Expert Budownictwo spółka jawna
Wdrożenie systemu ERP enova365 w branży budowlanej

logo Epert Budownictwo
Krzysztof Filipek, Właściciel
Krzysztof Filipek, Właściciel

Nowoczesna i konkurencyjna firma musi korzystać z rozwiązań informatycznych na najwyższym poziomie. Wdrożenie ERP enova365 zagwarantowało korzystanie z nowoczesnego narzędzia. System gwarantuje przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi modułami w czasie rzeczywistym. Zapewnia pełną kontrolę w zakresie zarządzania firmą. Umożliwiło automatyczne tworzenie sprawozdań finansowych, raportów kluczowych do sprawnego zarządzania projektami jak i, przy współpracy z bankiem, automatyzację w zakresie generowania przelewów bezpośrednio z programu księgowego. System usprawnia i porządkuje obieg dokumentów oraz zapewnia mechanizmy zgodne z RODO.

Opis wdrożenia systemu ERP w branży budowlanej

Charakterystyka firmy:

Pod szyldem Expert działamy na rynku dostaw i usług budowlanych od prawie 20 lat. Specjalizujemy się w wykonywaniu usług remontowo-budowlanych, dostawie i montażu konstrukcji aluminiowych, jak również wdrażaniem autorskich projektów aranżacji wnętrz. Posiadamy doświadczenie w realizacji unikatowych i wymagających projektów. Oferta naszej firmy obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji, prace budowlane, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne, instalacje przemysłowe, konstrukcje aluminiowe i stalowe, autorskie rozwiązania dla reklamy i ekspozycji, usługi projektowe i ekspertyzy techniczne oraz nadzór realizacyjny. Rynki docelowe i zasięg terytorialny to obszar Polski oraz UE.

Wyzwania postawione przed systemem ERP:

  • Prowadzenie księgowości, kadr i płac we własnym zakresie przy równoczesnym usprawnieniu pracy przez wystawianie faktur, zarządzanie zamówieniami oraz płatnościami. 
  • Specyficzne wymagania branży w zakresie systemu rozliczeń, kaucji, zamówień od dostawców, odbiorców, rozbudowanego systemu zaliczek. 
  • Kontrolowanie kosztów w szczegółowy sposób i zgodnie z przepisami (odliczenia VAT, koszty NKUP). 
  • Bardzo szczegółowe rodzajowe prowadzenie kosztów budów oraz zarządu na kontach 4 i 5.

Korzyści z wdrożenia systemu ERP w branży budowlanej:

  • automatyczne, bieżące kontrolowanie i raportowanie w zakresie finansów firmy i kosztów,
  • usprawnienie zarządzanie,
  • na podstawie analiz można wyliczyć dowolne wskaźniki ekonomiczne i finansowe wskazujące kierunek rozwoju firmy,
  • pełna zgodność z aktualnymi przepisami.

Wykorzystane we wdrożeniu moduły

Moduły podstawowe

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365