inicjatywy biznesowe Soneta producent enova365

Inicjatywy biznesowe

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, angażujemy się w inicjatywy charytatywne. Prowadzimy również szereg projektów, dzięki którym edukujemy społeczności biznesowe w dziedzinie technologii. Na tej stronie przedstawiamy nasze najważniejsze projekty Księgowi Przyszłości oraz Biznes Trendy.

Zaangażowanie społeczne (CSR)

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, kierującą się w swoich działaniach zasadami etyki zawodowej oraz dbałością o otoczenie i środowisko naturalne. Od wielu lat podejmujemy działania czynnie wspierając wiele organizacji pozarządowych, m.in.: Stowarzyszenie WIOSNA, Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko czy Toruńską Agendę Kulturalną. 

Pomaganie sprawia nam radość, co roku w grudniu pracownicy naszej firmy angażują się w kompletowanie Szlachetnej Paczki, w ciągu roku uczestniczymy w zbiórkach datków na bezdomne zwierzęta, a w okresie rozliczania podatków, w naszej firmowej kuchni pojawia się cała tablica z ogłoszeniami Organizacji Pożytku Publicznego, które warto wesprzeć.

Dedykowane pakiety dla organizacji non-profit

Jako producent oprogramowania enova365 w swojej ofercie mamy także produkty pozwalające na skuteczne zarządzanie organizacjami non-profit oraz Organizacjami Pożytku Publicznego.

System ERP enova365 wspiera organizacje non-profit

Zobacz jak oprogramowanie enova365 wspiera Stowarzyszenie WIOSNA

Księgowi Przyszłości

Projekt, którego celem jest promocja zawodu księgowego oraz wspieranie rozwoju branży.

Inicjatywa powstała w 2012 roku, a więc tuż po wprowadzeniu ustawy deregulującej zawód księgowego. W związku z nową sytuacją rynkową szczególnego znaczenia nabrała promocja wysokich standardów pracy, profesjonalizmu i ciągłego podnoszenia kompetencji wśród zawodowych księgowych. 

Celem projektu jest promocja pozytywnego wizerunku zawodu księgowego, wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań IT w branży oraz budowa sieci współpracy pomiędzy różnymi organizacjami ustanawiającymi standardy księgowości w Polsce. 

logo księgowi przyszłości

W ciągu ostatnich 9 lat w ramach projektu zrealizowano liczne inicjatywy takie jak badania rynku, debaty („Rok po deregulacji. Rynek usług księgowych po uwolnieniu zawodu”), spotkania edukacyjne, publikacje czy ogólnopolski konkurs dla księgowych. Księgowi Przyszłości są wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, najstarszej organizacji w Polsce skupiająca ekspertów z branży rachunkowości. oraz spółki Soneta. Flagowym działaniem pod szyldem Księgowi Przyszłości jest ogólnopolski konkurs wiedzy dla zawodowych księgowych, studentów oraz uczniów szkół ekonomicznych. Aktualnie konkurs prowadzony jest w formule online, poprzez platformę konkursową dostępną na stronie www.ksiegowiprzyszlosci.pl/konkurs

Społeczność Księgowych Przyszłości rozwija się i integruje wokół portalu www.ksiegowiprzyszlosci.pl który liczy ponad 9,5 tys. Użytkowników. 

www.ksiegowiprzyszlosci.pl

Zobacz relację z konferencji oraz finału konkursu Księgowi Przyszłości 2018

Biznes Trendy

Biznes Trendy to blog, który powstał w 2015 roku jako rezultat doświadczeń Akademii Biznes Trendy – programu rozwoju kompetencji menadżerskich realizowanego wspólnie z Microsoft i Intel. Zmiany demograficzne, globalizujące się rynki czy też osiągnięcia technologiczne zmuszają kadry zarządzające do zadawania nowych pytań i wymiany doświadczeń. W odpowiedzi na potrzeby dyrektorów, menadżerów, właścicieli firm, partnerów i dystrybutorów stworzyliśmy platformę, która gromadzi dotychczasową wiedzę i zaprasza do nieszablonowego myślenia w biznesie.

blog biznes trendy

Na łamach bloga prezentujemy najciekawsze trendy dominujące we współczesnym, cyfrowym biznesie i szerzymy wiedzę o zarządzaniu organizacją w XXI wieku. Wyjaśniamy najważniejsze zagadnienia m.in. z dziedziny managementu, finansów, Human Resources, sprzedaży. Ponadto dostarczamy najświeższe newsy o narzędziach, przydatnych w zarządzaniu każdym obszarem nowoczesnej organizacji.

Za pomocą artykułów chcemy inspirować do coraz efektywniejszego zarządzania biznesem z wykorzystaniem narzędzi IT oraz wspierać kadry zarządzające w obliczu nadchodzących zmian technologicznych. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odkrywania nowych dróg do sukcesu w biznesie!

www.biznestrendy.eu

Inicjatywy Biznesowe Soneta, producencja oprogramowania ERP enova365 Biznes Trendy i Księgowi Przyszłości

Poznaj projekt BiznesTrendy - twoja firma w cyfrowej rzeczywistości