30 stycznia 2018

Perspektywy ERP 2018 okiem enova365

Sukces na stosunkowo nasyconym rynku ERP jest możliwy dzięki szybkiej reakcji na zmiany i nowe trendy. Tylko najlepsze rozwiązania mogą utrzymać się ponad ogólną dynamiką. Z dumą może ogłosić, iż w 2017 roku osiągnęliśmy 27% wzrost sprzedaży licencji enova365 dzięki wysokiej jakości produktu. Badania* wykazały, iż 88% użytkowników poleciłoby system enova365. Rozszerzyliśmy tym samym grono naszych Klientów o ponad 1 400 polskich przedsiębiorstw!Mobilność, rozwiązania w chmurze, dostęp do biznesu z każdego urządzenia – to wciąż aktualne trendy. Najważniejszym wydaje się zdolność do integracji z zewnętrznymi systemami i budowanie dzięki ERP wspólnej platformy IT wokół firmy. , którym kolejny rok sprostaliśmy, dowodem na co jest 27% wzrost sprzedaży licencji enova365.

Aktualne trendy technologiczne wyznaczane przez rynek i klientów to nie jedyny aspekt w którym w 2018 roku każdy system ERP musi się zmierzyć. 2018 rok niesie za sobą kolejny test dostosowania systemów przez ich producentów do zmian w przepisach wchodzących w życie w nadchodzącym roku – rozporządzenie RODO zacznie obowiązywać w maju 2018, od lipca uruchomiony zostanie mechanizm podzielonej płatności. Rok 2019 przyniesie elektroniczną dokumentacje pracowniczą.  Zmiany w rozliczaniu VAT czy te związane z odpowiednimi procedurami dotyczącymi ochrony danych osobowych to wyzwanie dla producentów systemów ERP w kolejnych miesiącach. Klienci będą oczekiwać zgodności z legislacją od dostawców IT oraz zaawansowanego doradztwa od firm wdrażających. enova365 od lat wspiera naszych Klientów w aspekcie zgodności z wymogami ustawodawcy, podobnie w tym roku będziemy gotowi, aby dostarczyć naszym użytkownikom system w 100% zgodny ze zmianami w przepisach zapewniając im tym samym bezpieczeństwo biznesowe.

Systemy ERP towarzyszą firmom i instytucjom niemal na każdym kroku ich rozwoju, to nierzadko ogromne zbiory danych, których przetworzenie i analiza bez odpowiednich narzędzi staje się niemożliwa, a wiedza zawarta w tych zbiorach danych stanowi źródło pożytecznych analiz i podstawę podejmowanych decyzji. Jako producent systemu integrującego wszystkie działy w przedsiębiorstwie wiemy, że efektywne wykorzystanie danych w systemie jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Po tym, jak z powodzeniem wprowadziliśmy do naszej oferty moduł analityczny BI sięgamy dalej i odpowiadając na potrzeby i wyzwania rynku planujemy integrować z systemem enova365 elementy sztucznej inteligencji (AI) – jesteśmy przekonani, że w najbliższej przyszłości rozwój systemów klasy ERP będzie miał sens jedynie w parze ze sztuczną inteligencją, która będzie w stanie wyręczyć operatora w konkretnych procesach czy zadaniach.

Konsekwentnie rozwijamy system enova365 zgodnie z założeniem, że to oprogramowanie ERP powinno dostosować się do firmy, a nie odwrotnie. Od pewnego czasu zauważamy również tendencję rosnącej różnorodności wdrożeń – nasi Klienci to coraz częściej firmy o bardzo specyficznych potrzebach, które system enova365 zaspokaja dzięki swojej skalowalności, otwartości i możliwościom wdrożeniowym. Wg badań rynku ERP* edną z najczęściej wymienianych przyczyn planowanej wymiany oprogramowania jest brak konkretnych funkcjonalności w obecnym systemie. Najbardziej skłonne do wymiany oprogramowania są natomiast firmy duże (zatrudniające powyżej 500 pracowników) Równocześnie zazwyczaj potrzeby Klienta wykraczają poza standardowe funkcjonalności. Wnioskujemy z tych danych i z naszego doświadczenia, że tylko systemy elastycznie dopasowujące się do nawet najbardziej unikalnych procesów w firmach osiągną w nadchodzącym roku sukces  Jeszcze większym wyzwaniem jest integracja systemu informatycznego firmy z rozwiązaniami używanymi przez podmioty zewnętrze, takie jak dostawcy czy klienci. Bezpośrednie udostępnianie kontrahentom narzędzi informatycznych umożliwiających przenieniesie komunikacji na poziom wspólnych platform to klucz to osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. Wiemy, że enova365 w pełni odpowiada tym wymaganiom – oferujemy gotowe integracje, specjalne API czy Pulpity dla Kontrahentów.

Dzięki temu, że znamy potrzeby rynku i naszych użytkowników i tworzymy oprogramowanie, które je zaspokaja wg badań satysfakcji naszych klientów**, wykonanych w 2017 roku enova365 może pochwalić się bardzo wysokim odsetkiem Klientów, którzy polecają system innym firmom – to 88% naszych użytkowników.

 

*Badania rynku ERP wykonane przez Instytut CEM na zlecenie Soneta w sierpniu 2017 na próbie 300 polskich przedsiębiorstw.

** Badanie satysfakcji klientów enova365 wykonane przez Instytut CEM na zlecenie Soneta w lipcu i sierpniu 2017

Zobacz inne z kategorii Informacje prasowe

13.04.2023

Konta klientów korporacyjnych banku Citi Handlowy od teraz obsługiwane również w enova365!

Konta klientów korporacyjnych banku Citi Handlowy od teraz obsługiwane również w enova365!

23.01.2023

PKO Bank Polski i Soneta łączą siły - sprawna obsługa klientów korporacyjnych w enova365

PKO Bank Polski i Soneta łączą siły - sprawna obsługa klientów korporacyjnych w enova365.

7.07.2022

Obsługa konta bankowego klientów korporacyjnych Santander Bank Polska teraz także w enova365

Narzędzie iBiznes24 Connect dla dużych firm i korporacji pozwala na bezpośrednią wymianę danych pomiędzy systemem finansowo-księgowym a bankiem.

11.01.2022

Komunikat - Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2022 r.

Implementacja przepisów w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365