XLE Sp. z o.o.

Siedziba główna Autoryzowanego Partnera

Gdynia, ul. Śląska 35-37

Czym się zajmujemy?

Wdrażamy systemy informatyczne od 1996 roku. Bazując na dotychczasowym doświadczeniu, skupiliśmy się na wdrożeniach oprogramowania enova365. Wytworzyliśmy własną metodykę, która zapewnia sukces każdego wdrożenia – zarówno w firmach produkcyjnych, jak i usługowych. Dysponujemy zespołami doświadczonych konsultantów i programistów, dzięki którym nie boimy się żadnego wyzwania. Piszemy własne rozwiązania, dodatki i integracje oraz szkolimy z obsługi oprogramowania. Nasze podejście do wdrożenia jest procesowe, ale do Klienta indywidualne. Wchodzimy poza schematy, inspirujemy pozytywne zmiany upraszczając i automatyzując pracę.

Chmura

Cloud Business Provider

Specjalizuje się w modelu subskrypcyjnym i usługach chmurowych (IaaS, SaaS)
Duża firma

Lider kompleksowych wdrożeń

Polecany do rozbudowanych instalacji systemu enova365
Specjalizacje

Lider obszaru

Specjalizuje się we wdrożeniach enova365 w obszarze: Handel, CRM, Kadry Płace, Księgowość, Workflow, Projekty, BI
Ilość wdrożeń

Lider wdrożeń

Ponad 150 Klientów
Elearning

Lider szkoleń

Pracownicy ukończyli dedykowane szkolenia, przygotowane przez producenta enova365

Lider nowości

Przygotowany do wdrożeń najnowszych funkcjonalności, dostępnych w enova365
Lata

Wieloletni Partner

Współpraca od 10 lat
Referencje

Polecany przez Klientów

Posiada liczne referencje od zadowolonych Klientów
Polecany w branżach

Lider branży

Rekomendowany przez Klientów w branży: Logistyka i spedycja, Usługi i B2B, Produkcja, Handel/ e-commerce
Dlaczego my?
  • Zorganizowany dział programistyczny
  • Wyspecjalizowani konsultanci – wdrożeniowcy z doświadczeniem w różnych obszarach, w tym w księgowości, kadrach, handlu
  • Zrealizowane wdrożenia dla m.in. branży stoczniowej, logistycznej, budowlanej, medycznej, produkcyjnej, jak też w reklamowej, HR-owej i w instytucjach publicznych
  • Zespół helpdesk dostępny dla Klientów
  • Strefa Klienta – dostęp do zleceń serwisowych on-line i nie tylko
  • Zaangażowanie i wsparcie na każdym etapie współpracy – od analizy przedwdrożeniowej, implementację dopasowanych rozwiązań, szkolenia użytkowników systemu, po usługi serwisowe
Wdrożenia
PBS Sp. z o.o. Usługi i B2B
Tomasz Woźniczka, Wiceprezes Zarządu
Tomasz Woźniczka, Wiceprezes Zarządu

W rezultacie zaimplementowane zostały moduły enova365 w obszarze księgowości oraz Harmonogram zadań, SMS, E-mail oraz opracowano dla nas rozwiązanie programistyczne integrujące enova365 z platformą do rozliczania licznych umów zleceń. Poszczególne funkcjonalności usprawniły zarządzanie skomplikowanym systemem rozliczeń z naszymi podwykonawcami. Przepływ danych oraz ich analiza zostały usprawnione, a dokumentów związanych z umowami jest zdecydowanie mniej. Usługi firmy XLE poza skutecznym wdrożeniem wymienionych rozwiązań, objęły szkolenie z obsługi oprogramowania enova365, co zapewniło szybkie wykorzystanie możliwości systemu enova365 oraz zwiększenie efektywność pracy naszego zespołu, w tym w trybie zdalnym.

Nauta S.A. Produkcja
Monika Kozakiewicz, Wiceprezes Zarządu
Monika Kozakiewicz, Wiceprezes Zarządu
Praca wykonana przez zespół XLE oraz oprogramowanie enova365 w naszej opinii w pełni zasługują na polecenie innym przedsiębiorstwom - zyskaliśmy rozwiązanie, które zdecydowanie usprawnia czynności w dziale Kadr i Płac oraz umożliwia przegląd danych kadrowych przez Zarząd naszej spółki w trybie zdalnym. Po pierwszym etapie wdrożenia dla obszaru kadrowo - płacowego rozważamy decyzję o wdrożeniu kolejnych modułów systemu enova365 - związanych z księgowością. 
Neptun Ship Service Usługi i B2B
Eugeniusz Kwiatkowski, Prezes zarządu
Eugeniusz Kwiatkowski, Prezes zarządu

Po wstępnej analizie naszych potrzeb i zapoznaniu się z możliwościami, jakie daje system enova365, podjęliśmy decyzję o zakupie i wdrożeniu tego właśnie oprogramowania. Jednym z głównych celów wdrożenia nowego systemu była potrzeba wprowadzenia elastycznego, bezpiecznego, zintegrowanego systemu do wspierania sprzedaży, w tym bieżącego monitorowania stanu magazynu oraz sprawnego zarządzania zamówieniami wraz z ich rozliczeniem. 

We Can do HR sp. z o.o. Outsourcing pracowników
Dominik Laskowski, Prezes zarządu
Dominik Laskowski, Prezes zarządu

Konsultanci z XLE sp. z o.o. przeprowadzili proces instalacji oraz konfiguracji systemu, następnie odbyły się szkolenia z jego obsługi. Polecamy system enova365 oraz firmę XLE sp. z o.o. jako solidnego partnera, który wzorowo realizuje powierzone mu zadania. Możemy liczyć na kompetentną pomoc pracowników firmy XLE sp. z o.o.


Narzędzia sp. z o.o. Handel/ e-commerce
Wspólnie przeprowadzone wdrożenie doprowadziło do stanu, w którym wszystkie zlecenia są rejestrowane i rozliczane. Zarząd firmy ma kontrolę nad rentownością działu serwisu a jego kierownik nad jakością i terminowością wykonywanych zleceń.
NEOFIN sp. z o.o. sp.k. Biura rachunkowe
Agnieszka Przybyt, Prezes Zarządu
Agnieszka Przybyt, Prezes Zarządu

Dzięki wdrożonym modułom enova365 nasza praca jest o wiele bardziej prosta, przejrzysta, wzrosła nasza efektywność przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa danych. Dodatkowo klienci są zadowoleni z usprawnienia procesu obiegu dokumentów.

Urząd Gminy Kolbudy Administracja publiczna
Andrzej Chruścicki, wójt Gminy Kolbuty
Andrzej Chruścicki, wójt Gminy Kolbuty

Wdrożenie systemu enova365usprawnia zarządzanie kluczowymi elementami zadań Referatu Organizacyjno-Kadrowego Urzędu - rozliczeniami czasu pracy, urlopami, zwolnieniami, generowaniem i rejestracją umów zatrudnieniowych, list płac. Pracownicy mają na bieżąc wgląd do kartoteki swoich wynagrodzeń, mogą samodzielnie wydrukować "pasek" wypłat z dane do miesiąca, odebrać drogą elektroniczną PIT 11 za dany rok, złożyć e-wniosek do przełożonego o urlop, sprawdzić stan wykorzystanego urlopu, monitorować aktualność okresowych badań lekarskich i szkoleń BHP. Przełożeni mają wgląd do danych kadrowych swoich podwładnych, ich wynagrodzeń, kwalifikacji i usprawnień, danych dotyczących stanów urlopowych.

Jest to duże ułatwienie dla organizacji. Zaimprelemtowana automatyzacja procesów wpływa na eliminację błędów wynikających z wykonywania powtarzalmych czynności oraz na wzrost wydajności pracy.


