Artykuł

Ruszyły Biznes Trendy – podsumowanie spotkań w Poznaniu i Łodzi

28.10.2016

W dniach 25 i 27 października odbyły się dwa pierwsze spotkania w ramach cyklu Biznes Trendy. We wtorek w Poznaniu rozmawialiśmy o uwarunkowaniach polskiej logistyki i technologicznych rozwiązaniach branżowych. W Łodzi eksperci biznesowi doradzali w jaki sposób usprawnić komunikacje w firmie. 

Spotkania odbyły się w ramach projektu Biznes Trendy organizowanego przez enova365 pod patronatem Dziennika Rzeczpospolita. Jest to cykl śniadań biznesowych w 6 miastach w Polsce przeznaczony dla kadry zarządzającej polskich firm,  która chce być na bieżąco z nowymi trendami w biznesie i technologiach. Uczestnicy projektu Biznes Trendy otrzymują bezpłatnie wiedzę o rozwiązaniach branżowych i technologicznych podczas spotkań służących wymianie doświadczeń.

Podczas spotkania w Poznaniu dr Waldemar Osmólski z ekspert Instytutu Logistyki i Magazynowania przedstawił główne wskaźniki makroekonomiczne dotyczące branży na podstawie raportu Logistyka w Polsce oraz zwrócił uwagę na najważniejsze rynkowe trendy. Łukasz Lech z firmy Infotelecom sp. z o.o. oraz Radosław Kwiek z firmy ERPit sp. z o.o. opowiadali o o rozwiązaniach technologicznych, które pomagają w codziennej pracy przy realizowaniu, planowaniu i kontroli zamówień, zarządzania stanem magazynowym i przepływem informacji wewnątrz przedsiębiorstwa. Swoim doświadczeniem  w prowadzeniu zaawansowanej polityki cenowej na magazynie podzielił się Pan Maciej Mikołajewskie z  firmy Boehlerit, która zaliczana jest do wiodących producentów narzędzi skrawających z węglików spiekanych do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i metali.

Śniadanie biznesowe w Łodzi pośiwecone było problematyce komunikacji w przedsiębiorstwie.  Gościem specjalnym wydarzenia była Katarzyna Twarowska – prezes marki ProfiLab, niezależny konsultant, ekspert biznesowy w programie TVP1 Firmowe Ewolucje, wcześniej Dyrektor Audytu w EY- Ernst&Young.

Trenerka wyjaśniała jak uporządkować i usprawnić wymianę informacji pomiędzy działami firmy, aby rozbić mury pomiędzy działami lub zespołami w firmie. Swoim doświadczeniem w usprawnianiu procesów biznesowych podzielili się też analitycy Michał Świrski i Tomasz Pietrzyk z firmy IT admin sp. z o.o. O  swoim sukcesie i modelu pracy opowiedzą przedstawiciele firmy ZPCHr TEXPOL sp. z o.o., która zaliczana jest do wiodących polskich producentów tekstyliów w tym wyjątkowych tkanin z bambusa i produktów dla dzieci. Firma dokonała w ostatnich latach znaczących usprawnień organizacyjnych i zdobywa coraz silniejszą pozycję na rynku. 

Kolejne spotkania Biznes Trendy odbywają się w Bielsku-Białej, Warszawie, Krakowie oraz Bydgoszczy. Aby przystąpić do programu należy się zarejestrować na www.biznestrendy.eu/konferencje. 

Patronami medialnymi cyklu są: Dziennik Rzeczpospolita, Gazeta Giełdy Parkiet, Magazyn Sukces, Magazyn Bloomberg Businessweek Polska, portale branżowe erp-view.pl oraz decyzje-it.pl.  Patronat nad konferencjami objęli również Pracodawcy RP.

 

 

www.enova.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej >