darmowy ebook JPK_V7 przygotowany przez ekspertów systemu ERP enova365

Nowy plik JPK_VAT

Sprawdź zmiany w deklaracjach VAT, dowiedz się więcej o nowych plikach JPK_V7M i JPK_V7K

Zmiany w deklaracjach VAT

schemat nowy plik JPK_V7 w systemie erp enova365

Na czym polegają zmiany w sprawozdawczości VAT dla polskich przedsiębiorców? Kogo obejmą zmiany? Jak wygląda nowy plik JPK_V7? 

Dotychczas obowiązek sprawozdawczości finansowej polegał na tym, że każdy przedsiębiorca obowiązkowo co miesiąc przesyłał do organów skarbowych plik JPK_VAT oraz eDeklaracje VAT. Co więcej na żądanie urzędu zobligowany jest również do przesłania pliku JPK. Zmiany w systemie deklaracji VAT wchodzą w życie już 1 października 2020!

Zmiana terminu wejścia w życie nowego pliku JPK_VAT

Pierwotnie zmiany w sprawozdawczości VAT w postaci nowego pliku JPK_V7 miały wejść w życie od 1 kwietnia 2020 roku, jednak w związku z pandemią COVID-19 i utrudnioną sytuacją przedsiębiorców Ministerstwo Finansów przesunęło termin wejścia w życie nowego obowiązku pierwotnie na 1 lipca natomiast w swoim majowym komunikacie ostatecznie na 1 października 2020. Zmianą od tego dnia objęte zostaną wszystkie przedsiębiorstwa.

Gwarantujemy zgodność ze zmianami w prawie dot. COVID-19. Nasi eksperci na bieżąco obserwują sytuację gospodarczą, dzięki czemu niezwłocznie po ogłoszeniu zmian w przepisach, implementujemy je do naszego systemu. enova365 jest aktualizowana do najnowszych ustaw związanych z pakietami tzw. Tarcz antykryzysowych Czytaj więcej

Pobierz folder informacyjny po zmianach w sprawozdawczości VAT

Informacje dotyczące zmian w przepisach związanych z wprowadzeniem nowych deklaracji VAT w jednym pliku JPK_V7 zebraliśmy w broszurze informacyjnej.

mocup okładki ebooka o zmianach w pliku jpk_v7 - kobieta przy komputerze