Logotyp Radmor
Radmor S.A. Usługi i B2B
Agnieszka Świderska, Prokurent Radmor S.A.
Agnieszka Świderska, Prokurent Radmor S.A.

Wdrożenie zintegrowanego oprogramowania enova365 zapewniło nam optymalizację w zakresie pracy kadrowo-płacowej oraz automatyzację procesów. Rozwiązanie to uwzględnia zmieniające się przepisy i specyfikę naszej Spółki.

Logotyp Użytkownika systemu ERP enova365 w sekcji:
C. Hartwig Gdynia S.A. Logistyka i spedycja
Andrzej Hass, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych
Andrzej Hass, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych

Szukaliśmy rozwiązania, które pozwoli nam w sprawny sposob rejestrować i nadzorować obsługę kadrową (w tym PPK), a przy tym pozwoli na naliczenia płac od razu z tego systemu. Po zapoznaniu się z możliwościami jakie daje enova365 oraz po przeprowadzonej analizie potrzeb naszej firmy, podjęliśmy decyzję o zakupie i wdrożeniu tego właśnie oprogramowania.

Mechanika Radmor Produkcja
Roman Jakubek, Prezes Zarządu
Roman Jakubek, Prezes Zarządu

Szukając odpowiedniego rozwiązania do rozliczeń i zarządzania procesami kadrowymi zdecydowaliśmy się na inwestycję w nowy system klasy ERP. Po zapoznaniu się z możliwościami, jakie daje enova365 podjęliśmy decyzję o zakupie i wdrożeniu tego właśnie oprogramowania.

MAKO TSL Logistyka i spedycja
Łukasz Makurat, Pełnomocnik MAKO TSL
Łukasz Makurat, Pełnomocnik MAKO TSL

Zespół XLE skutecznie podejmuje nasze zlecenia serwisowe, w ramach których między innymi wprowadzono narzędzia usprawniające pracę działu windykacji, obsługę wirtualnych rachunków bankowych, poprawki w niektórych funkcjonalnościach, przeprowadzono migrację na nowe serwery i rozszerzono integrację systemu z narzędziem do zarządzania transportem, co jest dla nas dużym usprawnieniem. Obecnie jesteśmy w trakcie wdrożeń kolejnych elementów enova365 dostosowanych do naszych indywidualnych potrzeb i zdecydowanie rekomendujemy system enova365 oraz usługi XLE. 

Szulc Serwis Usługi i B2B
Arkadiusz Szulc
Arkadiusz Szulc

System enova365 został w 100% przystosowany do naszych potrzeb. Dzięki wdrożeniu systemu, firma zyskała przejrzystość w rozliczaniu kontraktów oraz odzyskała cenny czas. 

DOMSI Budownictwo/ nieruchomości

Od początku funkcjonowania naszej firmy chcieliśmy zadbać o zapewnienie oprogramowania klasy ERP, które nie będzie dla nas kłopotliwe, a jednocześnie nie będzie wymagało nakładów inwestycyjnych w software i dbałości o infrastrukturę. Takim rozwiązaniem jest dla nas enova365 z dostępem abonamentowym w Chmurze SaaS

MicroscopeIT Usługi i B2B

Rekomendujemy system enova365 oraz usługi wdrożeniowo-programistyczne Autoryzowanego Partnera enova365 - XLE Sp. z o.o. 

Sail Service Produkcja

Dzięki współpracy z firmą XLE zwiększyliśmy zakres korzystania z systemu enova365 w obszarze handlowym i produkcyjnym, co usprawniło w firmie Sail Service realizację zleceń produkcji oraz dostaw żagli i pokrowców.

Polskie Ratownictwo Okrętowe Utilities/ użyteczność publiczna
Tadeusz Hatalski, Prezes Zarządu
Tadeusz Hatalski, Prezes Zarządu

Najważniejsze dla nas było wprowadzenie systemu, który będzie spełniał nasze wymagania, usprawni i zautomatyzuje procesy ewidencji i rozliczenia w spółce oraz w powiązanych z nią jednostkach.

