Artykuł

Wysyłka JPK z systemów XP i Vista

30.05.2017

Użytkownicy komputerów z systemami operacyjnymi niewspieranymi aktualizacjami Microsoft, w szczególności z komputerów z systemem Windows XP mogą napotkać problemy przy wysyłaniu plików JPK do bramki Ministrestwa Finansów. Zmiany wprowadzone w serwisie JPK Ministerstwa Finansów powodują problemy z komunikacją szyfrowaną z tym serwisem realizowaną z komputerów z systemami operacyjnymi niewspieranymi aktualizacjami, w szczególności z komputerów z systemem Windows XP. 

O szczegółach zmian i możliwości wystąpienia problemów Ministerstwo Finansów poinformowało w specjalnym komunikacie, jego treść dostępna tutaj>

Pojawiający się komunikat błędu przy wywołaniu wysyłki pliku JPK z systemu enova365 najczęściej brzmi:

Operacja 'Otwieranie sesji do bramki MF':

        Exception [1]: Połączenie podstawowe zostało zakończone: Wystąpił nieoczekiwany błąd przy wysyłaniu.

        Exception [2]: Nie można odczytać danych z połączenia transportowego: Istniejące połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta.

        Exception [3]: Istniejące połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta.

Wysyłka plików JPK może nadal być realizowana bez problemu z systemu enova365 zainstalowanego na komputerach z nowszymi wersjami systemu operacyjnego Windows (Windows 7 i nowsze wersje).

 

www.enova.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej >