15 czerwca 2018

Księgowi Przyszłości 2018 wybrani – relacja z finału konkursu i konferencji Księgowi Przyszłości

Wczoraj, 14 czerwca odbył się finał III edycji konkursu Księgowi Przyszłości. Poznaliśmy najlepsze drużyny uczniowskie, studenckie, zawodowe oraz kadrowo – płacowe. Emocjonujący moment ogłoszenia wyników oglądali uczestnicy i widzowie konferencji „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”. Organizatorami konkursu i konferencji są firma Soneta, producent oprogramowania enova365 oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Do rywalizacji w III edycji konkursu Księgowi Przyszłości zgłosiło się ponad 600 trzyosobowych drużyn z całej Polski. Ta najwyższa w historii frekwencja pokazała, że idea stworzenie ogólnopolskiego konkursu promującego branże księgową była decyzją właściwą. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema etapami testów online oraz z pracą konkursową. Najlepsze trzy drużyny, z każdej kategorii zmierzyły się w czasie finału.

 

Kiedy na VI piętrze, budynku Centrum Olimpijskiego w Warszawie finaliści odpowiadali na pytania Jury konkursu, na parterze budynku trwała konferencja „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”, w której uczestniczyło około 150 przedstawicieli branży księgowej. Część merytoryczną konferencji rozpoczęła prof. Aldona Kamela – Sowińska z inspirującym wykładem www.ksiegowy – wiedza, wykształcenie, wyobraźnia. O szansach i zagrożeniach płynących z IV rewolucji przemysłowej opowiadał z kolei Grzegorz Jurczak, kierownik projektów Workflow & BI w firmie Soneta sp. z o.o, dostarczającego oprogramowanie enova365. Część wykładową zakończył wykład dr Mirosława Gumularza na temat nowego podejścia do ochrony danych osobowych, po wejściu w życie RODO.

 

W ramach konferencji odbyła się również debata ekspertów. Jak już na jej wstępie zaznaczył Karol Ilba, zwycięzca I edycji konkursu Księgowi Przyszłości w kategorii studenckiej i uczestnik debaty –ttak naprawdę księgowy dzisiaj to i analityk finansowy i osoba pracując w dziale sprawozdawczym i wiele innych. Ciężko określić kim będzie Księgowy Przyszłości. Ten zawód przecież tak wyewoluował.  O owej rzeczywistości i przyszłości zawodu rozmawiali zaproszeni eksperci: Adam Kęsik, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, członek zarządu SKwP Oddział Okręgowy w Warszawie, biegły rewident; Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju enova365 w firmie Soneta, ekspert z zakresu technologii; Monika Smulewicz, Dyrektor Zarządzająca outsourcingiem rachunkowości, kadr i płac w Grant Thornton, autorka bloga HR na szpilkach;  dr Wojciech Warski, wiceprezes i przewodniczący Konwentu Business Centre Club oraz wspomniany Karol Ilba.. Rozmowę poprowadził red. Maciej Głogowski.

 

Po części merytorycznej, uczestnicy konferencji oraz widzowie transmisji online byli świadkami ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w III edycji konkursu Księgowi Przyszłości. Cześć finałową rozpoczęło wystąpienie Joanny Dadacz, Dyrektor Departamentu Rachunkowości i Rewizji Finansów w Ministerstwie Finansów. Po tym wystąpieniu, profesor Zbigniew Luty, przewodniczący jury ogłosił długo oczekiwane wyniki. I miejsce w konkursie Księgowi Przyszłości zajęły drużyny: Unicorn of taxes Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu (kategoria uczniowska); 3xM z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (kategoria studencka), Mrówki Atomówki (kategoria płacowo – kadrowa) oraz Przebiegli Biegli (kategoria zawodowa).

 

W jednej sytuacji rozbieżność pomiędzy miejscami to 1/10 punktu. To pokazuje jak wysoki był poziom rywalizacji. Na podkreślenie zasługują drużyny uczniowskie. Z wielką przyjemnością stwierdzamy, że ich wypowiedzi były bardzo rzeczowe i płynne. A więc kiedy mówili o przyszłości zawodu księgowego, gdy rosną nam tak wspaniałe kadry, czy możemy mówić, że ten zawód może zniknąć? Nie może! – posumował III edycję konkursu przewodniczący jury, prof. dr hab. Zbigniew Luty.

 

Organizatorami konkursu oraz konferencji są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza organizacja w Polsce skupiająca ekspertów z branży oraz spółka Soneta, producent oprogramowania enova365 dlaksięgowości, kadr-płac i zarządzania. Patronat honorowym nad konkursem objęło Ministerstwo Finansów, a patronami byli Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Business Centre Club. Patronatu medialnego udzieliły  magazyny Rachunkowość, Świat Księgowych, Controling i Rachunkowość Zarządcza, Finanse i Controlling oraz portale Infor, Inforlex, Kariera w Finansach, Portal Kadrowy, HRPolska oraz Portal Finanse i Księgowość.

Nagrania z debaty oraz wykładów dostępne są na youtube na kanale Księgowi Przyszłości pod adresm https://www.youtube.com/user/KsiegowiPrzyszlosci.

Zobacz inne z kategorii Aktualności

13.04.2021

Promocja „Przejście na wersję multi” – zyskaj 50% rabat

Skorzystaj z okazji i przejdź na multi z 50% rabatem na różnicę ceny. Promocja dla Klientów enova365.

2.04.2021

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Wszystkim Klientom oraz Autoryzowanym Partnerom Soneta życzymy zdrowych, radosnych i pełnych spokoju Świąt Wielkanocnych.

23.02.2021

Informacja dla Klientów korzystających z dodatku enova365 Webservices BNP Paribas

23 lutego 2021 roku został zaktualizowany dodatek enova365 Webservice dla Klientów Banku BNP Paribas. Poznaj szczegóły zmian.

18.02.2021

enova365 wyróżniona certyfikatem bezpieczeństwa

Oprogramowanie zapewnia wysoki poziom ochrony przetwarzanych danych - stwierdzają przedstawiciele SNP Poland sp. z o.o., którzy wyróżnili enova365 certyfikatem bezpieczeństwa na podstawie przeprowadzonych badań.

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365