwe. Jak więc go wykorzystać, aby zwiększyć konwersję i wynieść swój sklep internetowy na wyższy poziom?

Czym jest konwersja w e-sklepie?

Konwersja jest jednym z najważniejszych pojęć w marketingu internetowym. Skuteczny wpływ na nią pozwala na rzeczywiste pozyskanie klientów, co oczywiście sprowadza się do wzrostu wskaźników sprzedaży. Jak jednak zwiększyć konwersję, a więc przekształcić osoby odwiedzające stronę w klientów? Istotna jest obsługa lejka sprzedażowego, dzięki danym oraz narzędziom, umożliwiającym ich przetwarzanie. Otrzymanie odpowiednich informacji umożliwia analizę podgrzanych leadów czy zdobycie informacji o kanale ich pozyskania. Takie działania marketingowe przekładają się bezpośrednio na zwiększenie konwersji, a więc sprzedaży. Oczywiście najefektywniejsze jest automatyczne gromadzenie danych oraz ich analiza. System ERP wspiera ten proces, umożliwiając błyskawiczny dostęp do informacji i analiz.

Pozyskuj i analizuj dane dla zwiększenia konwersji

Niewykorzystywanie dostępnych danych związanych z lejkiem sprzedażowym to dziś marnotrawstwo zasobów firmy. Ich analiza umożliwia bowiem podejmowanie trafnych decyzji biznesowych i rozwój. Efektywność tego procesu jest niezwykle ważna. Jego automatyzacja i pełny dostęp z każdego miejsca w systemie to prosty sposób na dokładny obraz zachowań klienta w tym zakresie. Z właściwie dostosowanym systemem ERP, takim jak enova365, możesz je śledzić i odpowiednio dopasować działania marketingowe, by następnie maksymalnie zwiększyć konwersję. System udostępnia narzędzia, które umożliwiają podjęcie odpowiednich kroków w wielu kanałach. Automatyzacja marketingu staje się sposobem na szybkie i efektywne zwiększenie liczby podgrzanych leadów. Wyprzedź konkurencję i docieraj do potencjalnych klientów przed innymi!

Nie tylko sklep internetowy — nowe kanały szybkiej komunikacji z klientem

Działaj, wykorzystując strategię omnichannel, a więc synchronizując wszystkie kanały komunikacji w dotarciu do klienta i w jego obsłudze. Jest to ważne nie tylko w formule B2C, ale także w B2B. W enova365 zaprojektowano specjalny moduł, zapewniający klientom B2B dostęp do Pulpitu Kontrahenta. To miejsce w systemie, gdzie klient samodzielnie może nie tylko dokonać zakupów, ale także przeglądać ich historię, znaleźć przygotowane dla niego, automatycznie personalizowane oferty, czy pobierać faktury. To kanał, który usprawnia sprzedaż i gwarantuje oszczędność czasu związaną z tym procesem. Jednocześnie pulpit ten jest platformą, która umożliwia podejmowanie działań marketingowych, skierowanych do poszczególnych grup klientów, w skoordynowany sposób, bez konieczności podejmowania żmudnych czynności z tym związanych. Wszystko dzieje się szybko, sprawnie i skutecznie. Udostępnienie Pulpitu Kontrahenta jest nie tylko nowym kanałem sprzedaży, ale też sposobem na przywiązanie klienta do firmy. Wygoda, jaką gwarantuje to rozwiązanie, sprawia, że odbiorcy chętnie wracają, składając samodzielnie kolejne zamówienia.

Zoptymalizuj działanie magazynu i proces sprzedaży

Usprawnienie przepływu informacji sprzedażowych pomiędzy magazynem a działem sprzedaży umożliwia uniknięcie błędów w procesie, przestojów czy braków magazynowych. System enova365 zapewnia pełną współpracę pomiędzy działami w tym zakresie, generując także różne rodzaje dokumentów. Daje możliwość dopasowania modułów do specyfiki działalności firmy, co pozwala na zindywidualizowanie funkcjonalności do własnych potrzeb. Wykorzystując te możliwości, optymalizujesz więc proces realizacji zamówienia, a dzięki dostępowi do danych, skutecznie kontrolujesz stany magazynowe.

Funkcjonalności systemu enova365 w e-commerce

Z systemem enova365 otrzymujesz możliwość kompleksowej obsługi sklepu internetowego. Usprawnia to cały proces zakupowy i umożliwia optymalizację lejka sprzedażowego, dzięki dostępowi do danych i narzędziom do ich analizy. Funkcjonalności, które otrzymujesz to:

 • obsługa zamówień i magazynów – uwzględniająca generowanie dokumentów magazynowych, wycenę zapasów, rozkład asortymentu, itp.;
 • zarządzanie produktami i cennikami – możliwość definiowania cen, wystawiania dokumentów sprzedażowych, zarządzania rabatami także w obszarze wielu sklepów;
 • integracja ze sklepem internetowym – definiowanie sklepów współpracujących z systemem, wysyłanie kartotek towarowych czy automatyczne definiowanie kontrahentów;
 • omnichannel – z jednej bazy możesz zarządzać zamówieniami, wykorzystując różne kanały sprzedaży;
 • rozliczanie i księgowość – możesz całościowo rozliczać wszystkie operacje finansowe, wykorzystując także możliwości, jakie daje integracja z systemem bankowym, pozwalająca na połączenie zamówień z przelewami.

To oczywiście nie wszystkie funkcjonalności systemu enova365 w ramach obsługi e-commerce. Modułowość oprogramowania pozwala bowiem na ich dopasowanie do własnych potrzeb i pełną obsługę, skrojoną na miarę Twojej firmy.

Sklep internetowy a system ERP — jak wykorzystać enova365

Wspomniana modułowość jest niezwykle cenna, gdyż umożliwia wprowadzenie systemu z uwzględnieniem konkretnych potrzeb przedsiębiorstwa. Jak zatem w pełni wykorzystać potencjał enova365 w Twoim sklepie?

Tym, co zdecydowanie wyróżnia system enova365 na rynku, jest jego elastyczność. Można go precyzyjnie dostosować w taki sposób, aby jego funkcjonowanie dokładnie odpowiadało specyfice firmy — niezależnie od jej rozmiaru oraz obszaru, w którym działa — podkreśla Wojciech Chrobak, Kierownik Projektu Handel enova365.

Możliwości jest wiele, dlatego zacznij od zdefiniowania potrzeb. Mogą to być np.:

 • chęć wdrożenia wspólnej bazy danych biznesowych;
 • potrzeba ujednolicenia gospodarki magazynowej;
 • konieczność analizy skuteczności podejmowanych działań marketingowych;
 • zautomatyzowanie procesu sprzedaży;
 • wprowadzenie nowych kanałów komunikacji z klientami;
 • poprawa przepływu danych pomiędzy działami i pracownikami;
 • potrzeba centralizacji systemu zamówień i obiegu dokumentów.

Jak zintegrować system ERP z e-sklepem?

Na podstawie takiej analizy przedwdrożeniowej wraz z Autoryzowanym Partnerem wprowadzisz system ERP w zakresie, jaki będzie optymalny dla funkcjonowania sklepu internetowego i całej organizacji. W efekcie uzyskasz automatyzację wielu procesów, centralizację w zakresie obiegu dokumentów i dotrzesz do nowych klientów dzięki wykorzystaniu narzędzi optymalizacji lejka sprzedażowego.

Sięgnij po możliwości, które wprowadzą Twój sklep internetowy na nowy poziom. Usprawniaj jej działanie oraz zwiększaj konwersję w e-sklepie rozwijając swój biznes. Niech Twój sklep

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365