Lexacare
Wdrożenie systemu ERP enova365 w branży usług i B2B

Partner wdrażający: Twenty Twenty IT zobacz wizytówkę

Magdalena Sadowska, Członek Zarządu
Magdalena Sadowska, Członek Zarządu

Szukaliśmy rozwiązania, które pozwoli nam wdrożyć nowoczesne usługi i tym samym zyskać przewagę konkurencyjną na rynku usług księgowych. 
System pozwolił nam zminimalizować koszty związane z wprowadzaniem dokumentów do systemu, ich archiwizacją i przechowywaniem. 

Charakterystyka firmy:

Lexcare to zespół składający się z certyfikowanych księgowych, doradców podatkowych i prawników. Firma stawia na indywidualne podejście do Klientów oraz jasną i szybką komunikację. Lata doświadczeń w różnych branżach gwarantują trafny dobór rozwiązań. 

Wyzwania postawione przed systemem:

Do niedawna przeważająca działalność Lexcare dotyczyła doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego oraz obsługi prawnej. W związku z dynamicznymi zmianami przepisów wprowadzanymi przez ustawodawcę Spółka dostrzegła potrzebę rozwoju i postanowiła poszerzyć zakres swojej oferty dołączając również ofertę księgową. 

Głównym czynnikiem warunkującym wybór systemu była konieczność dostosowywania do szybko zmieniających się przepisów prawnych oraz nowych regulacji. System dodatkowo musiał się odznaczać dużą elastycznością i możliwością rozbudowy zgodnie z pojawiającymi się potrzebami. Dodatkowo powinien usprawniać pracę klientów - dzięki możliwości dodawania przez nich dokumentów. Ta kwestia nadal wymaga jednak usprawnień, zwłaszcza dla klientów systemu IOS.

Bardzo ważną kwestią był również czas, w jakim musiało być wykonane wdrożenie związany z koniecznością terminowego rozliczenia Klientów biura rachunkowego oraz konieczność przygotowania ogólnych baz wzorcowych, które będą wygodne do powielania w przypadku przyjmowania nowych klientów i z tego zadania firma TwentyTwenty IT Sp. z o.o. wywiązała się terminowo i bardzo sprawnie. 

Opis wdrożenia

Korzyści dla Lexacare:

  • obniżenie kosztów własnych wprowadzania dokumentów do systemu, 
  • ograniczenie kosztów związanych z przechowywaniem dokumentów papierowych, 
  • przyspieszenie procesu księgowania dokumentów, 
  • wdrożenie oprogramowania, które sprosta wymaganiom firmy, w zakresie dostosowania do aktualnych przepisów oraz możliwość jego dalszej rozbudowy. 


Korzyści dla klientów biura rachunkowego:

  • możliwość wystawiania faktur sprzedaży, 
  • stały dostęp do najważniejszych informacji kadrowo - księgowych z dowolnego miejsca o dowolnym czasie, 
  • wgląd w raporty i zestawienia przygotowywane przez biuro rachunkowe. 


Wykorzystane we wdrożeniu moduły

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365