Inicjatywy Biznesowe Soneta Biznes Trendy i Księgowi Przyszłości

Inicjatywy biznesowe

Prowadzimy szereg inicjatyw, dzięki którym edukujemy społeczności biznesowe w dziedzinie technologi. Na tej stronie przedstawiamy nasze najważniejsze projekty Księgowi Przyszłości oraz Biznes Trendy.

Księgowi Przyszłości

Księgowi Przyszłości to projekt, którego celem jest promocja zawodu księgowego oraz wspieranie rozwoju branży. Inicjatywa powstała w 2012 roku, a więc tuż po wprowadzeniu ustawy deregulującej zawód księgowego. W związku z nową sytuacją rynkową szczególnego znaczenia nabrała promocja wysokich standardów pracy, profesjonalizmu i ciągłego podnoszenia kompetencji wśród zawodowych księgowych. Celem projektu jest promocja pozytywnego wizerunku zawodu księgowego, wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań IT w branży oraz budowa sieci współpracy pomiędzy różnymi organizacjami ustanawiającymi standardy księgowości w Polsce. W ciągu ostatnich 6 lat w ramach projektu zrealizowano liczne inicjatywy takie jak badania rynku, debaty (Rok po deregulacji. Rynek usług księgowych po uwolnieniu zawodu), spotkania edukacyjne, publikacje czy ogólnopolski konkursu dla księgowych. Włączyliśmy się również w kampanię społeczną „Zostań Ambasadorem 1%”. 

Społeczność Księgowych Przyszłości rozwija się i integruje wokół portalu www.ksiegowiprzyszlosci.pl który liczy ponad 9000 użytkowników. 

Flagowym działaniem pod szyldem Księgowi Przyszłości, jest ogólnopolski konkurs wiedzy dla zawodowych księgowych, studentów oraz uczniów szkół ekonomicznych. Aktualnie konkurs prowadzony jest w formule online, poprzez platformę konkursową dostępną na stronie www.ksiegowiprzyszlosci.pl/konkurs

W 2018 roku ruszyła kolejna, trzecia już edycja tego uznanego w środowisku konkursu. Nowością jest 4 kategoria dla specjalistów kadrowo-płacowych. W poprzednich edycjach wzięło udział łącznie ponad 3 tysiące specjalistów z zakresu księgowości. Finał trzeciej edycji konkursu będzie też okazją do dyskusji na temat przyszłości branży, cyfryzacji oraz roli księgowych i kadrowych w rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

Księgowi Przyszłości są wspólną inicjatywą:

·         Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, najstarszej organizacji w Polsce skupiająca ekspertów z branży rachunkowości.

·         Spółki Soneta, producenta oprogramowania enova365 do księgowości, kadr płac i zarządzania. Inicjatora i organizatora licznych działań edukacyjnych dla przedsiębiorców.

Biznes Trendy

Akademia Biznes Trendy 2015, program rozwoju kompetencji menadżerskich, który realizujemy wspólnie z Microsoft i Intel. Projekt ma na celu przygotowanie kadry zarządzającej na zmiany rozwojowe i technologiczne oraz wskazanie, jak dzięki nowoczesnym narzędziom IT, firmy mogą odnosić sukcesy biznesowe. 

Nowa rzeczywistość biznesowa stawia przed właścicielami firm i menadżerami wyzwania, w obliczu których sprawdzone dotychczas działania nie są już skuteczne. Zmiany demograficzne, globalizujące się rynki czy też nowe rozwiązania technologiczne powodują, iż przedsiębiorcy muszą oswoić się z nieustanną zmianą i przygotować na nowy sposób konkurowania. Akademia Biznes Trendy 2015 wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom. Program jest skierowany do dyrektorów, prezesów i właścicieli średnich i dużych firm, klientów, partnerów, dystrybutorów i dostosowany do potrzeb współczesnej kadry zarządzającej. Opiera się na spotkaniach służących wymianie doświadczeń oraz interaktywnym dostępie do wiedzy poprzez platformę internetową.

www.biznestrendy.eu