Bysevo Handel/ e-commerce
Anna Tomaszewska, Bysevo
Anna Tomaszewska, Bysevo

Wdrożenie systemu enova365 usprawniło pracę zespołu kadrowego poprzez zautomatyzowanie rozliczeń płacowych, w tym czasu pracy z wykorzystaniem programu, który jest na bieżąco ze zmianami w przepisach. Oprogramowanie umożliwiło stały dostęp, przepływ oraz archiwizację danych i dokumentów w całej organizacji. Pracownicy wnioskują np. o urlopy za pośrednictwem Pulpitu Pracownika, skąd wniosek trafia bezpośrednio do systemu kadrowo-płacowego, gdzie znajdują się kartoteki pracowników. Za pośrednictwem Pulpitu Pracownika możliwe jest też pobieranie pasków płacowych, rocznych deklaracji PIT i IMIR. Z kolei kierownicy zespołów zatwierdzają zdalne wnioski pracowników, ale też planują i ewidencjonują czas pracy podległych pracowników. 
Zaimplementowana automatyzacja procesów wpływa na wzrost wydajności pracy oraz satysfakcję pracowników. 

PGCiD Usługi i B2B
Jakub Majszak, Prokurent Spółki
Jakub Majszak, Prokurent Spółki

Wdrożenie systemu enova365 zostało przeprowadzone w 2018 roku i po tym czasie możemy stwierdzić, że zastosowane rozwiązania wniosły szereg korzyści w całym przedsiębiorstwie, Najważniejsze dla nas to przyspieszenie obiegu dokumentów między działami i umożliwienie dostępu do dokumentów i danych w trybie zdalnym. Ponadto zapewniono poprawę planowania i rejestracji poszczególnych czynności oraz zarządzania zadaniami sprzedażowymi 7 koordynatorów w różnych częściach kraju, zautomatyzowano cykliczne wysyłanie kilkuset faktur oraz uwzględniono proces windykacji, Kolejnym istotnym elementem było uporządkowanie danych dotyczących pojazdów i urządzeń wraz z alertami o terminach przeglądów, ubezpieczeń, napraw. W obszarze kadrowo-płacowym cenimy możliwość szybkiej, zdalnej komunikacji i wymiany danych w systemie, automatyzację i standaryzację obiegu wniosków pracowniczych z wykorzystaniem Pulpitów Pracownika i Pulpitów Kierownika. Kolejną zaletą jest wyeliminowanie problemów z wyliczaniem składników w płacach, Co więcej, ewidencja czasu pracy w systemie oraz kontrola limitów nieobecności są dostępne w podglądzie na bieżąco. Nastąpiła też integracja z działem księgowości, co poŻwala uniknąć drukowania wielu niepotrzebnych dokumentów.


Lentimax Usługi i B2B
Paweł Tryzno, Prezes Zarządu Lentimax Tryzno Sp. K.
Paweł Tryzno, Prezes Zarządu Lentimax Tryzno Sp. K.

Potrzebowaliśmy systemu, który mógłby sprawnie współpracować z dotychczas stosowanym w naszej firmie oprogramowaniem – do zarządzania sprzedażą i do księgowości. Dzięki elastyczności enova365 i współpracy z zespołem XLE, możliwe było wdrożenie dodatkowego rozwiązania do integracji z programem ClickUp.

Colas Rail Polska Usługi i B2B
Magdalena Nadtoka, Główna Księgowa
Magdalena Nadtoka, Główna Księgowa

Wdrożenie systemu informatycznego enova365 pozwoliło nam na integrację kilku obszarów operacyjnych naszej działalności - księgowości, kadr i płac, sprzedaży, dzięki czemu praca naszych zespołów odbywa się dużo sprawniej. Do tego możemy procesować i weryfikować dokumenty zdalnie i na bieżąco.

XLE Sp. z o.o.