Księgowi w czasie COVID-19

Zmiany przepisów

Zmiany w prawie bywają dynamiczne. W Polsce od dłuższego czasu obserwujemy rosnące statystyki dotyczące ilości stron wprowadzanych w życie ustaw. W porównaniu z ubiegłymi latami, w 2020 roku nie ma ich aż tak wiele, jednak nieoczekiwana sytuacja wywołana zagrożeniem COVID-19, spowodowała uchwalanie przez rząd nowych rozwiązań.  W okresie od marca do czerwca uchwalono 4 tarcze antykryzysowe. 


księgowi w czasie covid-19

Bohaterowie tarczy

Grupą zawodową, która mocno odczuła następstwa pandemii są księgowi. To, w dużej mierze, od ich wiedzy zależała kondycja firmy – zmiany w podatkach, odraczanie terminów, pisanie odpowiednich wniosków, rozliczanie dofinansowań – dodatkowe obowiązki zostały rzucone na ich barki. Wymagało to dużego zaangażowania i determinacji. 

Nic dziwnego, że księgowi licznie zaangażowali się również w dzielenie informacjami na temat swoich pandemicznych doświadczeń biorąc udział w badaniu "Firma, pandemia, technologia - jak sobie radzisz z COVID-19?".

Cyfryzacja działów księgowych mocno przyspieszyła, praca zdalna i elektroniczna wymiana dokumentów stały się z dnia na dzień jedyną możliwością funkcjonowania w czasie „zamknięcia” w domach. 

Księgowi pokazali, że są otwarci na nowe technologie i gotowi na nowe wyzwania. 

Postaw na aktualny system

Co zrobić, żeby ułatwić sobie codzienną pracę? W związku ze zmianami przepisów warto wybrać system informatyczny, który na czas dostarczy rozwiązań zgodnych z prawem. Klienci enova365, w ramach ważnej gwarancji, otrzymują dostęp do aktualizacji związanych ze zmianami w przepisach w cenie licencji.


enova365 zgodna z przepisami

Interesuje Cię cyfryzacja danych w księgowości?


Posłuchaj ekspertów enova365, którzy opowiadają o:

  • księgowości w czasie pandemii,
  • modelach pracy księgowego,
  • zarządzaniu procesami – Workflow i DMS,
  • systemowym podejściu do analityki z Business Intelligence.