Artykuł

Soneta dla księgowych

05.06.2017

Ponad czterystu księgowych wzięło udział w cyklu konferencji „Maraton ze zmianami w przepisach”, organizowanym w maju, którego patronem była firma Soneta. Natomiast 6 czerwca w Warszawie, Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju enova365 oraz Grzegorz Jurczak, kierownik projektu Workflow i BI wezmą udział w panelach dyskusyjnych w czasie II Kongresu Polskiej Rachunkowości.

Firma Soneta od wielu lat intensywnie angażuje się w przedsięwzięcia, których celem jest wspieranie i rozwój środowiska księgowego. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce organizuje m.in. ceniony ogólnopolski konkursu z wiedzy o rachunkowości „Księgowi Przyszłości”. W tym roku Soneta uczestniczyła jako patron w cyklu regionalnych konferencji edukacyjnych pt. „Maraton ze zmianami w przepisach”. Konferencje odbyły się w województwach podlaskim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim i lubelskim i wzięło w nich udział ponad 400 księgowych. Kolejne 200 widzów obserwowało transmisję online z jednej z konferencji. 

Najważniejszym zagadnieniem poruszanym w czasie spotkań były wprowadzone i planowane zmiany w przepisach prawa podatkowego i gospodarczego. 

Globalna tendencja jest taka, że zmiany podatkowe w poszczególnych Państwach będą tak organizowane aby zapewnić odpowiednią płynność finansową systemów podatkowych. Część zmian, które czeka nas w najbliższym czasie wynika z ustaw lokalnych, część inicjowana jest na poziomie Unii Europejskiej”. Mówił Daniel Depa, zastępca dyrektora ds. produkcji i rozwoju systemu enova365, otwierając swój wykład w czasie konferencji w Kielcach.

W czasie wykładu szeroko omawiane były m.in. zmiany w prawie wynikające z uszczelniania systemu rozliczeń VAT - JPK czy projekt wdrożenia modelu podzielnej płatności (split payment). Duże zainteresowanie wśród księgowych wzbudził również temat Rozporządzenia o ochronie danych osobowych, z którym już od maja 2018 roku będą musieli zmierzyć się przedsiębiorcy. 

Nagranie z wykładu dostępne jest tutaj>

2017 rok to również obchody 110-lecia powstania stowarzyszeń księgowych w Polsce. Firma Soneta jest Patronem Strategicznym organizowanego z tej okazji II Kongresu Polskiej Rachunkowości. W kongresie weźmie udział blisko 500 przedstawicieli środowisk księgowych, przedsiębiorców i instytucji finansowych. Firma Soneta potwierdza swój czynny udział, uczestnicząc w dwóch panelach dyskusyjnych - Rachunkowość w przyszłości oraz Rachunkowość i zarządzanie przedsiębiorstwem w praktyce. 

 

www.enova.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej >