Allegro

W dzisiejszych czasach wiele firm nie wyobraża sobie już handlu bez wykorzystania internetowych kanałów dystrybucji. Firmy zarówno duże jak i małe potrzebują dobrych systemów do sprzedaży internetowej aby konkurować na rynku. Jedną z możliwości jest skorzystanie z istniejących portali aukcyjnych. Jednak jeśli firma zdecyduje się poważnie rozwinąć ten kanał sprzedaży pojawiają się problemy z ilością dublujących się danych do wprowadzenia zarówno w firmowym ERP jak i w systemie aukcyjnym.

W Polsce niekwestionowanym liderem rynku aukcyjnego jest portal allegro.pl. Ma on największy udział w rynku i daje największe możliwości zarówno sprzedawcom jak i kupującym. Ponieważ allegro udostępnia możliwość integracji z systemami zewnętrznymi w sposób bezpieczny i wygodny, naturalnym wydawało się połączenie go z systemem enova365.

Połączenie Allegro z enova365 pozwala na przyspieszenie procesów sprzedażowych. Automatyczne aktualizowanie stanów magazynowych po każdej sprzedaży na Allegro wpływa na lepsze zarządzanie zapasami i unikanie sytuacji, w których nie można wysłać zamówionego towaru. Integracja umożliwia również automatyzację procesów związanych z pełną obsługą zamówienia – od fakturowania po wysyłkę towarów, co znacznie skraca czas potrzebny na ich wykonanie i zmniejsza ryzyko popełnienia błędu.

Co umożliwia dodatek allegro2enova?

Komunikację w obu kierunkach – odbiera zakończone aukcje przenosząc je jako dowolny dokument w enova365 (domyślnie jako Zamówienie Odbiorcy – ZO). Pozwala także na wystawianie aukcji z poziomu enova365. Eliminuje to potrzebę ręcznego wprowadzania tych samych informacji do dwóch systemów równocześnie. Dodatek ma także możliwość pobierania sprzedaży oraz płatności PAYU.

Możliwości:

  • obsługa wielu kont Allegro
  • pobieranie zamówień
  • parowanie istniejących aukcji
  • wystawianie nowych aukcji wraz z wysyłaniem zdjęć i opisów z enova365
  • automatyczna aktualizacja stanów aukcji
  • automatyczne zamykanie aukcji po wyczerpaniu stanu oraz automatyczne wznawianie po przyjęciu towaru
  • pobieranie płatności z allegro oraz automatyczne rozliczanie dokumentów
  • wysyłkę informacji o przesyłkach (zintegrowane z XDEFT Kurierzy).
    .
Autor rozwiązania

X DEFT Sp. z o.o. Sp. k.

Poznaj więcej informacji o tym Partnerze