Obsługa płatności w split payment

enova365 zapewnia bezpieczeństwo oraz pomaga w kontroli finansów firmy

Mechanizm podzielonej płatności obowiązuje od 1 lipca 2018 r.

  • Split payment teoretycznie jest dobrowolny, w praktyce może się okazać, że każdy przedsiębiorca będzie posiadał konto bankowe VAT.
  • O przejściu na mechanizm decyduje bowiem nabywca, a nie sprzedawca.
  • Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie przelewu, bank ma automatycznie dzielić płatność na wartość netto i podatek VAT.

Zobacz jak wygląda split payment w enova365

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz spotkanie ekspertów 

21 czerwca 2018 przedstawiciele trzech obszarów: bankowości, finansów oraz oprogramowania ERP, spotkali się, aby rozwiać Twoje wątpliwości dotyczące MPP:

  • kogo ma obowiązywać split payment?
  • czy trzeba będzie płacić podwójnie za przelew?
  • czy nastąpi zmiana w sprawozdaniach finansowych?

Wolisz przeczytać o split payment?

Funkcje specjalnie dla Ciebie

Mechanizm podzielonej płatności (split payment)

W związku ze zmianą przepisów, jest konieczne m.in. dostosowanie mechanizmów obsługi faktur czy zleceń przele­wów do mechanizmu podzielonej płatności. System enova365 umożliwia obsługę rozliczeń realizowanych zarówno w modelu tradycyjnym, jak i split payment.

Kontrola finansów firmy

Split payment – i związany z nim brak dostępu do środków VAT – może zachwiać płynnością finansową przedsiębiorców. Analizy cash flow oraz Business Intelligence pozwalają sprawniej zarządzać i kontrolować finanse Twojego przedsiębiorstwa. Webservice bankowy pozwala na bieżąco kontrolować stany kont firm. 

Boisz się o płynność finansową swojego przedsiębiorstwa?

Pobierz darmowe komependium wiedzy o mechanizmie podzielonej płatności. Dowiesz się z niego jak:

  • przygotować się do split payment,
  • nie zamrozić całości pieniędzy,
  • otrzymać zwrot VAT w 25 dni.

Co wyróżnia enova365?

Aktualizacja w cenie

System enova365 jest na bieżąco aktualizowany –⁠⁠ zgodnie ze wszystkimi zmianami w przepisach. Jeśli ustawodawca wprowadzi aktualizacje w strukturach plików JPK czy mechanizmie split payment, wszystkie one znajdą odzwierciedlenie w systemie. Twoja firma otrzyma je bezpłatnie –⁠⁠ w ramach aktualizacji systemu.

Bankowość w systemie

Obsługuj wygodnie rachunki bankowe w systemie enova365. Dzięki wykorzystaniu technologii webservice masz dostęp do kont firmowych bezpośrednio z poziomu enova365. Rozwiązanie umożliwia kontrolowanie i wykonywanie czynności na operacjach bankowych z poziomu enova365 –⁠⁠⁠ bez konieczności logowania się do systemu bankowego. Usługa ta dostępna jest dla wybranych banków.

otwarty-na-integracje
Pulpit Klienta Biura Rachunkowego

Dla biur rachunkowych i firm współpracujących z biurami, enova365 udostępnia Pulpit Klienta Biura Rachunkowego. Umożliwia on przesyłanie plików oraz dostęp do rozliczeń i raportów online.

Dopasowanie do potrzeb

System enova365 odpowiada na potrzeby firm handlowych, produkcyjnych czy usługowych. Niezależnie od branży i sposobu pracy może być wykorzystywany przez różnych użytkowników. Skalowalność i modułowość pozwala dopasować go do aktualnych potrzeb – daje także przestrzeń na rozwój. Istnieje możliwość poszerzenia funkcjonalności wraz ze wzrostem firmy –⁠⁠ ⁠bez konieczności wymiany systemu.

Proponowane rozwiązania

Finanse i księgowość
Finanse i księgowość

Księgowość zgodna z aktualnymi przepisami prawa


Handel i magazyn
Handel i magazyn

Rozwijaj się w wielu krajach świata, dzięki obsłudze eksportu i oddziałów rozproszonych

Demo
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365