15 czerwca 2018

Księgowi Przyszłości 2018 wybrani – relacja z finału konkursu i konferencji Księgowi Przyszłości

Wczoraj, 14 czerwca odbył się finał III edycji konkursu Księgowi Przyszłości. Poznaliśmy najlepsze drużyny uczniowskie, studenckie, zawodowe oraz kadrowo – płacowe. Emocjonujący moment ogłoszenia wyników oglądali uczestnicy i widzowie konferencji „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”. Organizatorami konkursu i konferencji są firma Soneta, producent oprogramowania enova365 oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Do rywalizacji w III edycji konkursu Księgowi Przyszłości zgłosiło się ponad 600 trzyosobowych drużyn z całej Polski. Ta najwyższa w historii frekwencja pokazała, że idea stworzenie ogólnopolskiego konkursu promującego branże księgową była decyzją właściwą. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema etapami testów online oraz z pracą konkursową. Najlepsze trzy drużyny, z każdej kategorii zmierzyły się w czasie finału.

 

Kiedy na VI piętrze, budynku Centrum Olimpijskiego w Warszawie finaliści odpowiadali na pytania Jury konkursu, na parterze budynku trwała konferencja „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”, w której uczestniczyło około 150 przedstawicieli branży księgowej. Część merytoryczną konferencji rozpoczęła prof. Aldona Kamela – Sowińska z inspirującym wykładem www.ksiegowy – wiedza, wykształcenie, wyobraźnia. O szansach i zagrożeniach płynących z IV rewolucji przemysłowej opowiadał z kolei Grzegorz Jurczak, kierownik projektów Workflow & BI w firmie Soneta sp. z o.o, dostarczającego oprogramowanie enova365. Część wykładową zakończył wykład dr Mirosława Gumularza na temat nowego podejścia do ochrony danych osobowych, po wejściu w życie RODO.

 

W ramach konferencji odbyła się również debata ekspertów. Jak już na jej wstępie zaznaczył Karol Ilba, zwycięzca I edycji konkursu Księgowi Przyszłości w kategorii studenckiej i uczestnik debaty –ttak naprawdę księgowy dzisiaj to i analityk finansowy i osoba pracując w dziale sprawozdawczym i wiele innych. Ciężko określić kim będzie Księgowy Przyszłości. Ten zawód przecież tak wyewoluował.  O owej rzeczywistości i przyszłości zawodu rozmawiali zaproszeni eksperci: Adam Kęsik, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, członek zarządu SKwP Oddział Okręgowy w Warszawie, biegły rewident; Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju enova365 w firmie Soneta, ekspert z zakresu technologii; Monika Smulewicz, Dyrektor Zarządzająca outsourcingiem rachunkowości, kadr i płac w Grant Thornton, autorka bloga HR na szpilkach;  dr Wojciech Warski, wiceprezes i przewodniczący Konwentu Business Centre Club oraz wspomniany Karol Ilba.. Rozmowę poprowadził red. Maciej Głogowski.

 

Po części merytorycznej, uczestnicy konferencji oraz widzowie transmisji online byli świadkami ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w III edycji konkursu Księgowi Przyszłości. Cześć finałową rozpoczęło wystąpienie Joanny Dadacz, Dyrektor Departamentu Rachunkowości i Rewizji Finansów w Ministerstwie Finansów. Po tym wystąpieniu, profesor Zbigniew Luty, przewodniczący jury ogłosił długo oczekiwane wyniki. I miejsce w konkursie Księgowi Przyszłości zajęły drużyny: Unicorn of taxes Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu (kategoria uczniowska); 3xM z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (kategoria studencka), Mrówki Atomówki (kategoria płacowo – kadrowa) oraz Przebiegli Biegli (kategoria zawodowa).

 

W jednej sytuacji rozbieżność pomiędzy miejscami to 1/10 punktu. To pokazuje jak wysoki był poziom rywalizacji. Na podkreślenie zasługują drużyny uczniowskie. Z wielką przyjemnością stwierdzamy, że ich wypowiedzi były bardzo rzeczowe i płynne. A więc kiedy mówili o przyszłości zawodu księgowego, gdy rosną nam tak wspaniałe kadry, czy możemy mówić, że ten zawód może zniknąć? Nie może! – posumował III edycję konkursu przewodniczący jury, prof. dr hab. Zbigniew Luty.

 

Organizatorami konkursu oraz konferencji są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza organizacja w Polsce skupiająca ekspertów z branży oraz spółka Soneta, producent oprogramowania enova365 dlaksięgowości, kadr-płac i zarządzania. Patronat honorowym nad konkursem objęło Ministerstwo Finansów, a patronami byli Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Business Centre Club. Patronatu medialnego udzieliły  magazyny Rachunkowość, Świat Księgowych, Controling i Rachunkowość Zarządcza, Finanse i Controlling oraz portale Infor, Inforlex, Kariera w Finansach, Portal Kadrowy, HRPolska oraz Portal Finanse i Księgowość.

Nagrania z debaty oraz wykładów dostępne są na youtube na kanale Księgowi Przyszłości pod adresm https://www.youtube.com/user/KsiegowiPrzyszlosci.

Zobacz inne z kategorii Aktualności

20.05.2024

23 maja zespół Sonety będzie niedostępny

informujemy, że 23 maja nasi pracownicy są niedostępni. Przepraszamy za utrudnienia.

1.03.2024

Komunikat specjalny dla Klientów enova365 związany z wersją 2404 (data publikacji: 22 kwiecień 2024)

Informujemy, że wraz z publikacją wersji 2404, której wydanie zaplanowaliśmy na 22.04.2024, system enova365 będzie udostępniany wyłącznie w oparciu o nową technologię jaką jest Microsoft .NET6.

2.01.2024

Zmiany w cenniku enova365

Informujemy o zmianie cen enova365 oraz aktualizacji systemu wchodzącej w życie 2 stycznia 2024 roku.

9.05.2023

Uwaga: próba oszustwa – fałszywe faktury proformy

Podszywanie się pod producenta enova365. Zobacz, na co zwracać uwagę.

ikona demo systemu ERP enova365
Wersja demo systemu enova365

Przetestuj produkt enova365 i poznaj jego możliwości

prezentacja
Umów bezpłatną prezentację

Spotkaj się z Autoryzowanym Partnerem enova365