Gotowi na ecommerce promocja

VAT e-commerce w Twojej firmie

Dowiedz się, kogo obowiązują nowe przepisy, co się zmieniło oraz jak korzystać z procedury OSS i IOSS

Poznaj nowe przepisy, dotyczące handlu transgranicznego

Ujednolicenie oraz uproszenie rozliczania i ewidencji podatku od towarów i usług (VAT) w całej UE było jednym z zadań Komisji Europejskiej w ostatnich latach. Co zmieniło się w przepisach wraz z 1 lipca 2021?

  • One Stop Shop (OSS) zamiast MOSS

Dotychczasowe rozwiązanie Mini One Stop Shop (MOSS) zostało przekształcone w One Stop Shop, obejmujący większość usług B2C świadczonych w kraju konsumpcji na rzecz konsumenta.

  • Punkt Kompleksowej Obsługi Importu (IOSS)

Nowa procedura, utworzona w celu ułatwienia deklarowania i zapłaty VAT należnego z tytułu sprzedaży na odległość towarów o niskiej wartości, importowanych z terytoriów trzecich.

  • Nowe obowiązki platform elektronicznych

Pakiet zmian VAT e-commerce nałożył na platformy e-handlu obowiązek rozliczenia VAT z tytułu sprzedaży towarów konsumentom w UE. Mogą też skorzystać z uproszczonych procedur.

VAT ecommerce w Twojej firmie ebook

  • Jakie transakcje objęte są procedurą OSS i IOSS?
  • Kto może z nich skorzystać?
  • Jakie obowiązki spoczywają na platformach internetowych?


Pobierz bezpłatną publikację, przygotowaną przez ekspertów z enova365 i przygotuj swoją firmę na nowe procedury w handlu transgranicznym!

Kinga Świetlicka
Kinga Świetlicka, Kierownik Projektu Księgowość enova365
Kinga Świetlicka
Kinga Świetlicka, Kierownik Projektu Księgowość enova365

Pakiet przepisów w ramach tzw. VAT e-commerce niesie za sobą wiele istotnych zmian, a zarazem uproszczeń w rozliczeniach VAT z zakresu sprzedaży towarów i usług na rzecz konsumentów w krajach UE. Dodatkowo, wprowadzony nowy system poboru VAT nakłada na podmioty spoza UE obowiązek zapłaty podatku. Jest to zatem kolejny krok uszczelniający pobór podatku, jednocześnie podnoszący konkurencyjność unijnych, w tym polskich przedsiębiorców.

Darmowy e-book: VAT e-commerce w Twojej firmie

Poznaj najnowsze procedury i zasady w handlu transgranicznym, obowiązujące od 1 lipca 2021. Dowiedz się, jak korzystać z uproszczeń i zobacz, jak system ERP pomoże w realizacji nowych obowiązków.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Soneta sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. J. Kustronia 44A, w celu wysłania e-booka: "VAT e-commerce w Twojej firmie".* Oświadczam, iż dane zostały podane dobrowolnie i zapoznałem się z poniższą klauzulą informacyjną oraz pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawienia. Jestem świadomy, iż moja zgoda może być w każdym czasie odwołana. Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż Administratorem Pana/Pani Danych Osobowych jest [more] - Soneta spółka z o. o., z siedzibą w Krakowie, ul. J. Kustronia 44A, 30-432 Kraków; - z Inspektorem Ochrony Danych osobowych, można się skontaktować pod podanym adresem e-mail iod@enova.pl; - podane dane osobowe będą przetwarzane w celu zorganizowania bezpłatnej prezentacji systemu enova365 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; - Pana/Pani dane osobowe będą przechowywane do momentu odwołania zgody; - przysługuje Pani/Panu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody; - w przypadku stwierdzenia, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO, osoba której dane dotyczą ma prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; - podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie oznaczonych danych osobowych może skutkować brakiem możliwości umówienia prezentacji; - Pana/Pani dane będą przechowywane na serwerach spoza europejskiego obszaru gospodarczego – Stany Zjednoczone. - dane osobowe będą przetwarzane także w sposób zautomatyzowany w formie profilowania na podstawie wyrażonej przez użytkownika zgody (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO). Konsekwencją profilowania będzie otrzymywanie wyselekcjonowanej informacji.
  • Ta strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA. Więcej: Polityka prywatności.